Şimdi Ara

1.65 GHz’de çalışan Xe GPU’su testte ortaya çıktı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
333
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1.65 GHz’de çalışan Xe GPU’su testte ortaya çıktı.

Mavi ekip yarın düzenleyeceği tanıtım öncesinde son hazırlıklarını yapadursun. Tiger Lake’ten haberler gelmeye devam ediyor. Son test bir Xe GPU’suna ait.

1.65 GHz'de çalışan iGPU

28 watt TDP ile gelecek Tiger Lake-U yongalarına eşlik edecek Xe mimarili İGPU bir hayli iddialı geliyor. SiSoft Sandra’ya düşen test sonucuna göre 1.65 GHz’de çalışan bir iGPU yolda.

İlk başlarda 1.35 GHz’lik tepe frekansla yola çıkan yeni iGPU en son tepe model Tiger Lake işlemcisi içerisinde 1.55 GHz’de çalışırken gün yüzüne çıkmıştı. Xe dahili GPU’sunun tanıtıma yaklaştıkça daha rekanbetçi konuma gelmesi yüz güldürücü.

Ayrıca Bkz.Intel Tiger Lake’in tanıtım videosu sızdı: işlemci ve Xe GPU’su için yeni logo

Diğer taraftan yonga 96 ünite içerisinde 768 shader içeriyor. Geçtiğimiz haftalarda paylaşılan Battlefield 5 test videosundaki etkileyici performansın ardından frekans artışı ince olmasının yanında etkileyici performans sunacak bir dizüstü arayanlar için güzel haber.

• Bf5 high preset 1080p de 30 fps veriyormuş. Lowda 60 fps verir. Hiç fena değil

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • AMD kendi çıkardığı ve geliştirdiği APU yolunda ilk defa GPU kısmında yenilecek gibi duruyor. Özellikle DDR5 ram desteği açıklanırsa dahili GPU performansı coşacağı için AMD'nin yol haritasını değiştirip 2021 içindeki Ryzen 5000 mobil serisini DDR5 destekli ve dahili Navi çekirdekleri ile yapması gerekir. Yoksa 2022'ye kadar buna cevap veremez.

• Bloodin kullanıcısına yanıt
    amd intel, intel amd olmaya başladı... gıdım gıdım veriyor

• Rekabet iyidir, AMD buna cevap vermek için kendi çıtasını yükseltmek isteyecektir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Darısı ram ve güçlü gpu lu işlemcilere...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.