Şimdi Ara

Samsung Galaxy S20 FE resmen tanıtıldı: İşte Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
2.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Güney Koreli teknoloji devi Samsung bugün düzenlediği Galaxy Unpacked for Every Fan etkinliğinde merakla beklenen Galaxy S20 Fan Edition modelini resmen duyurdu.

Ekran

Akıllı telefon 120 Hz tazeleme oranı ve FHD+ (2400 x 1080 piksel) çözünürlük sunan 6.5 inç Super AMOLED ekrana sahip. Neredeyse çerçevesiz, tam boy ön ekran Gorilla Glass 3 ile korunuyor. Parmak izi tarayıcı ise ekranın altına gömülü.

Donanım

Galaxy S20 Fan Edition gücünü Snapdragon 865 veya Exynos 990 yonga setinden alıyor. Cihazdaki işlemci piyasaya sürüldüğü pazara göre değişkenlik gösterecek. 

Snapdragon işlemciyle donatılmış versiyon 6 GB RAM (LPDDR5) ve 128 GB (UFS 3.1) depolama alanı ile gelirken, Exynos'lu model 8 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile sunuluyor.

Akıllı telefonda Hibrit SIM yuvası var. İkinci SIM kart yerine microSD kart takılarak hafızası 1 TB'a kadar yükseltilebiliyor. Amiral gemisi Galaxy S20 FE, 15W hızlı şarj ve 5W ters şarj özellikli 4.500 mAh pille donatıldı. Cihaz kutudan Android 10 işletim sistemiyle çıkıyor.

Kamera

Akıllı telefonda üçlü arka kamera sistemi mevcut. Sensör detayları ise şu şekilde:

• 12 megapiksel Ultra Geniş Açılı Kamera

- Piksel boyutu: 1.12µm

- F2.2(123)

• 12 megapiksel Geniş Açılı Kamera

- Çift Piksel AF, OIS

- Piksel Boyutu: 1.8µm

- F1.8(79°)

• 8 megapiksel Telefoto Kamera

- Piksel boyutu: 1.0µm

- F2.4(32°), OIS

Galaxy S20 FE'nin ekranındaki delikte ise aşağıdaki özelliklerde bir selfie kamerası görev yapıyor:

• 32 megapiksel Ön Kamera

- Piksel Boyutu: 0.8µm

- F2.2(80°)

Diğer Özellikler

Cihaz 159.8 x 74.5 x 8.4 mm ebatlarında ve 193 gram. Akıllı telefonun diğer özellikleri arasında stereo hoparlörler ve 32-bit/384 kHz ses desteği yer alıyor. Ayrıca IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza dayanıklı olduğunu belirtelim.

Türkiye Fiyatı

Samsung Galaxy S20 FE için ön siparişler 23 Eylül 2020 saat 18.00'den itibaren Samsung Online Mağazası (shop.samsung.com/tr) üzerinden başlıyor.

23 Eylül 2020 ile 22 Ekim 2020 23.59 tarihleri arasında Galaxy S20 FE için ön sipariş veren tüketiciler, isterlerse “eskiyi getir, yeniyi götür” kampanyasından da faydalanabilecek ya da Galaxy Buds+’a hediye olarak sahip olabilecek.

Kırmızı, turuncu, eflâtun, nane yeşili, lacivert ve beyaz olmak üzere altı polikarbonat renk seçeneğiyle satışa çıkacak telefonun Türkiye satış fiyatı ise KDV dahil 6.499 TL.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

• Samsung'un sd işlemcileri bölge farklılığı gözeterek satışa çıkarmasından dolayı bu markadan nefret eder seviyeye geldim. Telefon alacağız, adamlar inadına beş para etmez işlemciyi telefonlarına yerleştiriyor. Zamanında aynısını Nokia işletim sistemini değiştirmeyerek yaptı. Siz de inş. bu kafayla devam edersiniz.
  • Exynos 990 ve 6500 lira? Çok mantıklı değil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Galaxy A71 alın, şekil olarak aynısı

• o fiyata daha iyi özelliklere sahip normal s20 alırım ben olmadı daha ucuza s10plus
    s10lite bile işlemci olarak bundan üstün

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rrbulgan R kullanıcısına yanıt
    Yahu ben pek anlamıyorum herkes kendi bütçesine ve yapacağı işe göre telefon alır adamın işine çok yarayacaktır ve gerekirse 20000tl bile verir telefona bu kişinin hangisi daha çok işine ve bütçesine göre telefon almalı

• 865 ile Tr ye gelse 6.5 iyi fiyat aslında

• exynos benim güzümde metiatek den daha berbat

• Fiyat çok yüksek, çok çok yüksek. OIS ve su geçirmezlik elzem değilse Samsung M51 alın arkanıza bile bakmayın. Hem kafanız rahat olur hem de paranız cebinizde kalır.

• 2100 TL ye Note 7 FE almıştım hala kullanıyorum memnunum. Verip bundan almak isterdim ama çok para.

• Samsung'un sd işlemcileri bölge farklılığı gözeterek satışa çıkarmasından dolayı bu markadan nefret eder seviyeye geldim. Telefon alacağız, adamlar inadına beş para etmez işlemciyi telefonlarına yerleştiriyor. Zamanında aynısını Nokia işletim sistemini değiştirmeyerek yaptı. Siz de inş. bu kafayla devam edersiniz.

• Arkadaşlar işletim sistemi gerçekten çok fark ediyor. Kuzenim de SD versiyonlu var. 3 4 yıldır telefon tık demeden ilk gün ki gibi performanslı.

• quote:

Orijinalden alıntı: tunacadirci

Arkadaşlar işletim sistemi gerçekten çok fark ediyor. Kuzenim de SD versiyonlu var. 3 4 yıldır telefon tık demeden ilk gün ki gibi performanslı.
    İşlemcidir o. İşletim sistemi olsa duramazsın.

• Farfaraway21 kullanıcısına yanıt

• vedkum kullanıcısına yanıt
    Bendede var. Her mesaj attiktan sonra teli sarj ediyorum. Telefondan soguyunca, saga sola salladim ekrani kirilsinda yenisini alayim diye. Telefonun arka caminin anasi agladi ama on camda tik yok. Acaba kaca sayarlar 🙂

• İşlemcisiyle benim hayallerimi yıkan telefon. Lanet olsun dostum s10 lite telefonumu satıp buna geçecektim. Ah Samsung ah ! Şimdi sd 855li s10 lite ıma sıkı sıkı sarılıp ağlıyorum 😭😭

• Fiyat beklediğimden uygun euro 9 a dayanmışken hediyesiyle iyi fiyat ama bu fiyata s20 varken tercih edilir mi bilemiyorum. s20 nin 64 mp kamerası varmış 3x hybrid zum için bunda ise 8 mp varmış. S20 nin zum özelliği baya iyiyse sırf o yüzden bile s20 yi tercih ederdim. Ayrıca ultrasonic yerine optic, 25 watt yerine 15 watt hızlı şarj var. FE nin avantajı kulaklık girişi yüksek batarya o kadar. Bence bu telefonun fiyatı yakında düşer çünkü s20 ile aynı fiyata alınmaz.

Herkee exynos 990 u kötülemiş bende snapdragon tercih ederim ama exynos 990 da her şeye yeter herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 23 Eylül 2020; 21:28:56 >
  • Exynos 990 telefondan kacma sebebi

• Fiyat iyi mi? 15 bin mi olmasını bekliyordunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: Sinoeis

Fiyat iyi mi? 15 bin mi olmasını bekliyordunuz?

1 euro 9 tl biliyorsun değil mi? Cihaz 650 euro çarp 9 la zaten 6000 lira yapıyor. Sonra ekle üstüne vergileri bakalım :)

Galaxy active saat 300 liraya iniyormuş yanında ve galaxy buds kulaklık hediye. 700 lira saatten 500 kulaklıktan kar ediyorsun telefon 5k ya gelmiş oluyor.

5g li modelde snapdragon 4g de exynos kullanmışlar. 5g lisi 100 euro daha pahalıydı. Snapdragon ile gelse 7500 lira olurdu :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-BB2CECC18 -- 23 Eylül 2020; 21:38:22 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.