Şimdi Ara

Intel Evo ile dizüstüler hiç olmadığı kadar iddialı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Intel Evo ile dizüstüler hiç olmadığı kadar iddialı

Intel’in özellikle grafik tarafında çıtayı yükselttiği Tiger Lake işlemcilerinin duyurusunu yaptığı etkinlikte özel bir program da görücüye çıktı. Intel Evo adındaki program en iyi dizüstüleri tüketiciye sunacak.

Intel Evo nedir?

Intel Evo programının aslında big.Little formatında çekirdekler barındıran işlemciler için hazırlandığı iddia edilmişti ancak Project Athena programının devamı olduğu anlaşıldı. Belirli şartları taşıyan dizüstü modelleri Intel Evo logosunu taşıyacak.

Ayrıca Bkz.Galaxy Z Fold 2 resmiyet kazandı: İşte detaylar!

Intel Evo logosunu elde edebilmek için dizüstü markaları yoğun testlerden geçecek. Hafiflik, taşınabilirlik ve tasarım ögelerinin yanı sıra donanım tarafında da Intel’in belli başlı kriterleri yer alıyor:

-1 saniyeden daha kısa sürede uykudan uyanma

-Full HD sistemlerde 6 veya 9 saat gerçek hayat performansı

-Full HD sistemlerde 30 dakika şarj ile 4 saat kullanım süresi sağlama

-Bataryanın senaryolara göre sürekli tepki vermesi

Intel Tiger Lake işlemcilerin odağına hazırlanan program kapsamında yukarıda sayılan kriterleri karşılayan dizüstü modelleri Intel Evo logosunu almaya hak kazanacak. Intel’in daha çok verimlilik tarafında üreticileri zorladığı anlaşılıyor. Yıl sonuna kadar farklı üreticilerden 20 dizüstü modelinin piyasada olacağı belirtiliyor. Intel ayrıca logolarını da daha sade lacak şekilde yeniledi.

Intel Evo ile dizüstüler hiç olmadığı kadar iddialı

• Bravo bu i7 mi o zaman alınır kaçıncı ceneyasyondan sonra başımıza yeni bi dümen açıldı..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ah be intel bey

• dizsüstün sen her tarafın iddia olsa baştan aşağı komple iddia olsan ne olur.

• Ben de Intel yeni bir platform yapacak zannettim. Üreticye sen yap ben test edip sertifika vereceğim demiş.

• Yıllardır takip ediyorum bu işlemci piyasasını, ultrabooktan beri sürekli 10 saat kullanım ve kağıt inceliğinde kasa vaat ediyorlar daha tam olarak ulaştıklarını göremedim.

• Saçms kriterler. Sıkıyorsa o kriterlerin içine 70 dereceyi geçmeme kıstası koysun.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Akıllıca.

• 2 dolu sayfa excel verisini işlerken şişer mi acaba bunlarda?

10TH GEN i7-10510U kendim bu işlemciyi kullanıyorum.

512 SSD, 8 RAM, GF MX250

• Dizüstüler mi yoksa dizüstleri mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.