Şimdi Ara

Crysis Remastered sistem gereksinimleri açıklandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
556
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• 18 Eylül'de piyasaya sürülecek olan Crysis Remastered'ın merakla beklenen sistem gereksinimleri açıklandı. Epic Games Store sayfasında yayınlanan bilgilere göre Crysis Remastered'ı oynamak için çok güçlü bir PC'ye ihtiyacınız olmayacak.

Paylaşılan sistem gereksinimleri için pek bir detay verilmemiş. GPU Hafıza kısmından sistemlerin 1080p çözünürlük için seçildiğini anlıyoruz. Bu sistemlerle hangi FPS değerlerini alabileceğimiz konusunda ise bir bilgi yok. 

Crysis Remastered görsel anlamda birçok önemli iyileştirmeyi beraberinde getiriyor. 8K'ya kadar yüksek çözünürlüklü dokular, ray tracing, modern ışıklandırma teknolojileri ve HDR gibi birçok yenilik var. PC'de ayrıca donanımsal ray tracing ve DLSS desteği de içeriyor. Crytek'in geçtiğimiz haftalarda yayınladığı teknoloji fragmanında bu yenilikler ön plana çıkarılmıştı.

Crysis Remastered'ın yurt dışı normal fiyatı da 30 dolar olarak açıklanmıştı. Türkiye fiyatları ise belli değil. Epic Games Store'da Türkiye'ye özel bir fiyatlandırma yapılma ihtimali yüksek. PS4 ve Xbox One tarafında şu anda bir bilgi yok. Oyunun belli bir süre sonra Steam'e de gelmesi bekleniyor.

Minimum

• CPU: Intel Core i5-3450 / AMD Ryzen 3

• Ram: 8GB

• Depolama alanı: 20GB

• Direct X: DX11

• GPU: Nvidia GeForce GTX 1050 Ti / AMD Radeon 470

• GPU Hafızası: 4GB in 1080p

Önerilen

• CPU: Intel Core i5-7600k or higher / AMD Ryzen 5 or higher

• Ram: 12GB

• Depolama alanı: 20GB

• Direct X: DX11

• GPU: Nvidia GeForce GTX 1660 Ti / AMD Radeon Vega 56

• GPU Hafızası: 8GB in 1080p

• Olmamis.

izledim videosunu, gercekten olmamis. bakin bu oyun, crysis 3'un yanina bile yaklasamamis. sadece texture kalitesi ve shader kalitesi yukseltilmis o kadar.

bu 2 guncellemeyi oyuncular minecraft oyununa bile ekleyebiliyor.

bu oyun crysis serisine hakaret olmus.

• Remastered ne demek önce bunu bi öğren sonra gel fikrini beyan et.

• quote:

Orijinalden alıntı: Boş yapma beni dinle

Remastered ne demek önce bunu bi öğren sonra gel fikrini beyan et.

senin gibiler turedi simdi de, neymis efendim "remastered neymis ogren oyle yaz"mis.

• aga sil şu yorumu okurken utandım yemin ederim

• Q8200
    Hd4350 ile oynarım diyordum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: barabarabarbara

aga sil şu yorumu okurken utandım yemin ederim

yanlis bir sey soylemedim yorumumda?

oyun remastered diye tanitilmis ama degil iste. texture + shader yukseltmesi yapilmis, derinlik ve parcacik yukseltmesi yok.

alin 1. oyunu, shader mod kurun sonra karsilastirin; remastered versiyonunun %50 sini tamamlamis olusunuz 

tamamen RTX ve DLSS teknolojisini yalamak icin cikmis bir oyun bu.

• Söylediklerin yani texture ve shader yükseltmesi yapmak demek zaten remastered demek oluyor o yüzden ne demek öğren gel diyor insanlar sana remastered demek 0 dan herşeyi en üst düzeyde baştan yap demek değil daha önce master edilmiş yani hazırlanmış içeriğin ses görüntü vb özelliklerini geliştirip tekrar master al demek.

• quote:

Orijinalden alıntı: jem991

Söylediklerin yani texture ve shader yükseltmesi yapmak demek zaten remastered demek oluyor o yüzden ne demek öğren gel diyor insanlar sana remastered demek 0 dan herşeyi en üst düzeyde baştan yap demek değil daha önce master edilmiş yani hazırlanmış içeriğin ses görüntü vb özelliklerini geliştirip tekrar master al demek.

yahu tamamda goruntu de degisiklik yok?

en onemli etken derinlik + parcacik duzeyi degismemis bilader, crysis 3 bu gelecek remastered e 1000 basar ciddi manada. ben ciddi bir gelisme olmadiginda neden remastered i tercih edeyim ki? sanki crysis 1 sadece ms-dos sistemlerde calisan oyun.

bu arada tamam remake istemiyorum da remastered de degil bu. ya zaten tepki aldi oyun ilk tanitiminda sonra tekrar ozur dileyip geciktirdiler cikisini. ama yine olmamis yani.. amac rtx teknolojisini tanitmak iste..

bu arada;

https://en.wikipedia.org/wiki/Remaster#Video_games

• iyi de remasterd sadece çözünürlük arttıran firmaları bile gördük biz. Öyle bir yorum yapmışsınız ki RE2 - RE3 - FFVII - Shadow of the colossus gibi bekliyordum hayal kırıklığına uğradım gibi :D

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-CA5FFA1B5

iyi de remasterd sadece çözünürlük arttıran firmaları bile gördük biz. Öyle bir yorum yapmışsınız ki RE2 - RE3 - FFVII - Shadow of the colossus gibi bekliyordum hayal kırıklığına uğradım gibi :D

zaten o yuzden dedim crysis serisine yakismayan, hakaret bir oyun diye.

crysis her seferinde cag atlatti grafik acisindan. crysis gibi bir oyuna sadece texture + shader guncellemesi yapmak yanlis bir davranis.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DING DING -- 4 Eylül 2020; 23:30:33 >
  • 1. oyunda olan şeyler bir şekilde değişmiş mi değişmiş bu oyunu remastered yapmış oluyorlar senin beklentilerinin bir önemi yok ilk oyunda olan her hangi bir şey değiştirilmiş mi olay orada bitiyor yakıştır yakıştırma bu oyun remastered

• E adam haklı? Adamlar yeni bir oyun yapmıyor ki, varolan oyunun grafiklerini güncelliyor. Sen ise sadece grafikleri yükselttikleri için mızmızlanıyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • orda 1050 ti yazdığına bakmayın gtx 660 ile oynayacağım

• ve oynuyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: DING DING

Olmamis.

izledim videosunu, gercekten olmamis. bakin bu oyun, crysis 3'un yanina bile yaklasamamis. sadece texture kalitesi ve shader kalitesi yukseltilmis o kadar.

bu 2 guncellemeyi oyuncular minecraft oyununa bile ekleyebiliyor.

bu oyun crysis serisine hakaret olmus.
    Yok crysis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.