Şimdi Ara

RTX 3080, RTX 2080 Ti'ı dağıtıyor: Doom Eternal'da 4K testi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
1
Favori
5.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • RTX 3080, RTX 2080 Ti'ı dağıtıyor: Doom Eternal'da 4K testi

Yeni RTX 3000 serisi kartlarıyla teknoloji gündeminin bir numarası haline gelen Nvidia, kartlarla ilgili etkileyici yeni videolar paylaşmaya devam ediyor. Bugün yayınlanan bir test videosunda RTX 3080 kartını RTX 2080 Ti'a karşı görüyoruz. 700 dolarlık RTX 3080, 1200 dolarlık RTX 2080 Ti'ı ağır bir şekilde domine ediyor.

4K çözünürlükte gerçekleştirilen karşılaştırmada RTX 3080'in performansı gerçekten de epey etkileyici. Yer yer 180FPS'ye kadar çıkan kare hızı değerleri görüyoruz. RTX 2080 Ti ise elbette yine iyi bir performans gösteriyor ancak RTX 3080'in yanına bile yaklaşamıyor. Genel anlamıyla %50'lik müthiş bir performans farkı var. 

Nvidia'nın Ampere mimarisi grafik kartlarında son yılların en büyük performans sıçramalarından birisini getiriyor. Özellikle de RTX 3070 ve RTX 3080 ikilisi PC oyunculuğunun yeni favorileri olacak gibi. RTX 3050 veya RTX 3060 gibi kartlar henüz tanıtılmadı ancak bu kartların da ülkemizde büyük bir potansiyeli olduğunu söyleyebiliriz. Nvidia yine dünyada genelinde GPU pazarını domine edecek gibi görünüyor.

Kaynak:
    https://www.pcgamer.com/watch-nvidias-rtx-3080-rip-and-tear-the-2080-ti-at-4k-in-doom-eternal/

• aslında şöyle bir başlık daha iyi olurdu...

NVİDİA 2080Tİ ALANLARA KÜREĞİ ......

adamlar ne geçirdi lan yüzyılın bence en iyi vurgun yöntemi..

harbi iyi ateş etmediler ATOM bombası attılar

NVİDİA farkıyla..

artık bundan sonra son dakika kimse kart almasın yeni nesil çıkar çıkmaz al.. yoksa adamlar vuruyor golü 90 a

• böyle paylaşımlar gördükçe seneye alırım diye düşündüğüm kartı illa 2-3 ay içinde aldırcaksınız adama

• %60-70 mi uçmayın max %50

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2080 ti herhalde 3070 seviyesinde şu anda.

Ya RDNA gpular gerçekten güçlü ya da Nvidia güç gösterisi yapmak için çıkartıp masaya vurdu, ekran kartını yaniRTX 3080, RTX 2080 Ti'ı dağıtıyor: Doom Eternal'da 4K testi 

Ya da 2000 serisi öyle bir fiyaskoydu ki şu an önümüze sunulan şey çok iyi gözüküyorRTX 3080, RTX 2080 Ti'ı dağıtıyor: Doom Eternal'da 4K testi 

• işin iyi yanı 2000serisi kart almak isteyen 2.elde temiz bulursa uygun fiyata bula bilecek

işin kotu yanı amd her ne kadar ekran kartında sevmesemde az cok nvidia yetişemesede terletirdi orta segment için suan o mevzu bence komple kapandı
    amd nvida karsılıgı rtx 2080 super cıkartsa dahi 3000 serisi deli dehşet şekilde geldi

amad ekran kartı tarafından ezildi inşallah işlemci tarafında bişiler yapar

• %60-%70 ne para mı alıyorsunuz, yoksa bizim salak olduğumuzu gördüğümüzü algılamadığımızı mı sanıyorsunuz?

Ben de açtım aynı konuyu fanboy da değilim.

• Ben 4000 serisini beklicem...

• nvidia slayti vermis zaten %60-70 ucmussunuz.%35 civari olacaktir 3070i referans alirsak 2080 ti ile farki.

2080 superle bile %60-70 fark yok, 2080 superle farki %50 civari.

RTX 3080, RTX 2080 Ti'ı dağıtıyor: Doom Eternal'da 4K testi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blackzeros -- 4 Eylül 2020; 13:7:44 >
  • 60 70?

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Bu nvidia'ların, Apple'ların büyük reklam giderleri oluyor ama nedense açık şekilde dergilerde, gazetede, televizyonlarda reklamı dönmüyor nerelere sayıyorlar bu paraları sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 4 Eylül 2020; 12:20:10 >
  • .V. . kullanıcısına yanıt

Kim dergi/gazete okuyor ki artık? Televizyon desen diziden, reality showdan başka bi şey yok, ee o kitle de ekran kartı alacak kesim değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: shruikan

Kim dergi/gazete okuyor ki artık? Televizyon desen diziden, reality showdan başka bi şey yok, ee o kitle de ekran kartı alacak kesim değil.

ülkede donanımla ilgilenen kesim ABARTMIYORUM max 1 milyon kişidir sırf gösterişe iphone alıyorlar içinde ne olduğundan haberleri yok ekran kartı desen bende 4 gb var eheheh diyenler hala var

• %60 değil % 40 bile olsa heyecan verici, durduk yere insana kart aldıracak bir sıçrama yaptı Nvidia.

• quote:

Doğru, peki reklam giderleri nereye akıyor, operasyon nerede dönüyor? Teknoloji sitelerinin sadece kenardaki ufak karelerdeki reklamla mı döndüğünü sanıyorsunuz? Teknoseyir'den levent Pekcan var anlatıyor, hani işin içinde diye söylüyorum yoksa başkasının aklına gerek yok, o tıklamalarla pek bir şey kazanamazsın, işin çoğu ürün tanıtım övme üzerine dönüyor. Bu arada taş yesinler demiyorum işlerini yapsınlar elbette ama bir anda patlayan haberleri çocuk sevinci mi sanıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 4 Eylül 2020; 13:5:1 >
  • Ortalama yarı yarıya daha performanslı bir kart. Doom Eternal'da 4K çözünürlük 150-160 fps almak muhteşem birşey. 3070 büyük ihtimalle 2080Ti ile yakın performans gösterecektir. Onun da %10-15 güçlü olmasını bekliyorum yeni mimariden dolayı. Tam F/P canavarı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: .V.

Doğru, peki reklam giderleri nereye akıyor, operasyon nerede dönüyor? Teknoloji sitelerinin sadece kenardaki ufak karelerdeki reklamla mı döndüğünü sanıyorsunuz? Teknoseyir'den levent Pekcan var anlatıyor, hani işin içinde diye söylüyorum yoksa başkasının aklına gerek yok, o tıklamalarla pek bir şey kazanamazsın, işin çoğu ürün tanıtım övme üzerine dönüyor. Bu arada taş yesinler demiyorum işlerini yapsınlar elbette ama bir anda patlayan haberleri çocuk sevinci mi sanıyorsunuz?

Alıntıları Göster

Bana niye çemkiriyorsun ki? Ben mi alıyorum reklam parasını?

• %45 max, %60-%70 olsa ellerin karisir yazamazsin :) Su yazilari bir duzeltin insanlarida yanlis yonlendirmeyin hocam

• quote:

Bana niye çemkiriyorsun ki? Ben mi alıyorum reklam parasını?

Alıntıları Göster

Şu internet ortamın konuşmayı öğrenin ilk önce, at pazarında değiliz.

• Yüzdede zaten başkalarında dediği gibi hata var.Keşke o kadar fark olsaydı : )

%40-45 civarı fark var.

• HIGHER kullanıcısına yanıt
    Keşke para alsam :) %50 olarak düzelttim yazıyı.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.