Şimdi Ara

iOS 14 batarya sorununa ilginç çözüm: Fabrika ayarları

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
3.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Apple’ın iOS 14 işletim sistemini indirmeye sunmasının ardından her zaman olduğu gibi yine bazı sıkıntılar yaşanmaya başladı. Kullanıcılar ağırlıklı olarak bataryanın hızlı tükenmesi, GPS rotalarının veya sağlık verilerinin kaybolması sıkıntıları yaşıyor. Apple’ın çözümü ise ilginç.

Fabrika ayarı

Apple yayınladığı bir rehberde iOS 14 ile gözlemlenen bazı sıkıntıların yaşandığını doğrularken şimdilik fabrika ayarlarına dönülmesi ile çözülebileceğini belirtiyor. Bunun haricinde şimdilik bir yazılım çözümü mevcut değil.

Ayrıca Bkz.Amiral gemi katili Xiaomi Mi 10T ve 10T Pro tanıtıldı

iOS 14 ile birlikte WatchOS 7 işletim sisteminde de benzer sıkıntılar var. iPhone veya Apple Watch cihazlarında bataryanın hızlı tükenmesi, sağlık uygulamalarının çökmesi, yanlış veriler göstermesi, GPS veya sağlık verilerinin kaybolması en belirgin olanları.

Bu sorunları yaşayan kullanıcıların önce verilerini iCloud üzerine yedeklemeleri gerekiyor. Sonrasında iPhone veya Apple Watch cihazının fabrika ayarına döndürülme işlemini başlatabilirler. Kurulum tamamlanınca da tekrar verileri yedeklerden yükleyebilirler. Bununla birlikte sorunun halen devam ettiği kullanıcıların yeni bir yazılım güncellemesini beklemekten başka çaresi yok zira iOS 14.0.1 güncellemesi bunları içermiyordu.

Kaynak:https://support.apple.com/en-us/HT211865

• Bende bu söylenen sorunlar çıkmadı, sadece biri aradığında bir önce arayan ekrana bir saniyeliğine görünüp kayboluyor. O kadar.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 14 ü yüklediğim hafta, 98 den 96 ya düştü pil sağlığım.🤔 edit: 95 e düşmüş😡

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jayus -- 5 Ekim 2020; 10:33:53 >
  • değil? bir OTA güncellemede sorun çıkınca yaptığımız ilk iş zaten yazılımı sıfırlamak. android'de de ios'ta da.

• 9 aylık iphone 11 telefonumun pili yüzde 92 ye düştü hızlı şarjla kullanıyorum fakat bu kadar düşmemeliydi

• iPhone 7 kullanıcısı olarak IOS 14 ile çok nadir de olsa takılmalar oluyor. Bataryada da performans sorunu yaşamıyor değilim. Pil yüzdesi 78.

• Büyük ihtimal pil kendini yeniden kalibre etmiştir. O yüzden böyle bir düşüş görmüşsündür.

• Tm.

• Haziran ayında aldığım 11, geçen ay ios 13 teyken %97 idi. Şu an 95 anlam veremedim?

• Morichannn M kullanıcısına yanıt
    Yani, normal pil sağlığı değeri 95 mi olması gerekiyor.

• Klasik Apple taktiği, eski telefonları öldür, bataryalarını öldür sonra yeni telefon aldır..cihazınızda problem yok ise zaruri değil ise güncelleme yapmayın

• lordpeyniri kullanıcısına yanıt
    Pil sağlığı algoritmasını geliştirmiş olabilirler. Yani sorun yok pilinde.

• Sir Joseph S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim umarım öyledir 🙏

• duman56 kullanıcısına yanıt
    Eğer aldığın zamandan beri 2 yıl geçmediyse Apple Destek’e ulaş. %80’in altına düşünce 2 yıl içinde ücretsiz değiştiriyorlar.

• Çok güzel çözüm bu yolda devam başarılar Apple

• valla ben batarya sorunumu reklam olmasın ama deji batarya ile çözdüm. servise gittiğimde 500 şarj dönhüsünden bahsediyor. halbuki 500 şarj döngüsüne ulaşıncaya kadar günde 10 kere şarj ediyorsun. ben deji bataryayı alalı 6 ayı geçti. hala kapasite %100

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi coolblack1903 -- 5 Ekim 2020; 11:32:19 >
  • Konum servislerini kapatın. Gerekmedikçe açmayın. Pilinizi gizli gizli sömürüyorlar arkadan..

• İşte bu yüzden Huawei.

• Sağlıklı olan da OTA güncellemesinden sonra telefonu sıfırlamak zaten. Hatta imkanınız varsa pc ye yedek aldıktan sonra itunes ile işletim sistemini sıfırdan indirip kurmak telefonu daha düzenli çalıştıracaktır. Özellikle büyük güncellemelerde bunu yapmaya çalışın. Pil sağlığı sorunu yaşayanlar bence endişelenmesin güncellemeden sonra sistem yeniden ölçüm yapmıştır. Öncekiyle arasında %5 den fazla fark yoksa değer gerçeği yansıtıyordur

• Abiii applee 5 yillik cihazlaraaa bile güncellemeee veriyo androidd leşşş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.