Şimdi Ara

Google Haritalar sonunda karanlık moda kavuştu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
377
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Google, koyu temayı geçen yıl Haritalar uygulamasında test etmeye başlamıştı. Arama devi sonunda bu özelliği uygulamanın 10.51.1 numaralı kararlı sürümüne ekledi.

Ayrıca Bkz.Google Pixel 5'in yüksek kaliteli görselleri yayınlandı

Sunucu taraflı güncelleme şimdilik sadece Android 11'le çalışan Google Pixel akıllı telefonlara dağıtılıyor. Karanlık mod çok yakında diğer cihazlara da gelecek.

Otomatik olarak ayarlanabiliyor

Güncellemeden sonra kullanıcılar Ayarlar menüsünden kendilerine uygun seçeneği belirleyebilecekler. Koyu mod sistem arayüzüne bağlı şekilde otomatik olarak etkinleştirilebiliyor.

Ayrıca kullanıcılar Açık veya Koyu temayı manuel olarak seçip kendi tercihlerine göre de kullanabilecekler. Haritalar'a eklenan karanlık mod uygulamanın özellikle gece vakti göz yormamasını sağlayacak.

Kaynak:https://old.reddit.com/r/Android/comments/j20h5l/google_maps_dark_mode_ui/

• Şu an akşamları otomatik olarak kararıyor galiba. Kullandığım en iyi navigasyon uygulaması

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunacadirci -- 30 Eylül 2020; 18:55:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tünele girince kendi otomatik geçiyor . Tamamen karanlık gün ışığında sıkıntı

• tunacadirci T kullanıcısına yanıt
    Tam olarak degil aslinda google apple ve waze in mixi bir uygulama efsane olurdu

• Yasaklandığı için uydu özelliği çalışmıyor.

https://i.hizliresim.com/n1RfFm.png

Onun yerine Harita Genel Müdürlüğü'nün uygulamasını kullanın. Daha net ve güncel.

https://i.hizliresim.com/puYZz4.png

• Sonunda

• Gece yahut tünele girilince de otomatik olarak karanlık moda geçiyordu zaten.

• GOOGLE MAPS ÇÖZÜNÜRLÜĞÜ NEDEN TÜRKİYE'DE PİKSEL PİKSEL BİLEN VAR MI

• Ben hala kullanışlı bulmuyorum. Özellikle yaya bir yere giderken görsel olarak yönümü anlayamıyorum. Kendi bulunduğum konumun yön oku hep ters tarafı gösteriyor ve gideceğim bölümü yukarı almıyor. Bir de biraz yatay konumda gösterince sürekli haritayı sağa sola çevirip duruyorum yön duygumu kaybetmeme neden oluyor. Sadece sese odaklanmak zorunda kalıyorum keşke düzeltilse ve şu ekrandaki gibi tam harita modunda gösterip gidilecek yeri en üste alsa sürekli. Belki de ben çözemedim bilmiyorum.

• Yazık Symbian’da yıllardır olan özellik daha şimdi geliyor Android’e.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • TITAN kullanıcısına yanıt

Sanırım maddi nedenler. Haritalar Google'a Türkiye'den fazla kazandırmadığı için çok detaylı görüntü sunmayarak bant genişliğinden tasarruf ediyorlar sanıyorum. Başka bir nedeni daha olmalı.

Tabi yurtdışı kaynaklı uygulamalarda gösterilen Google uydu gösterilerinde görüntü gayet net ve keskin oluyor. Haritayı kurcalama ihtiyacınız varsa bu tür uygulamaları deneyin derim.

• monacomen kullanıcısına yanıt

Cihazın pusula kalibrasyonunun doğru yapıldığından emin olun. Cihaz kuzey güney gibi yönleri hatalı görüyorsa haritaların da size gösterdiği oklar yanlış olacaktır.

• Navigasyon modunda zaten gece görünümü var Google Haritalar'ın. Haber yapacak kadar kayda değer bir şey değil bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: sis651

Sanırım maddi nedenler. Haritalar Google'a Türkiye'den fazla kazandırmadığı için çok detaylı görüntü sunmayarak bant genişliğinden tasarruf ediyorlar sanıyorum. Başka bir nedeni daha olmalı.

Tabi yurtdışı kaynaklı uygulamalarda gösterilen Google uydu gösterilerinde görüntü gayet net ve keskin oluyor. Haritayı kurcalama ihtiyacınız varsa bu tür uygulamaları deneyin derim.

Alakası yok hocam. aşağıdan bölgeyi afganistan olarak bile değiştirirsen full hd olduğunu görürsün.

https://eksisozluk.com/googlemaps-turkiye-uydu-goruntusunun-netlesmemesi--5134673

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TITAN -- 2 Ekim 2020; 21:10:42 >

Kesinlikle. Bazı ülkelerde yasal sebeplerle bulandırma yapılıyor ama bu bulandırmanın sadece ülkenin kendisine yapılıp, başka herkese net görüntü sunulması saçma. Ya da ülke içinden kullanılacak ücretli vs. bir uygulamada görüntünün net görünmesi de garip. Bulandırma yapılan yerler de daha bulanık genelde, bizimkiler daha net genel olarak.

Bu yararlı bilgi için teşekkür ederim.

• sis651 kullanıcısına yanıt

Bence rezalet şuan. Şöyle bişey var bölgeyi degiştirirsen netleşiyo ama bu seferde arama sonuçların o ülkeye göre çıkıyo. Askeri bölgeleri sansürle ama her yeri bulanıklaştırmak çok saçma dediğin gibi bizim dışımızda herkes net görüyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Böyle bir şeyi hiç bilmiyordum internette aratıp telefonum ile ilgili bu sorunu çözmeye çalışacağım, bilgilendirme için teşekkürler.

• monacomen kullanıcısına yanıt

Telefonlar bunu otomatik yapıyor aslında ama kaçırıyorlar bazen ipin ucunu. Buna yardım eden uygulamalar var. Kullandığım GPS Durum uygulamasının seçeneklerinde var mesela. Deneyebilirsiniz. İstediği hareketleri yapıyorsunuz ve kalibre oluyor.

Dostum internetten baktığım bir kaç yöntemi okudum ama kafa karıştırıcı ve dediği yerde dediği şeyleri bulamayınca caydım açıkçası. Bunu daha sonra halledeceğim en azından böyle bir çözüm olduğunu bilmem iyi oldu teşekkürler.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.