Şimdi Ara

Call of Duty: Modern Warfare Artık 250GB SSD'ye Sığmıyor

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Call of Duty: Modern Warfare altıncı sezonu büyük bir güncelleme daha getirdi ve 250GB SSD artık bunu kaldırabilecek gibi değil.

Twitter kullanıcısı BattleNonSense'in belirtmiş olduğu üzere oyun artık 250GB SSD'ye sığmıyor ve son güncelleme yapılamıyor.

Tek oyunculu, çok oyunculu, co-op ve Warzone modlarını aynı anda içermesi ve sürekli büyük güncellemeler alması devasa bir dosya boyutu ortaya çıkardı. Bu hafta başında yayınlanan versiyon 1.27 güncellemesi PC'de tek başına 57GB.

Konsol tarafından da dosya boyutu çok yüksek fakat PlayStation 4 ve Xbox One'da oyunun belirli modlarını ve paketlerini silerek depolama alanında yer açmak mümkün. Call of Duty oyunları eskiden Steam'deyken buna benzer seçenekler vardı fakat Battle.net üzerinde ne yazık ki yok.

• Gereksiz
  • bu oyunu silin arkadaşlar her seferinde 50 gb nedir ya 6 ay 1 yıl sonra olsa neysede
  • Kod yığını. 15 yıllık motorla oyun yaparsan olacağı bu. Aynı eziyet bethesdanin elder scrolls online oyununda da var.

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • 3 ay önce bıraktım 80 gb olarak baslayıp her hafta 5 -10 gb geliyor 130 gb olunca sildim
  • Valla Warzone vardı Dedim ben uğraşamam bu oyunla direk sildim..
  • Single playerını ve coopunu silebilsek sıkıntı olmayacak öyle bir özellik gelmeli .

• Bende arada bir kafa dağıtmak için Warzone oynuyordum silmek zorunda kaldım moku çıktı artık.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • quote:

Orjinalden alıntı: TheNewAtilla

Kod yığını. 15 yıllık motorla oyun yaparsan olacağı bu. Aynı eziyet bethesdanin elder scrolls online oyununda da var.

IW engine 8.nesil tamamen sıfırdan yeniden yapılmış bir rebuilt bir motor, bence kötüleyeceksen daha iyi araştırma yap.
  • Pulender modu oyuncu sayısını sürekli değiştirmesinden bıktı 1 üçlü 1 dörtlü nedir bu yahu dalga geçiyor gibi
  • Sistemi zayıf olanlar hemen kötülemiş :-D
    İlk çıktığından beri oynuyorum
    1 TB HDD 150-200 TL
    Zaten alamıyorsanız oynamayın arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheNewAtilla

Kod yığını. 15 yıllık motorla oyun yaparsan olacağı bu. Aynı eziyet bethesdanin elder scrolls online oyununda da var.

Asıl sebep asset paketleri hocam, MW multiplayer'ı için ve Warzone için ayrı olarak sınıflandırılmamışlar karakter ve techizat kategorisindeki assetler. Bütün assetler lokal çalışıyor. Güncellemelerle eklenen yeni assetler boyutu çok yükseltiyor.

Zaman geçtikçe oyunlarda asset ve shader paketleri üstüne koyarak gidiyor, nesil atlarkenki farklılık bunlara dayalı olarak geliyor zaten ama kodlama açısından bir değişiklik olmuyor. Sadece yeni scriptleme yöntemleri geliştiriliyor, visual scripting ya da diğer adıyla node tabanlı programlama kullanılıyor yeni nesil trend bu şu an. Yöntem farklı yani ama fonksiyonlar, komutlar, ifadeler hep aynı temelden gidiyor.

En güzel örneklerden biri Crysis 1, bu oyun 7 gb civarında bir oyundu. Crysis Remastered ise tamamen aynı oyunun görselleri güncellenmiş hali olmasına rağmen 20 gb boyutunda. Halbuki tamamen aynı oyun, ilk oyun da açık dünyaydı ve grafikleri de döneminin belki en iyisiydi ama 7 gb ile kurtarırken remastered hali kurtaramıyor üzerine 2 katından fazla koymuş. Değişen tek şey PBR render ve ışık sistemi, RTX eklenmesi, Asset ve texture paketlerinin güncellenmesi.

• Oynatacak PC olmadığı için sorun yok :(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yer sorun değil de gecikme/ping sorun. Bir tek bende mi var? İndirme hızı maksimum (12 mbit ile 1.5/6 mb-sn görüyorum) ama oyunda 120-130 ping var çok fena. Diğer farklı oyunlarda 75-90 arası. Sizde de böyle mi?

• Hesabım hacklendi hesabı geri aldığımda oyun banlıydı hiç bir şekilde girilmiyor ve banlı hesaplar için bize geri dönmeyin diyor adamlar hile felan kullanmadım, bu güncellemeler yüzünden silmeyi düşünüyordum neyseki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benim de oyunu ilk aldığım dönemde internetim 10 Mbit'idi. O dönemde oyun çekilmez durumdaydı (120-130 ping civarı oynuyordum). Şimdi altyapı geldi 100 Mbit bağlantı bağlattım pingim 70-80 civarında. Tamamen hızınız ile alakalı bir durum ama bu oyunda da internet hızı düşük olanlar için extra ping sorunu da mevcut.

quote:

Orjinalden alıntı: Babblebabble

Yer sorun değil de gecikme/ping sorun. Bir tek bende mi var? İndirme hızı maksimum (12 mbit ile 1.5/6 mb-sn görüyorum) ama oyunda 120-130 ping var çok fena. Diğer farklı oyunlarda 75-90 arası. Sizde de böyle mi?

• quote:

Orjinalden alıntı: kataaay

Hocam benim de oyunu ilk aldığım dönemde internetim 10 Mbit'idi. O dönemde oyun çekilmez durumdaydı (120-130 ping civarı oynuyordum). Şimdi altyapı geldi 100 Mbit bağlantı bağlattım pingim 70-80 civarında. Tamamen hızınız ile alakalı bir durum ama bu oyunda da internet hızı düşük olanlar için extra ping sorunu da mevcut.

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: Babblebabble

Yer sorun değil de gecikme/ping sorun. Bir tek bende mi var? İndirme hızı maksimum (12 mbit ile 1.5/6 mb-sn görüyorum) ama oyunda 120-130 ping var çok fena. Diğer farklı oyunlarda 75-90 arası. Sizde de böyle mi?</blockquote>

hocam alakası yok benim internetim 10 megabit ancak ben 15 ping alıyorum internet hızıyla pek bi alakası yok yani

• quote:

Orjinalden alıntı: Metal-Gear

Asıl sebep asset paketleri hocam, MW multiplayer'ı için ve Warzone için ayrı olarak sınıflandırılmamışlar karakter ve techizat kategorisindeki assetler. Bütün assetler lokal çalışıyor. Güncellemelerle eklenen yeni assetler boyutu çok yükseltiyor.Zaman geçtikçe oyunlarda asset ve shader paketleri üstüne koyarak gidiyor, nesil atlarkenki farklılık bunlara dayalı olarak geliyor zaten ama kodlama açısından bir değişiklik olmuyor. Sadece yeni scriptleme yöntemleri geliştiriliyor, visual scripting ya da diğer adıyla node tabanlı programlama kullanılıyor yeni nesil trend bu şu an. Yöntem farklı yani ama fonksiyonlar, komutlar, ifadeler hep aynı temelden gidiyor.En güzel örneklerden biri Crysis 1, bu oyun 7 gb civarında bir oyundu. Crysis Remastered ise tamamen aynı oyunun görselleri güncellenmiş hali olmasına rağmen 20 gb boyutunda. Halbuki tamamen aynı oyun, ilk oyun da açık dünyaydı ve grafikleri de döneminin belki en iyisiydi ama 7 gb ile kurtarırken remastered hali kurtaramıyor üzerine 2 katından fazla koymuş. Değişen tek şey PBR render ve ışık sistemi, RTX eklenmesi, Asset ve texture paketlerinin güncellenmesi.

Hocam bu böylemi gidecek hep, Yeni nesil oyunlarda yandık diyebilir miyiz

• 15 ping aldığınıza göre Avrupa içinden bir yerde yaşıyorsunuz, pinginiz bu nedenle düşüktür. Siz de sizinle aynı ülkede yaşayan yüksek hızlı internete sahip kişilere oranla daha fazla pinge sahipsinizdir (misal onlar 9 ping alır, siz 15)

quote]Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: kataaay

Hocam benim de oyunu ilk aldığım dönemde internetim 10 Mbit'idi. O dönemde oyun çekilmez durumdaydı (120-130 ping civarı oynuyordum). Şimdi altyapı geldi 100 Mbit bağlantı bağlattım pingim 70-80 civarında. Tamamen hızınız ile alakalı bir durum ama bu oyunda da internet hızı düşük olanlar için extra ping sorunu da mevcut.

<blockquote class="quote"><i>quote:</i><br><br>Orjinalden alıntı: Babblebabble

Yer sorun değil de gecikme/ping sorun. Bir tek bende mi var? İndirme hızı maksimum (12 mbit ile 1.5/6 mb-sn görüyorum) ama oyunda 120-130 ping var çok fena. Diğer farklı oyunlarda 75-90 arası. Sizde de böyle mi?</blockquote></blockquote>
    hocam alakası yok benim internetim 10 megabit ancak ben 15 ping alıyorum internet hızıyla pek bi alakası yok yani

• Çöp oyunun teki. Zaten Pubg de millet ne buluyor anlamam alayi boş oyunlar dağ taşa ateş ediyorsun. Hikayeli oyun varsa tamam aga

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.