Şimdi Ara

RX 6000 serisine ait 2 ve 3 fanlı modeller gün yüzüne çıktı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Donanım dünyası kırmızı ekipten RDNA2 ile iddialı bir çıkış yapmasını bekliyor. AMD duyurduğu lansman tarihinin ardından geçtiğimiz gün ilk görselleri paylaşmıştı.

2 fanlı RX 6000 kartı

JayzTwoCents ise yayınladığı videoda AMD’nin render görselini paylaştığı 3 fanlı RX 6000 modelini görücüye çıkardı. Ayrıca 2 fanlı RX 6000 modelinin de tasarımını yayınlayan Jay’in paylaştığı görseldeki 2 fanlı kartında 3 fanlı ağabeyinde olduğu gibi 2x8-pin güç konnektörü taşıması dikkat çekiyor.

Ayrıca Bkz.AMD RX 6000 ekran kartı tasarımını paylaştı

Modellerin yan taraflarının Nvidia’nın RTX Turing Founders Edition modellerine benzerliği ise şaşırtıcı düzeyde. Ayrıca AMD'nin render görselinde AMD logosu kırmızı renkte iken, belki de aydınlatma tercih edilmişken prototip olduğu düşünülen modelde parlak bir metaryale yer verilmiş.

Diğer taraftan 3 fanlı RX 6000 kartının Navi 21 GPU’sunu barındıracak RX 6900 olduğu iddia edilirken 2 fanlı modelinse Navi 22 ile gelecek RX 6800/6700 olabileceği üzerinde duruluyor.

Kaynak:https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6000-3-fan-and-2-fan-graphics-card-pictures-leaked-by-jayztwocents

• RTX 3000 serisini gördükten sonra RX 6000 serisi o kadar da heyecanlandırmıyor

• Yaw amd sen de bir dur düğün gecesindeki baldız gibi kafa karıştırıyorsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden heyecanlandirmasin rtx3080 performansini 150 dolar ucuza sunsa heyecanlanmazmisin 😂😂😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GamerFX G kullanıcısına yanıt
    3070e kafa tutsunda yeter bana :d

• Bence amd rx6700 ile rtx3060 rx6800 ile rtx 3070 ve rx6900 ilede rtx 3080 rakip olcak ama herhalukarda rtx3090 rakipsiz kalcak gibi gorunuyor ama rtx3070 performansini bile raziyiz aynen biraz ucuz olursada tadindan yenmez 😁😁😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GamerFX

Bence amd rx6700 ile rtx3060 rx6800 ile rtx 3070 ve rx6900 ilede rtx 3080 rakip olcak ama herhalukarda rtx3090 rakipsiz kalcak gibi gorunuyor ama rtx3070 performansini bile raziyiz aynen biraz ucuz olursada tadindan yenmez 😁😁😁

3060 3070 hadi neysede 3080 hayaldi gerçek oldu

-Selam Ve Dua İle

• Uygun fiyata sunulursa tadından yenmez.

• GamerFX G kullanıcısına yanıt

Daha 3080 gücüne yetişecek mi belli değil. En son haberlerde 2080 ile neredeyse eşdeğerdi. Eğer 2080 ile eşdeğer bir kart çıkartıp 2080'den daha ucuza sunarlarsa o da heyecanlandırır tabii.

• 2 arabaya bakıp ikisi de 4 tekerli demek gibi olmuş. :) dikdörtgenler prizması sonuçta.

• Ortadaki R harfi pokemondaki roket takımını getirdi aklıma çok şık olmamış bana göre yalnız 3 fanlı model yağuşuklu olmuş

• 4k-4.5k tl ye rtx 3070 performansı verirse worth bence.2080 ti sahiplerine bir darbede amd vuracak gibi sanki 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Maestro725 -- 16 Eylül 2020; 17:55:8 >
  • iğrenç tasarım. FE'lerden sonra leğen gibi geliyor tüm kartlar artık

• Pokemondaki Roket takımını anımsattı bana çok sevimli geldi.

• Yok artık...
    Bence bu görsel sahte. AMD bu kadar kötü ve Nvidia çakması bir kart çıkartamaz. Tamam AMD'nin grafik tarafı iyi değil ama bu kadar da olmaz.

• Bu Amd'nin bitmek bilmeyen bir yanlışı var. Kartlardan havayı tahliye edecek alanı çok az yapıyor. Sonra 80+ derece kullanıyor millet referans kartları.
    Şuan Nvdia'nın 3080 kartları 75 dereceyi geçmiyor en ağır yükte.

• fotoğrafa bakınca kulağıma 60 db fan sesi geliyor.

• Kartlar Rx 6600= Rtx 3060,Rx 6700= Rtx 3070,Rx 6800= Rtx 3080,Rx 6900= Rtx 3090 olacak şekilde çıkacağını düşünüyorum.Amd Nvdia nın Ti ve super hamlelerine göre bu kartların XT versiyonlarını piyasaya sürebilir bu sefer Amd nin Nvdia yaya rakip kartlar çıkarmasını bekliyorum bi ihtimal 3090 değilde 3080 le de boy ölçüşebilir en güçlü rdna 2

• DH Misafiri D kullanıcısına yanıt

Çok iyimser düşünüyorsun tabi süpriz olabilir herzaman ama 6900 diye bir kart gelir 3080 ile başabaş mücadele ederse AMD için uzun sonra zaman sonra yakın dönemde hem seri çıkarıp hemde üst segmentte iddialı olduğu bir seri çıkmış olur.. 3090'a kafa tutabileceğini pek sanmıyorum. Nvidia dümeni kaptırmaz muhtemelen. Adamların neredeyse tek işi ekran kartı yapmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 17 Eylül 2020; 11:40:8 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.