Şimdi Ara

## Biostar'dan Soket AM2+ Destekli Yeni Anakart: TF560 A2+ ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
2.378
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  ## Biostar'dan Soket AM2+ Destekli Yeni Anakart: TF560 A2+ ##

Ülkemizde pek bilinmemesine rağmen yurt dışında hatırı sayılır bir üne sahip olan Biostar ilginç çalışmalar yapmaya devam ediyor. Hatırlayanlar bilecektir, Intel'in yeni yonga setini kullanan ve DDR-3 bellek desteğine sahip olan ilk çözümlerden biri de Biostar'dan gelmişti. Firma şimdide AMD'nin yeni nesil işlemcileri ile geçmeyi planladığı soket AM2+ formuna destek veren yeni anakartını duyurdu.

Firmanın hazırladığı ve Nvidia'nın nForce 560 yonga setinin kullanıldığı TF560 A2+ modelinin doğal olarak en önemli özelliği AMD'nin soket AM2+ yapısına destek vermesi. Bilindiği gibi AMD'nin şu an çalışmlarını devam ettirmekte olduğu ve yeni nesil mikroişlemci mimarisini esas alacak işlemcileri soket AM2+ forumunda hazırlanacak. Bu noktada panik yapmaya gerek yok zira basit bir BIOS güncellemesi ile soket AM2 anakarta sahip olan kullanıcılar da yeni işlemcileri kullanacaklar. Ama bu noktada beilirtilmesi gerek en önemli husus soket AM2 anakartlar ile kullanılacak AMD'nin yeni nesil işlemcileri yine yeni mimarinin getirdiği en önemli özelliklerden biri olan HT 3.0 desteğini sağlayamayacak.

Biostar yeni anakartı TF560 A2+ ile AMD'nin uzun süredir beklenen yeni nesil işlemcilerine yataklık yapmaya hazırlanıyor. Nvidia'nın nForce 560 yonga seti paketi bulunana anakart AMD'nin soket AM2+/AM2 formudaki güncel işlemciler ile uyumlu. Bellek tarafındaysa anakart 4 adet DIMM slotu üzerinden 8GB'a kadar DDR2 533/667/800MHz bellek desteğine de sahip. 3 adet PCI, 2 adet PCIe X1 ve 1 adette PCIe X16 slotuna sahip olan anakart üzerinde ek olarak Realtek'in ALC888 8+2 kod adlı ses yongası ses desteğini ve yine Realtek'in RTL8110SC yongası ile de yetenekleri de bulunmakta.

Anakart hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler için,
    http://209.8.118.102/app/en-us/t-series/content.php?S_ID=287#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 27 Mayıs 2007; 5:28:21 >

• bence standartlar çercevesinde bir board.Şahsen almam
  • Böyle bir anakart benim gibiler için çok yeterli. Gigabyte gibi üreticiler de Am2+ anakartlarını çıkarsın da alalım.
  • işlemciler bi çıksın şu HTT 3'ün bi performansa katkısını görelim neymiş ne değilmiş ona göre ben
    anakartıma bios güncellemesi ile yeni işlemcileri kullanabileceksem neden yeni anakart alayım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: nForcer

Böyle bir anakart benim gibiler için çok yeterli. Gigabyte gibi üreticiler de Am2+ anakartlarını çıkarsın da alalım.

+1 agena'ları tamamen desteklesin, bugün çıksa alırım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: odrin34

işlemciler bi çıksın şu HTT 3'ün bi performansa katkısını görelim neymiş ne değilmiş ona göre ben
    anakartıma bios güncellemesi ile yeni işlemcileri kullanabileceksem neden yeni anakart alayım.

Sadece yeni ht veriyolu hızından mahrum kalırsın.
  • AMD'nin yeni işlemcileride iyi oc olduklarını duydum.Eğer doğruysa core2duo'larla kapıştıracaz süperpipcmark falan filan.... Ya AMD elini çabuk ta alacam bitane söz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rebellion! -- 27 Mayıs 2007; 12:16:47 >
  • Bu anakartın fiyatı nedir acaba
    eğer ucuz yollu ise güzel . TÜRKİYE de alıcı bulacaktır
  • FX57 bu anakart AM2+ a tam destek veriyor mu ki?

Yani bios güncellemesi ile olanlar gibi ise heyecana gerek yok. Ama tam destek var ise AMD tarafından nihayet elle tutulur iyi bir haber diyebiliriz.

Tabi verdiğin cevaba göre sonuç bu da olabilir.
  • *Hyper Transport Technology up to 2G
    sanırım bizimkinden farkı yok. sadece bios yüklü geliyor gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: zebani

*Hyper Transport Technology up to 2G
    sanırım bizimkinden farkı yok. sadece bios yüklü geliyor gibi.

Banada garip geldi madem 2000mhz gene eskisi gibi am2+ olmasın am2 olsaymış..
  • Bence de farkı yoktur.Varsa da çok fazla etkileyeceğini sanmam.
  • bende isimden kaybedio
    quote:

Orjinalden alıntı: Hirotaro

bence standartlar çercevesinde bir board.Şahsen almam
  • Anakartta 4 girişlik güç girişine ne olmuş, ne yapmışlar öyle? 8 pinlik bir güç girişi görüyorum.
  • PCI-E slotunu PCI slotlarına yakın yapmışlar ya, dünyanın en iyi anakartı olsa ne yazar. Asla almam.
  • Bence de alinmayacak bir kart...
    Biostar in web adresinde dolanan var mi bilmiyorum ama ben boyle birsey yaptim
    adamlar 6800xt nin 3 5 versiyonunu cikarmis ve sadece 1 tanesi 256bit ... 64bitlik bile 6800xt cikarmis bir firmadan korkmak lazim gibi
  • biostar anakarta dikkatli bakan anakartın sol alt bölümünde reset ve power butonlarını görecektir biostar ta690da da aynı uygulamaya gitmişti anakartını kasaya koymayan uzman arkadaşlar için tornavidayla aç kapat yapma eziyeti yok
  • imzamdaki anakarta bios updatası ile 4çekirdeklilerde kullanacaksam ne gereği var.boş iş bence
  • yürü bee biostar kim tutar seni
  • Bu teknolojier de yavaşş yavaş girsin, esas üreticiler neler çıkaracak görelim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.