Şimdi Ara

Asus Zephyrus G14 incelemesi | Asus ve AMD'nin güç birliği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
398
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Asus ve AMD'nin mühendislik ekipleri bir araya gelerek, mobil dünyanın en güçlü işlemci platformu olan Ryzen 4000 serisinin en özel işlemcisi Ryzen 9 4900HS işlemcisiyle, dünyanın en güçlü 14-inç dizüstü bilgisayarı Zephyrus G14'ü hazırladı. Bu videoda bilgisayarı her yönüyle inceliyor, detaylarını aktarıyoruz.  

• Erdi Bey selamlar, AMD işlemciler Intel e göre daha kalitesiz hammadeden dolayı zamanla (1-2 yılda) eski performansını kaybettiği söyleniyor. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

• kartal172 kullanıcısına yanıt
    Evet ben de duydum. Intel kaliforniyum kompozit malzemeden yapıyormuş. AMD ise leğen plastiğinden imal ediliyormuş.

İyice panayıra çevirdiniz forumu.

• jay jay justified kullanıcısına yanıt

Aslında cevap yazmamam gerekiyor fakat senin ağzından devam edeceğim; sana ne? Sana mı sorduk?

İnsan gibi söylentileri, duyduklarımızı yazdık. Bilmemek ayıp mı? Buraya hangi amaçla geliyoruz?

Şu kesin senin amacın kaşınmak. Git sokaklarda millete sataş. Cevabını orada alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartal172 -- 18 Eylül 2020; 21:20:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kartal172 kullanıcısına yanıt
    3 sene önce ryzen 5 1600 aldım şimdi fx 6300 oldu eskiyince

• Forum çocuklarla öküzlerle kaynamış belli oldu. İnsan gibi yazan cevap veren yok.

• Asus Ryzen notebookların fanlarını kapatmış olmasın dikkat edelim.
    https://www.reddit.com/r/Amd/comments/hv48p4/blocked_air_vents_for_amd_and_real_ones_for_intel/
    https://www.reddit.com/r/AMDLaptops/comments/i01pgb/codehusky_xpost_from_ramd_another_asus_ryzen/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-30A640B69 -- 18 Eylül 2020; 21:43:13 >

• Webcam olmaması çok saçma değil mi?

• 14 inç hiç iyi olmamış küçük ekranda performansı ne yapalım en ideal 15 15.6 inç

• Ben AMD nin yerinde olsam kasti olarak markamı kötü göstermek için bilinçli olarak işlemci soğutucusunu alttan kapatıp AMD cpu laptopların ısınıyor algısını oluşturmaya çalışan Intel silahşörü Assusu boykot ederdim Ryzen4000 lerin tozunu koklatmazdım bunlara.

• Bunu sadece oyun değil, hibrit bilgisayarı olarak düşünmek lazım. İyi bir mobil workstation sayılır, oyun için de fena sayılmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • i7 9750h ile karşılaştırırsak nasıl bir tablo çıkıyor ? cinebanch de göremedim

• Webcam'in değeri Corona yaygınlaşınca belli oldu, bu cihaz muhtemelen daha önceden planlanmış, kamera olsaydı muhtemelen bu cihazı alacaktım, boyutu tam istediğim gibi

• AMD tarafında HS modeli işlemciler Erdi'nin dediği gibi AMD ortaklığı ve kontrolü ile üretiliyorsa kesinlikle piyasada en kaliteli ve sorunsuz cihazlar HS serisi olacaktır. Firmaların AMD üzerinde oynadığı oyunları göz önüne alırsak HS serisi olmayan bir cihaz almak kumar oynamak olacaktır.

• https://www.hepsiburada.com/asus-rog-zephyrus-ga401ii-bm146-amd-ryzen-5-4600hs-16gb-1tb-ssd-gtx-1650ti-freedos-14-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00001ATMMB

Ürünün sitesinde gtx 2060 yazıyor ekran kartı için ekran içinse 2k yazıyor fakat

satış gerçekleşen her yerde 1650ti ve fhd ekran olarak geçior hangisi doğru

• DreDre kullanıcısına yanıt

Ryzen 9 işleöcili modelde 2060 maxq ekran kartı var diğerlerinde 1650 modelleri yer alıyor. Amazon da alternatif modelleri inceleyebilirsiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.