Şimdi Ara

AMD CEO’su: Ryzen 5000’le performans çıtasını daha da yukarıya yükselteceğiz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• AMD’nin başarılı CEO’su Lisa SU yayınlanan videoda yeni nesil Ryzen çözümlerine değindi. Görünüşe göre AMD yeni yongalarla piyasaya yön vermeye devam edecek.

AMD, Ryzen 5000'den ümitli

Zen 3 mimarisiyle işlemci performansında yeni zirvelere ulaşılacağını aktaran Lisa SU Ryzen 5000 temelli bir sistem kurmayı düşünenlerin heyecanını tazelemeyi başardı.

Kırmızı ekibin liderliğini sürdüren isim her ne kadar detay vermekten kaçınsa da sızıntılara göre Ryzen 5000 ailesinin Ryzen 3000 modellerinin üzerine %17 IPC artışı sunması bekleniyor.

Ayrıca Bkz.Intel Alder Lake-S ile birlikte PSU gereksinimlerini sıkılaştırıyor

10 çekirdek 20 izlek konfigürasyonunda bir işlemcinin de hazırlandığı iddia edilen AMD, Intel’e yine şans tanımamakta kararlı görünüyor. Son olarak işlemciler 8 Ekim’de detaylandırılacak.

Kaynak:https://www.guru3d.com/news-story/amd-ceo-lisa-su-says-zen-3-based-ryzen-5000-will-feature-new-heights-performance.html

• En basitinden, sana getirip rapor sunduklarında o raporda ne yazdığını anlayabilecek kapasitede olman gerekiyor. Forumun bütün üyeleri işlemciden anlıyor, Lisa Su ise anlamıyor, harika. Horoz gibi diklenip sağa sola sataşacağına gidip belki 1-2 makale okusaydın anlayabilirdin Lisa'nın işlemciden anlayıp anlamadığını.

Multimilyarlık işlemci firmasının CEO'su işlemciden anlamayacak. Zeka fışkırıyor forumun her yerinden.

• Hadi bakalım

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çıkış tarihi nedir?

• 8 Ekim tanıtım.

Ekim içerisinde piyasada olur sanıyorum.

• 8 ekimi bekliyoruz bakalım, artık eskisi gibi heyecan duyamıyorum paramız daha da pul olmaz umarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sistem yenileyeceğim la sal artık AMD

• Keşke X370 desteği gelse, X370 anakartımı değiştirmeden direkt 5000 serisi işlemci kullanabilmek isterdim.

• morcivert ekip hangisiydi?

• 3000 serisi işlemci kullanan zaten bi fark görmez %17 içinde işlemci değiştirmeye değmez

• Bunun yaninda giris-orta seviye bi chipset gelse guzel olur 200dolarlik islemci icin bi o kadarda anakarta vermek uygun fiyatli sistem kurmayi zorlastiriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ryzen 5000 değil de Masaüstü Ryzen 4000'den bahsediyoruz sanırım, değil mi sayın Metehan Göktaş?

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    AMD 4000 adlandırmasını Zen 3 ile birlikte atlayacak. Zen 3 mimarili masaüstü Ryzen işlemciler/Ryzen APU'lar/mobil Ryzen APU'lar aynı 5000 adlandırması altında toplanacak. Aynı adlandırma farklı mimari, üretim süreci vs karışıklığına yönelik bir adım bu.

• Umarım x470/b450 kartları es geçmezler gerçi destek verileceğini söyledi amd destek konusunu üreticilere bıraktı ama bakalım nasıl olacak durduk yere anakart masrafı yapmak ddr5 öncesi pek mantıklı görünmüyor

• Ddr 5, Yapay zeka desteği, encoding/decoding destegi, kayda değer hız artışı için 2022 yi bekliyoruz. 2021 i atlattık mı işlem tamam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CEO CPU dan ne anlar !?
    sorar mühendislere bu ne kadar daha yüksele bilir !
    müdür sorun yok der.
    buna görede CEO basın bülteninde fantezilerini anlatır.

• quote:

Orijinalden alıntı: ProjectMan

CEO CPU dan ne anlar !?
    sorar mühendislere bu ne kadar daha yüksele bilir !
    müdür sorun yok der.
    buna görede CEO basın bülteninde fantezilerini anlatır.

Lisa Su da bir mühendis, anlıyor yani CPU'dan. Jensen Huang da aynı şekilde. İkisi de elektrik mühendisi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bakalım 5000 serisi beni 8700k'yı upgrade etmem için yeterli bir upgrade olacak mı, ucundan olmayacak gibi gözüküyor 1 sene daha 8700k ile devam

Ama AMD açısından tek çekirdek performansında bu denli iyileşme çok olumlu. X570 anakartlar ile ve hatta bazı seçili daha da eski anakartlarla da uyumlu olacağı da oldukça iyi bir haber.

• Elektrik mühendisi cpu'dan anlar evet, bir de 5 like almış, anlayın forumun bilgi seviyesini.  Elektronik mühendisi bile olsa, cpu'dan anlaması için üretim ve tasarımının içinde bulunması gerekir. Oto tamircisi üniversite mezunu makine mühendisinde daha iyi motor ve aksamından anlar, kitaptan okuyan değil işi yapan daha iyi bilir her zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 30 Eylül 2020; 14:10:45 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.