Şimdi Ara

2021 yılında akıllı telefon pazarı kızışacak: Huawei ilk beşe giremeyebilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Güvenilir haber kaynaklarından Digitimes Research'ün tahminlerine göre, 2021'deki küresel akıllı telefon sevkiyatları, 2018-2020'deki uzun süreli düşüşün ardından 150 milyon adete kadar artış gösterecek. Analistler bunun, Japonya, Batı Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki 5G ağlarının geliştirilmesiyle gerçekleşeceğine dikkat çekiyorlar.

Ayrıca Bkz.Xiaomi, 100 dolardan satacağı Poco C3'ü tanıttı: 6.5 inç ekran, 5.000 mAh pil

Yayınlanan yeni rapora göre, önümüzdeki beş yıl içinde 5G ticari ağların sayısındaki artış ve genişleyen kapsama alanı nedeniyle 5G akıllı telefonlara olan talep artacak. Digitimes Research, küresel 5G akıllı telefon sevkiyatlarının 2020'de 200 milyon birimi aşmasını ve 2025'te 1.22 milyar birime ulaşmasını bekliyor.

Huawei için tehlike çanları çalıyor

Küresel akıllı telefon pazarının büyümesi, gelişmekte olan ülkelerde giriş seviyesi 5G ve 4G cihazların kullanılabilirliğini de artıracak. Ön verilere göre ucuz akıllı telefon sevkiyatları 2023'te 1.5 milyar, 2025'te 1.7 milyar olacak.

Raporda, 2021 yılındaki akıllı telefon pazarının liderlerinin Samsung ve Apple olacağı, ilk beşte de Oppo, Vivo ve Xiaomi gibi Çinli markaların yer alacağı belirtiliyor. Afrika ve Güney Asya'da Tenco, Itel ve Infinix markaları altında giriş seviyesi telefon satan bir diğer Çinli şirket olan Transsion'ın altıncı sırada yer alacağı açıklanırken, raporun en çarpıcı kısmı ise Huawei ile ilgili. Zira ABD yaptırımlarından etkilenen Huawei'nin, önde gelen akıllı telefon tedarikçileri sıralamasında yedinci sıraya düşeceği ifade ediliyor.

Kaynak:https://www.digitimes.com/news/a20201007PD212.html?chid=9

• 3 senedir mi 6 kullanıyorum. tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. eskiden de 3 yıl kullanırdım telefonları ama son senesinde artık yetmezdi. mi 6 hiç olmazsa 2-3 daha gider.
    bence telefonlar da doyum noktasına ulaşmaya başladı. bir çok kullanıcı yeni özellikleri dört gözle bekliyor ama beni batarya dışında hiçbir özellik cezbetmiyor. misal ekran 90/120 hz olsa ne olacak. bataryayı daha çok sömürecekse 60hz kullanmayı tercih ederim.
    Geçenlerde Türk telefon şirketlerinin ihracatına denk geldim. 2017-2018 yıllarında çok ciddi ihracat yapıyorken 2020 yılı itibariyle yok denecek kadar ihracat azalmış. Kaldı ki kalite noktasında yerinde saymayı geçtim çok ciddi bir gerilme görüyorum. Keşke iç piyasada 3-4 firma olarak değil de tek bir marka ile çıksalardı daha iyi olur. Zaten yeterince dış piyasa yönünden bir baskı vardı, bir de iç piyasaya rekabet oluşturdular. Sonuç, elle tutulur akıllı telefon markamız yok.
  • Huawei kendi kaşındı, arka kapılar bilmem neler...

• Şu pazar da Türk şirketlerin hala esamesi okunmuyor iç pazar da bile hatrı sayılır bir rakam yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 3 senedir mi 6 kullanıyorum. tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. eskiden de 3 yıl kullanırdım telefonları ama son senesinde artık yetmezdi. mi 6 hiç olmazsa 2-3 daha gider.
    bence telefonlar da doyum noktasına ulaşmaya başladı. bir çok kullanıcı yeni özellikleri dört gözle bekliyor ama beni batarya dışında hiçbir özellik cezbetmiyor. misal ekran 90/120 hz olsa ne olacak. bataryayı daha çok sömürecekse 60hz kullanmayı tercih ederim.

• Aslinda bu pazardaki yaris satistan cok veri toplama yarisidir. En büyük güc bilgidir ve kim daha cok veri toplarsa o hukmetmeye calisir. Cinlilere verilerimizi teslim ederken daha dikkatli olmaliyiz, gelecekte bu bize savas ve esaret olarak geri dönebilir. Huawei Cin Komunist Partisinin Firmasidir ve topladigi verilerle ülkesinde uygulanan sosyal puanlama sisteminin altyapisini olusturmustur.

• lordofworld L kullanıcısına yanıt
    Geçenlerde Türk telefon şirketlerinin ihracatına denk geldim. 2017-2018 yıllarında çok ciddi ihracat yapıyorken 2020 yılı itibariyle yok denecek kadar ihracat azalmış. Kaldı ki kalite noktasında yerinde saymayı geçtim çok ciddi bir gerilme görüyorum. Keşke iç piyasada 3-4 firma olarak değil de tek bir marka ile çıksalardı daha iyi olur. Zaten yeterince dış piyasa yönünden bir baskı vardı, bir de iç piyasaya rekabet oluşturdular. Sonuç, elle tutulur akıllı telefon markamız yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordofworld

Şu pazar da Türk şirketlerin hala esamesi okunmuyor iç pazar da bile hatrı sayılır bir rakam yok
    yabancı firmalardan daha yuksek fiyata satiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Apple_M1 -- 13 Ocak 2021; 21:14:50 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ee adamlar iddialı geliyor, ne diyecekler de ilk 3 de başı çeker mi, bunlar hep ticari politika..medya vs herşey işin içinde rakip istemiyorlar elbette çıkar çıkmaz ortalığı kavuracak hali yok.

• az bi tutunca biyerleri kalktı ,fiyatlar arttı klasik tarihte böyleleri çok gördük çok gömdük

• lordofworld L kullanıcısına yanıt

Çünkü, yerli bir telefon almanın yurtdışı bir telefon almaya karşı hiçbir avantajı yok. Eşeğeri bir modele göre 100 lira daha ucuz bari olur ki, fiyattan bari tercih edilsin. Hani Xiaomi vs. Çin mallarıyla yarışmasın fiyatları ama Samsung ile bari yarışsın. Bunlarda yarışma, rekabet yok. Fiyat neredeyse direk iki katı. Sonra ay sonunu zor getiren vatandaş, bekle ki alsın yerli malı telefon.

Yazılım güncellemeleri, ürün kalitesi vs. onlara girmiyorum zaten...

• Dükkanı bile çakma apple store

• Realme iyi gidiyor. Oppo yu pazarda ilk 3 e taşır.

• Huawei bu kafayla iyi bile dayandi. Sen androidsin oglum neyine guvenip o fiyatlara telefon cikariyorsun allah askina köylü kurnazi.

• Fiyat politikasından çok usulsüzce topladığı veriler nedeniyle yediği ambargonun sonuçlarını çekiyor. Türkiye'de ki fiyatların abartılı seviyelere ulaşması markanın tek başına suçu değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yani şu pazardan bilerek ve isteyerek Sony'nin çekilmesini anlamıyorum. Kendisi de biliyor başarı için gerekli şeyleri yaparsa ilk 3'de olmaması için bir neden yok ama ABD ve kankası GKore ile Çin'in rekabetinin arasındaki kavgaya girmek yerine kendini başka mecralara oyun ve konsol veya kamera sektörüne adadı. Sony hala kaliteli ve sağlam ürünler üretiyor ama ürünlerini göstermek, satmak, tanıtmak, albenili yapmak gibi uğraşlardan uzak tutunca belki de sağlam ve güvenli yoldan kavgasız gürültüsüz gitmekten yana bu da daha az para demek yalnız.

• monacomen kullanıcısına yanıt

Adamlar ne yapsın, CMOS talebine yetişemiyorlar ki. Bence doğru olanı yaptı Sony.

• sis651 kullanıcısına yanıt

Kesinlikle katılıyorum. Ben bu Salak Vestel ve GM yerinde olsam "Gel abi beraber tasarlayalım cihazı, 4-5 farklı model yapalım, 1 üst seviye 2 orta 2 de giriş" der fiyatları da eşlenik cihazlara göre 100-200 ucuz yapar, ciddi anlamda da yazılım desteği vererek güncellemelerini verdiririm.

Örneğin şu sıralar temazsız işlemlere talep var. Koy NFC'yi her modele.

EIS bile giriş seviyesine koy, üst seviyeye OIS koy.

İlla SD 8** serisi olmasın işlemci ama sefil bir Mediatek A serisi de olmasın.

Dimensity 700, 800 serilerine odaklan. Helio G serisine odaklan. SD 7** serisine odaklan.

Çift hat olsun.

Koy MicroSD kart yuvası.

Pil olarak minimum 5000 yap.

Kasası isterse plastik olsun, önüne GG3 ekran koy, bas amoledi

Al sana cihazlar...

Edit: Al bak Qualcomm Asus ile oyun telefonu geliştiriyor.

https://www.gsmarena.com/qualcomm_is_reportedly_developing_its_own_gaming_smartphone_in_partnership_with_asus-news-45677.php

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astegon -- 8 Ekim 2020; 13:42:17 >

• Huawei birilerini rahatsız etmeye devam edecek. İstedikleri kadar uğraşsınlar gelecek Huawei İmparatorluğu ile tanışacak.

• por favor kullanıcısına yanıt

Yazılım tarafında çıkış yollarına sahip ama donanım tarafında da bir çıkış yolu bulması lazım. Yoksa düzgün bir işlemci bulamadığı ambargolarla sağlam sıkıştırıyorlar.

• Huawei asla ilk 3 ten çıkmaz

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.