Şimdi Ara

Windows 10 yeni güncellemesinde ses ve metin iletişimine odaklanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Windows 10 yeni güncellemesinde ses ve metin iletişimine odaklanıyor

Windows 10 işletim sistemine sayısız büyük ve küçük güncelleme yapan Microsoft bu kez kullanıcıların ses ile metin tabanlı iletişimine odaklanıyor. Buna yönelik 3 yeni iyileştirme Insider programına sunuldu.

Metin ve ses iletişimi gelişiyor

Microsoft kıdemli yöneticilerinden Brandon LeBlanc yaptığı açıklamada GIF arama, dikte özelliği ve sanal klavye alanlarında önemli yenilikler yapıldığını belirtti. Böylece sistemin yetenekleri arttırıldı.

Ayrıca Bkz.Galaxy Z Fold 2 resmiyet kazandı: İşte detaylar!

İlk olarak emoji seçme penceresine yeni akıcı tasarım diline uygun olacak şekilde akrilik bir arka plan entegre edildi. Bu pencerede yer alan animasyonlu GIF arama sekmesine WIN + [.] ve WIN + [;] yazarak hızlı bir şekilde erişim sağlamak mümkün. GIF veri tabanı Tenor tarafından sağlanıyor ve sürekli trendlere göre güncelleniyor.

Dikte özelliği ise daha da geliştirildi. Dikte esnasında noktalama ve yazım kuralları otomatik olarak düzeltiliyor. Güncellenmiş algoritmalar ile Windows üzerindeki en güvenilir dikte özelliğinin ortaya çıktığı ifade ediliyor.

Son olarak sanal klavye üzerinde yeni animasyon ve sesler, seçimli tuşların optimizasyonu, emoji arama entegrasyonu, tek tuşla sabit yerinden ayırabilme, dikte özelliği için yeni logo gibi yenilikler yer alıyor. Yeni güncellemeler Build 20206 ile Insider programına sunuldu ancak ne zaman dağıtıma çıkacak bilinmiyor.

Kaynak:https://www.engadget.com/gif-search-voice-typing-windows-10-185314190.html

• Aman bir şeye odaklanmasın. 2004 e güncelledik office uygulamaları gitti. Wifi gitti... tonla rezalet.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ses driverlarınıza dikkat edin. Bozulacak gibi

• Bir de buglara odaklansalar düzeltmek için güzel olmaz mı?

• Çok .oktan

• google bi işletim sistemi geliştirsede şu microsoft tarihe gömülse. sadece chrome kullanıyrum ama her ay 500 gb guncelleme geliyor arkadaş. en kotu android sistemi direkt bilgisayar tek tıkla kurabilsek keşke. ah google ah kurtar bizi şu microsoft belasından.

• formgonder2055 kullanıcısına yanıt
    Google ın bir işletim sistemi var zaten.https://www.google.com/chromebook/chrome-os/

ayrıca sadece chrome kullanıyorsanız ubuntu kurmak en iyi seçenek en büyük pazara sahip linux distrosudur ve sahibi canonical yıllık 1 milyar dolar cirosu var yani çok büyük bir şirket tarafından geliştiriliyor.

• javaprof kullanıcısına yanıt
    hocam onları kurmak için kafa lazım. biz düz adamız. bize tek tıkla microsoft gibi kurulacak işletim sistemi lazım☺

Ubuntu da tek tıkla kuruluyor aslında. Hatta Windows'tan daha basit.

hadi gücün yetiryorsa al da görelim chromebookları.

klavye tr değil daha, adamlar tr yi umurlarınaa takmıyorlar.

• ardicli2000 kullanıcısına yanıt
    bana göre de mükemmel bir işletim sistemi. ne yapacağız, şimdi?

• javaprof kullanıcısına yanıt
    normal kullanıcılar için Ubuntu belki iyi olabilir fakat Adobe yazılımları yoksa pek de bir anlamı kalmıyor benim için. Sektörde bu programlardan başka program kullandıklarını pek görmedim. Evet, alternatifleri var, örneğin Gimp. Fakat sektörde gel bunu kullan, kabul etmezler maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: RadioactiveBlackBox

normal kullanıcılar için Ubuntu belki iyi olabilir fakat Adobe yazılımları yoksa pek de bir anlamı kalmıyor benim için. Sektörde bu programlardan başka program kullandıklarını pek görmedim. Evet, alternatifleri var, örneğin Gimp. Fakat sektörde gel bunu kullan, kabul etmezler maalesef.

Aynen gimp photoshop kadar iyi değil ama inkscape yurtdışında illustrator kadar popüler olmaya başladı ve şu ana kadar yapılmış en iyi açık kaynak projelerden biri.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.