Şimdi Ara

Okulların 12 Ekim tarihindeki açılışına dair detaylar belli oldu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Koronavirüs salgını nedeniyle Mart ayından bu yana okullarından uzak kalan öğrenciler kademeli olarak geri dönmeye başladı. 21 Eylül tarihinde ilkokul birinci sınıf öğrencileri kademeli olarak okula başlamıştı. 12 Ekim tarihinde de 5 farklı sınıfın okula başlaması kararı alındı.

12 Ekim heyecanı

Dün akşam Cumhurbaşkanı tarafından ilk bilgilerin verilmesi sonrasında bugün de Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğrencilerin okula nasıl gideceği ile ilgili bilgiler verdi. 2., 3., 4., 8., 12. sınıflar ve özel eğitim öğrencileri belirlenen kurallar doğrultusunda 12 Ekim itibariyle haftada iki gün olmak üzere okula başlıyor.

Ayrıca Bkz.Amiral gemi katili Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro tanıtıldı

Birinci sınıflarda olduğu gibi bu sınıflarda da yine velinin rızası aranacak. Yani veli istemezse çocuğunu okula göndermeyecek. Bu durumda mutlaka uzaktan eğitim ile gün gün takip edilmesi gerekiyor. Yani devamsızlık söz konusu olmayacak.

Sınıfların hangi günlerde ve hangi saatlerde okula gideceğini okul yönetimleri belirleyecek. Ders saatleri ve haliyle öğrencilerin okulda bulunma süreleri de kısaltılacak. Ayrıca sınıflardaki öğrenci sayısı da gruplama yöntemiyle azaltılacak.

Diğer taraftan köy okulları da öğrenci sayısına bakılmaksızın açılıyor. Yine verilerin isteği ile öğrenciler gitmeyebilecek. Bu süreçte il hıfzıssıhha kurullarının koşullarını uygun görmediği okullar ise yüz yüze eğitime devam edemeyecek.

• Köyde okuyan, yaşayan çocukların uzaktan eğitime katılımları (şartlardan ötürü) az olduğu veya olmadığı için yapıyorlar. Tabi toplam nüfus şehirlere oranla daha az olacağı için bir şans daha az vaka olur diyede bakıyorlar. Anlamadığım nokta, sanki eğitim sistemi mükemmel, her üniversite okuyan iş bulabiliyor, daha iyi şartlarda yaşıyor da 1 yıllık eğitim öğretim kaybının derdine düştüler...Üniversite mezunlarının çoğu işsiz, verdikleri maddi manevi tavizlere bakıp düştükleri duruma kahrediyorlar. Üniversite sayısını arttırarak iyi bir şeylerin olması hedeflendi ama biriken eğitimli kişilerin sınıflarında yığılmaya sebep olacağı göz ardı edildi. Eğitim, öğretimi açmak yerine üniversitedeki çoğu branşın kontenjanlarını azaltsalar vatana millete daha faydalı olacaklar..

• Okulların 12 Ekim tarihindeki açılışına dair detaylar belli oldu
  • Pazartesi iş başı o zaman , hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Köy okullarının full açılması ne alaka korona köyde yayılmıyor mu ?

• Brky1905 kullanıcısına yanıt

Köyde okuyan, yaşayan çocukların uzaktan eğitime katılımları (şartlardan ötürü) az olduğu veya olmadığı için yapıyorlar. Tabi toplam nüfus şehirlere oranla daha az olacağı için bir şans daha az vaka olur diyede bakıyorlar. Anlamadığım nokta, sanki eğitim sistemi mükemmel, her üniversite okuyan iş bulabiliyor, daha iyi şartlarda yaşıyor da 1 yıllık eğitim öğretim kaybının derdine düştüler...Üniversite mezunlarının çoğu işsiz, verdikleri maddi manevi tavizlere bakıp düştükleri duruma kahrediyorlar. Üniversite sayısını arttırarak iyi bir şeylerin olması hedeflendi ama biriken eğitimli kişilerin sınıflarında yığılmaya sebep olacağı göz ardı edildi. Eğitim, öğretimi açmak yerine üniversitedeki çoğu branşın kontenjanlarını azaltsalar vatana millete daha faydalı olacaklar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -SKYNET- -- 6 Ekim 2020; 14:58:2 >
  • Göndermek istemeyenlere seçenek sunuldu mu? Evde 2 yaşlı var öğrencinin eve virüs taşıması ihtimali yüksek gözüküyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: lucid dream

Göndermek istemeyenlere seçenek sunuldu mu? Evde 2 yaşlı var öğrencinin eve virüs taşıması ihtimali yüksek gözüküyor.

Göndermeyip, uzaktan eğitimle devam edebilirsin. Devamsız sayılmayacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rimesia -- 6 Ekim 2020; 15:15:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rimesia

Göndermeyip, uzaktan eğitimle devam edebilirsin. Devamsız sayılmayacak.

Alıntıları Göster

Bununla ilgili kaynak bulamadım, bildiğin kaynak var mı? Teşekkürler

• quote:

Alıntıları Göster

Bakan bizzat kendisi söyledi. Okullarda yoklama alınmayacak.

• quote:

Alıntıları Göster

Yukarıda da arkadaş söylemiş bende tvden izledim, kendisi duyurdu.

Okulların 12 Ekim tarihindeki açılışına dair detaylar belli oldu

• Her evde internet olmadigi halde EBA sizlere omur. Ya her evde internet olsaydi?

Durum buyken altindan kalkamayacaklarini anlayinca normal egitime geri donme karari aldilar. Köylerde hangi evde internet var? En az %80inde bulamazsin bulsanda video izleyemezsin.

Yine kabak fakirin basina patladi gibi gorunuyor.

itibarimizdan rasarruf olmasinda gerisi sorun degil! Gunluk 10 milyon yutan malikanemiz var koylerde internet olmasada olur.

• Çok kısa süre içerisinde yeniden kapanacaktır.

Bir çok veli okula göndermeyecektir.

• arkadaşlar az önce haberde okudum

ilkokul 1, 2, 3 ve 4'üncü sınıf ile ortaokul 8'inci sınıflarda haftada 2 gün, toplam 12 ders saati (2 gün, 6+6), imam hatip ortaokullarında ise haftada 2 gün, toplam 14 ders saati (2 gün, 7+7 ) uygulanacak.

Lise hazırlık sınıfları ve 12'inci sınıflarda ise haftada 2 gün toplam 16 ders saati (2 gün, 8+8) yapılacak.

Sınıflar, öğrenci mevcudu doğrultusunda sosyal mesafeye göre gruplara ayrılacak, her ders süresi 30 dakika, dersler arası dinlenme süresi de 10 dakika olarak uygulanacak.

şimdi ilk okul 1 e giden çocuk nasıl 6 saat durur okulda ne yer ne içer kendi başına bunlarda nasıl bir mantık var. geçen senelerde 1. sınıf kaç saatti bilen varmı? şuan oğlum okula gidiyor sabah 9 da gidiyor 12,15 de alıyoruz 13,30 da canlı ders başlıyor 2,5 saat sürüyor canlı ders sonrada bir ton ev ödevi veriyor öğretmen küçücük çocuğa bukadar yük fazla değilmi daha 1. sınıf

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.