Şimdi Ara

Realme, dünyanın ilk SLED TV'sini tanıttı!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Realme'nin yakın zamanda piyasaya sürmeye hazırlandığı SLED 4K Smart TV, mavi ışık emisyonunu azaltmak ve QLED panellerinden daha geniş bir renk gamı ??sağlamak için SPD teknolojisini benimseyen 55 inçlik bir SLED ekrana sahip olacak. Realme SLED 4K Smart TV, dünyanın ilk SLED TV'si olma özelliği taşıyacak.

SLED nedir?

Mevcut Quantum Dot teknolojisi, mavi arka ışığı kullanıyor ve bu ışığı emmek ve kırmızı veya yeşil renkleri yeniden üretmek için kuantum noktalarını kullanıyor.

Şirket, yaklaşmakta olan 55 inçlik Realme SLED 4K Smart TV'nin, arka aydınlatma renkleri olarak kullanılan kırmızı, mavi ve yeşilden yararlanarak arka ışığı beyaza çevirdiğini böylece mavi ışığın zararlı etkilerini azalttığını ve aynı zamanda daha yüksek renk saflığı sağladığını söylüyor.

SLED TV ayrıca NTSC renk gamının %108 kapsama alanına sahip olacağını duyurdu.

Ayrıca Bkz.Huawei'den ABD'ye yanıt: "Türkiye'ye inanıyoruz"

Realme SLED 4K Smart TV hakkında detaylı bilgi TV henüz piyasaya sürülmediği için bilinmiyor. Şirket, yalnızca yaklaşmakta olan akıllı TV'nin ekranının yeni teknolojisinin duyurusunu yaptı.

Realme, duyurduğu SLED teknolojisi ile QLED'e sahip akıllı TV üreten şirketlere rakip olmak istiyor.

Kaynak:https://www.gsmarena.com/realme_announces_worlds_first_sled_smart_tv_more_details_to_follow_soon-news-45488.php

• qled gözleri bozmanın en eğlenceli yoluydu.. gözlük fiyatlarında düşüş olur artık..

• ankaland kullanıcısına yanıt

Ne alaka anlamadım TV konusunda bilgim yok pek. Yakın zamanda QLED almayı düşünüyodum detay verir misin biraz daha öğrenmiş olalım dezavantajlarını.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan.sonus

Ne alaka anlamadım TV konusunda bilgim yok pek. Yakın zamanda QLED almayı düşünüyodum detay verir misin biraz daha öğrenmiş olalım dezavantajlarını.

qled beyaz rengi verebilmek için mavi led kullanır.. mavi renk gözü en fazla yoran renktir.. genelde göz rahatlatma modları mavi renk kısılmasıyla elde edilir.. mavi tonlarında herhangi bir okuma kitabı sayfası gördünüz mü?? açık mavi renkli kağıda basılmış 3-4 sayfalık metin okumaya çalışın gözünüzde oluşan rahasızlığı fark edeceksiniz.. QLED TV lerde beyaz led kullanılmaz.. beyaz renk mavi rengin işlemden geçirilmesi ile elde edilir..

OLED'ler nasıl peki hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: ankaland

qled beyaz rengi verebilmek için mavi led kullanır.. mavi renk gözü en fazla yoran renktir.. genelde göz rahatlatma modları mavi renk kısılmasıyla elde edilir.. mavi tonlarında herhangi bir okuma kitabı sayfası gördünüz mü?? açık mavi renkli kağıda basılmış 3-4 sayfalık metin okumaya çalışın gözünüzde oluşan rahasızlığı fark edeceksiniz.. QLED TV lerde beyaz led kullanılmaz.. beyaz renk mavi rengin işlemden geçirilmesi ile elde edilir..

Alıntıları Göster

Mavi rengin zararını biliyordum fakat qled lerde beyazın maviden oluştuğunu bilmiyodum bilgi için teşekkür ederim. Nanocell ler nasıl peki almamayı gerektiricek veya zayıf kalan yönleri var mı?

• Yine En hızlı Editörün mahvettiği bir 'En hızlı ben paylaştım' haberi.

Google translate tadında

c/p 👎

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suzi dilara -- 26 Eylül 2020; 23:3:34 >
  • Bir OLED değil

• hasan.sonus kullanıcısına yanıt

TV alıp napacaksın gereksiz

• hasan.sonus kullanıcısına yanıt
    Eğer bütçe sorun değilse sony xh9005 yada lg nano90 lara bakın dobly vision büyük nimet. İkisi de hdmi 2.1 4k 120 hz’e çıkabiliyor çoğu tv üreticisi 120 hz diye pazarlıyor ancak 4k da 120 hz çıkmıyor bunlara dikkat edin ilaveten sony hdr olayında lgden biraz daha önde ama çok pahalı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasan.sonus

Mavi rengin zararını biliyordum fakat qled lerde beyazın maviden oluştuğunu bilmiyodum bilgi için teşekkür ederim. Nanocell ler nasıl peki almamayı gerektiricek veya zayıf kalan yönleri var mı?

Alıntıları Göster

nanoceller düşük kontrasta sahiptir.. ve siyahlar IPS panel olması nedeniyle derin siyah yerine grimsi siyahtır..

tabi Qledlerde de tam beyaz yok ve ekranın kenar kısımları daha koyu renkli oluyor.. qledlerin bir eksi yönü daha var, Q70, Q80, Q90 Q95 modellerde yansıma engelleyici kaplama var.. ıslak bez, nemli el ekrana dokunursa ekranda kalıcı hasar oluşur.. çok önemli bir hasar değil ancak gün ışığında mavi noktacıklar gözükür.. çocuklu ailelerde bu ciddi sorundur.. ekrana meyve yedirmeye uğraşan çocuk gördüm..

her panelin eksisi var..

oled derseniz burn-in(logonun ekrana yapışması) riski var..

gelecekte microled, sled tvler çıkacak, onların durumu da belli değil.. fiyat ne olacak, gerçekten sorunsuz mu olacaklar..

hangi kötü yanı kabul edebilirseniz onu alın hocam.. ben 6 ay araştırdım.. araştırdıkça daha fazla kafam karıştı..

aklımda 70t vardı, görüş açısı nedeniyle 80t almaya karar verdim, tam alacakken ekran kaplamasının hasar aldığını öğrendim, nano866 almaya karar verdim, bölgesel karartma olmadığını öğrendim.. nano 916 ya karar verdim ama izlediğim demolar ve canlı olarak oled ile kıyaslama yapma imkanı buldum.. oled çok daha başarılı..

hassas ve kafaya takan kullanıcı değilseniz hepsi iyidir.. hassas kullanıcıysanız hepsi kötüdür..

• Oled görselliğinin yerini tutması tabi ki zor ama , sabah akşam ekran yanığı olma korkusuyla da yaşanmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CA5FFA1B5

Oled görselliğinin yerini tutması tabi ki zor ama , sabah akşam ekran yanığı olma korkusuyla da yaşanmaz.

niye siz korkuyorsunuz ki?? 2 yıl üretici korksun ek garanti varsa ek garanti kadar bir sürede garantör korksun.. 4-5 yıl sonra hayatta kalırsam.. korkmaya başlayabilirsiniz.. 4-5 yıl sonra ekranda yanık olsa herhalde kimse sorun etmez..

• Oled lg televizyon aldık 10.000 tl ye köydede 55 curved samsung var qled falan degil samsung o daha canlı gösteriyor daha fazla haz veriyor oled bide 120 tv yayını kaç hz geliyo bilmiyom ama biri 3 biri 10 bin tş yazık oldu ah peder ahh

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    bende VA panel var, IPS panel var ve OLED var.. IPS panel FHD diğerleri 4k.. VA panelde beyaz yok, IPS panelde siyah yok.. OLED tüm renkleri başarıyla verebiliyor.. belki sizin TVnin kalibrasyonu iyi yapılmamıştır.. ama Rtings.com testlerinde ilk 10 tv oled tir.. bu güne kadar bağımsız kuruluşların yaptığı testlerde oled ler herzaman açık ara birincidir.. oled lere en yakın Q90T ve Q95T dir.. curved ilk 200 e bile giremiyor..

• Güzelim haberi Google translate çeviri ile mahvetmişsiniz. İnsan yazdıktan sonra bi okur

• gene sallayan sallayana...

Evet hocam bahsetmiş olduğunuz sorun bende mevcut QLED 80 R silmeden dolayı gün ışığında lekeler panel bulunan yağlı katman nasıl silersen sil lekeler oluşturuyor bu TV lerde büyük sorun ve eksiklik servis cagirsanizda çözüm olmuyor hatalı kullanıcı oluyor ne yapcam bilmiyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.