Şimdi Ara

Xiaomi laboratuvarı görüntülendi: 1.800 akıllı telefon aynı anda test ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
1
Favori
1.815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xiaomi laboratuvarı görüntülendi: 1.800 akıllı telefon aynı anda test ediliyor

Her akıllı telefon üreticisinin kendine ait test laboratuvarı vardır. Ar-Ge çalışmaları için büyük önem teşkil eden bu mekanlara erişim "kısıtlı" olduğu için kapalı kapılar ardından neler olup bittiğini öğrenmek pek mümkün olmaz.

Ayrıca Bkz.Huawei'den yeni tam kablosuz kulaklık geliyor: FreeBuds Pro

Ancak Xiaomi, yeni ürünleri test etme sürecini gizli tutmuyor. Şirket kurucusu ve CEO'su Lei Jun bu laboratuvarın görüntülerini herkesle paylaştı. TikTok'ta yayınlanan video, Çinli markanın şu anda yüzlerce cihaz test ettiğini gösteriyor.

Xiaomi laboratuvarı görüntülendi: 1.800 akıllı telefon aynı anda test ediliyor

9 yeni model yolda

Şirketin patronu Xiaomi'nin aynı anda 1.800 akıllı telefon test ettiğini söyledi. Her yeni model için 200 test cihazı var. Bu telefonlar bir ay boyunca 7/24 kesintisiz şekilde çalıştırılarak kalite kontrol sürecine tabi tutuluyor.

Bu veriler ışığında Xiaomi'nin şu anda 9 yeni akıllı telefon hazırladığını söyleyebiliriz. Lei Jun'a göre bu testler sadece akıllı telefonlarının kalitesinin iyileştirilmesine değil, aynı zamanda garanti sürelerinin uzatılmasını da olanak sağlıyor.

• Burada kaliteden yoksun vs. denmiş. Redmi Note 4 zamanından beri Xiaomi kullanırım. Etrafıma aldırdığım abartısız 100'ü aşkın Xiaomi'den 1 tanesi bile garantiye ihtiyaç duymadı, kendiliğinden bozulmadı. Apple ve Samsung amiral gemilerinin en az %20'sinin garantilik duruma düştüğünü, yani kendiliğinden bozulduğunu düşünürsek gerçek ortaya çıkıyor.
  • Peki neden bu kadar kaliteden yoksun ürünler tasarlıyorlar ve üretiyorlar o halde?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Altı üstü test farm
    Uygulamaları otomasyon testine sokuyorlar. Mobil yazılım ile uğraşıp bunu yapmayan teknoloji şirketini dövüyorlar.
    Haber niteliği yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akasha_Ether -- 4 Eylül 2020; 17:58:50 >
  • Kaliteden yoksun mu dalga mı geçiyorsunuz ?Samsung apple ın yarı fiyatıns gidiyor ürünleri.Orts segmentte alabilinecek en iyi marka Xiaomi.

• VaporWave kullanıcısına yanıt
    Arkadaşa katılıyorum ve ekliyorum aldığım note 10 lite yeni bı cihaz özellikleri iyi ancak MIUI 12de gereksiz özellikleri getirmişler MIUI 12 i 12 yapan özelliklerden yoksun

• adamlar 16 bin civarı fiyatı olan iphone a benzer özellikte telefonu 3500 civarına getiriyor tabi ki kalitesi dandik olacak iphone 1100 dolar
    xiaomi 250 dolar civarı burda sorun ülkede paramız değersiz ve vergiler çok

• Burada kaliteden yoksun vs. denmiş. Redmi Note 4 zamanından beri Xiaomi kullanırım. Etrafıma aldırdığım abartısız 100'ü aşkın Xiaomi'den 1 tanesi bile garantiye ihtiyaç duymadı, kendiliğinden bozulmadı. Apple ve Samsung amiral gemilerinin en az %20'sinin garantilik duruma düştüğünü, yani kendiliğinden bozulduğunu düşünürsek gerçek ortaya çıkıyor.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    Redmi note 5 vardı 1 seneyi göremeden bozuldu. Bu da böyle bir anıdır.

• Redmi Note 5 kullanıyorum, üçüncü seneye girecek, yapmadığım eziyet kalmadı ki ben aynı zamanda geliştiriciyim, kernel rom vs. Yılan gibi. Zamanında 900 TL'ye almıştım.

Garanti olayı kullanıma bağlı. Bende 7 senelik İPhone 5S var 1 kere bile garantiye gitmedi herkes tuşunu, parmak izini falan bozar bende ki ilk günki gibi çalışıyor. Ha açıkcası ben hor kullanmadım hiç bir cihazımı hor kullanmam hala İPhone 3GS’im bile küçük çizikler dışında sapasağlam (11 yıllık cihaz) Ama bazıları var adamlar ne yapıyorsa cihazı 1 seneye bozuyor. Ki Apple için geçerli değil her telefonda var bu durum. Mesela geçen sene bir tanıdığım Xiaomi Mi 6 aldı 1 seneye bozdu. Düzgün kullanılırsa bozulmaz telefonlar.

• Bunların test cihazları bozuk o zaman

benim mi5s im rezalet durumdaydı.kendi kendine ekran oynuyordu. parmak izi sensörü de doğru düzgün çalışmıyordu.sıfır almıştım.servis bir şey yok dedi geri yolladı.

• asertyu kullanıcısına yanıt
    Mi5s ler btk kararıyla toplatılıyor seri no tutuyorsa biliyorsunuz değil mi? Ben gönderdim fatura tutarı kadar ödeme yapacaklar

• redoksan kullanıcısına yanıt

biliyorum seri no tutmadı zaten. mi 8se ye geçtim onda da ayrı ayrı hatalar sorunlar markadan soğudum.

• mi a2 lite var mı acaba orda. google ile olan ortaklığın en kötü ürünü olabilir

Kronik olarak gördüğüm sorunlardan biri yakınlık sensörü yüzünüzü algılamayıp konuşurken ekran açılıp rastgele bir yerlere basılması hatta telefonun karşı tarafın yüzüne kapatmak. Bir diğer sorun gelen çağrıya cepte kendi kendine yanıtlama/reddetme hatta oto SMS gönderme.

• o 200 Test cihazı Note 9 pro nun arka kameraya toz geçirip geçirmediğini bulamamış. Yalıtım sorunu olduğunu görememişler.

• redoksan kullanıcısına yanıt
    O zaman Türkiye'de Xiaomi resmi olarak yoktu ne suçu var adamların

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.