Şimdi Ara

THY teknoloji şirketi kuracağını açıkladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
1
Favori
3.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • THY teknoloji şirketi kuracağını açıkladı

2 milyar dolara yaklaşan marka değeriyle “Türkiye’nin en değerli markası” olan Türk Hava Yolları (THY), yüzde 100 iştiraki olacak yeni bir teknoloji şirketinin kurulmasına karar verdiğini duyurdu.

THY'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında, "Yönetim Kurulumuzca Ortaklığımızın mevcut bilgi teknolojileri uygulamalarının gelir getiren bir iş kolu olarak konumlandırılması ve var olan bilgi teknolojileri insan kaynağının daha etkin değerlendirilerek Türk havacılık ekosistemine daha fazla katkı sunulması amacıyla yüzde 100 Türk Hava Yolları iştiraki olan yeni bir teknoloji şirketinin kurulmasına karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Bkz.Apple’dan geri vites: iOS 14 ile gelecek izleme önleme özelliği gecikecek

Bilişim departmanı ayrı bir şirket olabilir

AirportHaber'den Murat Herdem, bu haftaki köşe yazısında bilişim departmanının ayrılacağını kaleme almıştı. Herdem'in konuya ilişkin açıklamaları şöyle:

"THY'nin dijital alt yapısının ve siber güvenliğinin teslim edildiği departman için tıpkı uçuş akademisinde olduğu gibi anonim şirket olmasına yönelik adımlar atıldığı bilgisi geldi."

Kaynak:https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/873329
    Kaynak:https://www.airporthaber.com/thy-haberleri/thy-teknoloji-sirketi-kuracagini-acikladi.html

• mevcut THY zaten torpil ile çalışıyor, bazı teknik pozisyonlar dışında tüm işe alımlar torpil ile (pilotları falan demiyorum, onlar farklı). aşırı zarar eden bir firma ve zararı da devlete, yani vergilerimize yansıtılıyor. siz bu haberi: "devlet yeni bir kurum kurmaya karar vermiş" gibi anlayın.

yeni firmaya alınacak teknik çalışanlar torpille alınacak olmasalar vergilerle işlemesi çok sıkıntı olmaz ama muhtemelen yeni firma da torpil merkezi, zarar eden, ama oy getiren bir yer olabilir (oy getirmesi iki yönlü, birincisi: biz iş yapıyoruz vatan hainleri çekemiyo diye reklam yapılıp boomer'lar gaza getirilir, ikincisi de torpilli alınanların ailelerinden falan oy kapılır)
  • İşinin hakkını verecek insanları işe alırlar umarım. Elif can yetim gibiler değil

• quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

İşinin hakkını verecek insanları işe alırlar umarım. Elif can yetim gibiler değil
    Torpil Lines'ta zor biraz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Başına da Elif Can Yetim geçsin.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • milyarlar zararda ( 4 milyar üstü)olan bir kurum nasıl yapacak bu işi. daha yeni personelin maaslarını % 50 indirime gitti..

• Kadrolar dolduysa demek...

• kartal imam hatipten sonra eyüp imam hatiplilere de yönetim kurulu işi çıktı elhamdülillah

• Yeni bir yandaş kapısı daha.

• THY teknoloji şirketi kuracağını açıkladı
    Şansınız bol olsun :)

• arkadaşım thy teknikten yeni emekli oldu. içerdeki rezillikleri anlat anlat bitiremedi. liyakatsizlik paçalardan akıyormuş yani.

• Selam ve dua ile... :D

• Thy bu tarz torpil olayları ile çok gündeme gelse de, teknolojiyi gerçekten aktif olarak kullanıyor ve çalışanların eğitime ciddi önem veriyor.
    Benim anlamadığım bu teknoloji şirketi ne üretecek. Sadece Thy nin teknolojik ihtiyaçlarını karşılamak için mi kuruldu.

• Yanlış. Teknolojik bir isim içeren yandaş vasıfsız bir şirket kuracak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cehhabiye verin thy yi mamoglu nasil ibb de sadece liyakati goz onune aldiysa burada da alir hic merak etmeyin

Hic isci de cikarmayacakmis bak soz

• mevcut THY zaten torpil ile çalışıyor, bazı teknik pozisyonlar dışında tüm işe alımlar torpil ile (pilotları falan demiyorum, onlar farklı). aşırı zarar eden bir firma ve zararı da devlete, yani vergilerimize yansıtılıyor. siz bu haberi: "devlet yeni bir kurum kurmaya karar vermiş" gibi anlayın.

yeni firmaya alınacak teknik çalışanlar torpille alınacak olmasalar vergilerle işlemesi çok sıkıntı olmaz ama muhtemelen yeni firma da torpil merkezi, zarar eden, ama oy getiren bir yer olabilir (oy getirmesi iki yönlü, birincisi: biz iş yapıyoruz vatan hainleri çekemiyo diye reklam yapılıp boomer'lar gaza getirilir, ikincisi de torpilli alınanların ailelerinden falan oy kapılır)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tonodias

Şansınız bol olsun :)

+1

• Thy torpil ile işe almayı bir bırakırsa biz de cv gönderebiliriz artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: yingyangtwinz

Başına da Elif Can Yetim geçsin.

inşAllah

• ooooo Kartal İHL çalışıyor :)

• Thy çok gereksiz bir kurum her yıl zarar ediyorlar zararı bizim vergilermizden karşılanıyor malum partinin aile şirketi ne kadar akraba tanıdık varsa hepsi yönetici, zarar eden şirket gidip Barcelonaya ve diğer futbol takımlarına sponsor oluyor geçen fifa 20 oynuyordun takım olarak river plate i seçtim bi baktım göğüs forma sponsoru THY ya kardeşim sen gidip saçma salak reklam paraları harcayacağına giderleeini azaltıp kâra geçsene! Hakkını helal etmiyorum! Dine de inanmıyorum! Ne desek boş! Malum partiye oy verenler düşünsün!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.