Şimdi Ara

Gigabyte RTX 3000 Super modellerini doğruladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
678
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• RTX 3000 modellerinin bellek kapasitesi tanıtımdan bu güne tartışılıyor. Kullanıcılar arasında AMD’nin cevabına göre daha yüksek bellek kapasitesine sahip bir serinin daha geleceği görüşü hakim olduğu gibi haberler de bunu destekliyor.

Gigabyte’ın Watch Dogs Legion kodu onaylama ekranında listelenen ekran kartları arasında hali hazırda piyasada bulunmayan modellerin yer alması RTX 3000 Super ailesini yeniden gündeme getirdi.

RTX 3000 Super

RTX 3060S, RTX 3070S ve RTX 3080S olarak listelenen özellişmiş tasarım kartlardan RTX 3060S için 8 GB bellek listelenirken RTX 3070S’in 16 GB bellekle yerini aldığı görülüyor. RTX 3080 çözümleri ise beklendiği üzere 20 GB bellek kapasitesini vurgulayacak şekilde 20GD olarak adlandırılmış.

Ayrıca henüz adlandırma konusu netlik kazanmış değil. RTX 3000 ailesini takip edecek modellerin aynı CUDA sayısıyla ve daha fazla bellekle gelecek Super kartlar olacağı iddia edildiği gibi Ti son ekiyle sunulabileceği de konuşuluyor.

Bir diğer paylaşıma göre ise yalnızca daha yüksek kapasiteli bellekle gelecek Super'in ardından CUDA sayısında da artışın yaşanacağı Ti ailesi gelebilir.

Ayrıca Bkz.RX 6900 XT yakından görüntülendi

Son olarak Gigabyte’ın listesi son 2 aydır paylaşılan bellek konfigürasyonlarını doğrularken RTX 3070 Super’de tamamı açık halde yani 5888 yerine 6144 CUDA çekirdeğine yer verilmesinin beklendiğini ekleyelim.

• Şahsen ben bir ekran kartı için bu kadar para dökeceksem, CUDA işlemci sayısının 2'nin katları olmasını isterdim.

8192, 16384, 32768 gibi. Şu aşamada 16384 CUDA işlemcili modeli bekliyorum.

• Param cok demiyorsaniz rdna2yi gormeden bu seriye bulasilmaz 3070 gibi net bi 4k kartina 8gb bellek koymuslar bugun 1080pde bile 5-6gb vram kullanimi oluyor birak 4kyi ilerde 1440pde bile vram yetersiz kalabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Artık fiyatına göre 3080 20 GB olmazsa 3070 16 GB da güzel çözüm olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirhanayh

Param cok demiyorsaniz rdna2yi gormeden bu seriye bulasilmaz 3070 gibi net bi 4k kartina 8gb bellek koymuslar bugun 1080pde bile 5-6gb vram kullanimi oluyor birak 4kyi ilerde 1440pde bile vram yetersiz kalabilir.

hocam aman ana konudaki 3000 serisi fanatiklerine söyleyim deme bunu taşlanırsın alimallah  

• amd daha ürünleri çıkarmadan bitti :/

• Şu super uber xxl pro max takısı bir tek beni rahatsız etmiyor diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hands0meJack

Artık fiyatına göre 3080 20 GB olmazsa 3070 16 GB da güzel çözüm olur.

Aynen 3070 super 220W tdp'li kart olarak da iyi bir seçenek aslında. 3070 ayrıca full GA104'den oluşmuyor, 16gb'lık super modeli 6144 cc olacakmış. En büyük darboğazı yaratan şey başta bellek bant genişliği, onu da arttırılarsa 2.5K ekran kullanan kişi için 3080'e de gerek kalmaz, yakın performans sunacaktır. Fiyatı da 3080 kadar olur tahminimce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 19 Eylül 2020; 14:42:5 >
  • Rtx 3080 almayı düşünüyordum ama fırsatçılar ve stok sorunu yüzünden biraz uzaklaştım. Amd nin hamlesini de görmek istiyorum. Güzel karşılık gelirse düşünmeden amd alır geçerim. R9 270x 7 yıl kullandım hiç sorun yaşamadım. Rx 5700xt kullandım bellek ısınması dışında sorun yaşamadım. Tekrar amd ile devam etmeye daha yakınım.

• 3080 i alan arkadaşlar baya bir acele ettiler

hem daha yüksek vram den olacaklar

ki 8-10gb gibi vramler fhd de bile yavaş yavaş yetersiz gelmeye başlıyor ve cogu oyunda render res i arttırabiliyorken her zaman daha fazla vram avantajlıdır bence.

hem de olası kronik sorunlar varsa bir nevi tester olacaklar.

3080 i alanlara hayırlı olsun, alamayan veya bekleyenlere de umarım dövizde ciddi artış olmadan istedikleri kartları alabilirler.

• 3080 alamadığıma sevindim nerdeyse

• Amd Gpuları Pc me sokmam demiştim. Bayadırda kullanmıyorum. Umarım beni şaşırtırlar ve RTx teknolojili uygun kartlar üretmeyi başarırlar. Nvidia da elinde patlayan stoklarla Kartondan ev yapar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.