Şimdi Ara

Xbox Series X ve Xbox One X Yükleme Süreleri Karşılaştırması

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
357
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Microsoft'un yeni nesil konsolu Xbox Series X'i test etme fırsatı yakalayan oyun ve teknoloji basını Xbox One X ile olan yükleme sürelerini karşılaştırdı.

Xbox Series X SSD, Xbox One X HDD dahili depolama alanı kullanıyor ve SSD ile birlikte yükleme süreleri epey bir azalıyor.

Assassin's Creed Odyssey
    Xbox Series X - 30 saniye
    Xbox One X - 1 dakika 7 saniye

Call of Duty: Warzone
    Xbox Series X - 16 saniye
    Xbox One X - 21 saniye

Control
    Xbox Series X - 10 saniye
    Xbox One X - 58 saniye

Destiny 2
    Xbox Series X - 43 saniye
    Xbox One X - 1 dakika 52 saniye

Evil Within 2
    Xbox Series X - 33 saniye
    Xbox One X - 43 saniye

Final Fantasy XV
    Xbox Series X - 13 saniye
    Xbox One X - 1 dakika 11 saniye

No Man's Sky
    Xbox Series X - 1 dakika 27 saniye
    Xbox One X - 2 dakika 13 saniye

Red Dead Redemption 2
    Xbox Series X - 52 saniye
    Xbox One X - 1 dakika 35 saniye

Sea of Thieves
    Xbox Series X - 20 saniye
    Xbox One X - 1 dakika 21 saniye

The Outer Worlds
    Xbox Series X - 6 saniye
    Xbox One X - 27 saniye

Warframe
    Xbox Series X - 25 saniye
    Xbox One X - 1 dakika 31 saniye

• Kardeşim bu paylaşımdan SSD hızından ziyade senin internette her gördüğünü gerçek sanan saf biri olduğun anlaşıldı. Dünyanın en büyük sahtekarlık sitesi 4channel sitesi Çin menşeili rezil bir sahte sızıntı/haber sitesidir. Milyon tane sahte oyun/teknoloji haberleri yayınlanır burda sonuç olarak herkes yalan paylaşımlardan dolayı söver. Bu bilgiden sonra muhtemelen burdan bir daha bişey paylaşmazsın diye umuyorum, sonuçta aklın yolu bir olmalı.
  • Yaklaşık yarı yarıya fark söz konusu.
  • Bir, iki nesil sonra yükleme süreleri tarihe gömülecek gibi hadi inşallah.

< Bu ileti BölümSonuCanavarı sitesinden atıldı >
  • PS5'te bundan bi %30 hızlı olur desek, iyi oranlar göreceğiz..
  • Konsolların hep oyunları yükleme süreleri paylaşıyor ben halen açılış ve kapanış hızlarını merak ediyorum özellikle PS5'in.
  • Yükleme süreçlerinde açıkçası daha fazla fark beklerdim. Ayrıca SSD lerin gücünü gösterecek Ratchet & Clank gibi oyunlara ihtiyaç var. Sony nesil başında bu oyunu gösterdi ama MS tan nesil boyunca böyle bir oyun şahsen beklemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Optimize edilmemis hali bu , patch felan gelirse dahada düser

< Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • bazılarında 1dklık oyun 10 saniyede açılırken bazılarında 1dklık oyunda 15 20 9 saniye gibi farklar var buda bu oyunların ssd tabanına göre hazırlanmadığından Optimize edilmediğinden kaynaklandığını düşünüyorum ama tabi microsoftun verdiği ssd hızı ile ps5in verdiği hız arasında dağlar kadar fark var yani microsoft yeni konsol üretimlerinden veya yeni serisinden en azından ssd hız gücünü attırması gerek
  • quote:

Orjinalden alıntı: BSC Misafiri

PS5'te bundan bi %30 hızlı olur desek, iyi oranlar göreceğiz..

demesek. burdan ekmek çıkmaz size. spiderman üzerinden konuşursan çok değil 1 sene sonra ne kadar yanıldığını görürsün
  • Bence bu oyunlar eski nesil diye ssdli süreler böyle yüksek

• E hani 10 kat daha hızlıydı bu ssdler.İşleri güçleri palavra
  • Kardeşim bu paylaşımdan SSD hızından ziyade senin internette her gördüğünü gerçek sanan saf biri olduğun anlaşıldı. Dünyanın en büyük sahtekarlık sitesi 4channel sitesi Çin menşeili rezil bir sahte sızıntı/haber sitesidir. Milyon tane sahte oyun/teknoloji haberleri yayınlanır burda sonuç olarak herkes yalan paylaşımlardan dolayı söver. Bu bilgiden sonra muhtemelen burdan bir daha bişey paylaşmazsın diye umuyorum, sonuçta aklın yolu bir olmalı.
  • Senelerin SSD'sine bu kadar takılmanın gram anlamı yok, çok mu madah bişey geliyo bu konsol üreticilerine anlamıyorum iki taraf da yeni nesilde SSD olayıyla kendilerini öveceklerine bir önceki nesilde geçmemelerini ayıplasınlar.(Bari Pro ve X sürümlerinde olsaymış SSD) hem zaten SSD'lerin en rezili bile en iyi HDD'den hız anlamında kat be kat daha iyidir. Asıl önemli olan yeni nesilde grafiksel anlamda ne kadar büyük sıçramaların yaşanacağı ama bununla alakalı hala ikna edici tek bir gameplay videosu bile yok aylar önce de SSD övülüyordu sene bitti konsollar çıkacak hala SSD(10+ yıl öncesinin teknolojisi) övülüyor. Konsol işi iyice kabak tadı verdi. Yok performans modunda 1080p'ye düşür 60 fps ver, yok normal modda 4K olsun ama 30 fps kasar gibi oyun oyna, yok SSD'ler muazzam bi olay falan hayırdır 2021'e giriyoruz neyin kafası bu? İyi mi bunlar ya?
  • Battlefield V kaç acaba en uzun yükleme süresi onda diye biliyorum.

• BSC Misafiri B kullanıcısına yanıt
    😂😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ReflexAction

Konsolların hep oyunları yükleme süreleri paylaşıyor ben halen açılış ve kapanış hızlarını merak ediyorum özellikle PS5'in.
    Neden ki? Dinlenme modu gayet hızlı çalışıyor.

• yeni nesilin esprisi bumu yani şimdi
  • peki one x e ssd takma imkanımız varsa series x e geçmek mantıklı mı?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.