Şimdi Ara

1 Temmuz’da kapılarını açan sinemalar, izleyici bulmakta zorlanıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
0
Favori
3.777
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 Temmuz’da kapılarını açan sinemalar, izleyici bulmakta zorlanıyor

Hatırlanacağı üzere sinemalar, koronavirüs salgını ile birlikte hayata geçirilen normalleşme dönemi sürecinde 1 Temmuz itibariyle kapılarını izleyicilere açmıştı. Ancak ne yazık ki tüm dünyayı etkisi altına Kovid-19 pandemisi nedeniyle gösterim tarihleri sürekli ertelenen filmlerin de etkisiyle, sinema salonları neredeyse boş kaldı. 3 Temmuz ile 27 Ağustos arasında toplamda 146 bin 281 kişi sinemada film izledi.

Önceden vizyona giren filmlerle kapılarını açan sinemaların 3-9 Temmuz arasındaki izleyici sayısı sadece 6 bin 285 kişi oldu. Temmuz döneminde yeniden gösterime giren yapımlar arasında yaralan 7. Koğuştaki Mucize ise izleyicilerin en çok tercih ettiği film oldu. Temmuz ayı toplam izleyici sayısı 29 bin 328 olarak kayıtlara geçti.

7-27 Ağustos tarihleri arasında bir miktar ivme kazanan izleyici sayısı ise toplamda 118 bin 562 kişi oldu. Bu dönemde en çok izlenen filmin ise Vin Diesel’in başrolünde yer aldığı Bloodshot: Durdurulamaz Güç olduğu ifade edildi.

Ayrıca Bkz.LG C8 OLED uzun kullanım testi "1 Yıl sonunda ne oldu?"

Christopher Nolan’ın 26 Ağustos’ta gösterime giren filmi Tenet ise bu rakamlara dahil değil. İçinde bulunduğumuz süreçte dünyada ve Türkiye’de en çok izlenen film olması bekleniyor Tenet’in izleyici rakamlarını ne şekilde değiştireceğini hep birlikte göreceğiz.

Kovid-19 pandemisi kararlarından önce sinemalarda 16 milyon 400 bin 393 kişi film izlemiş, sinemalarının kapanacağının belli olduğu Mart ayında ise 1 milyon 15 bin 150 kişi sinemalara gitmişti.

• İstanbul'da eliyüzü düzgün bir sinema salonu 50-60 liradan kapı açıyordu. Şimdi 15 TL'ye bir kullanıcılı Netflix hesabı açılıyor. 60 TL'ye 4 farklı platformda 30 gün sınırsız sinema salonun mevcut.

Bu kafanın değişmesi lazım. Sinema dediğinin tek artısı Imax o da her yerde ve kaliteli bir ekranda mecut değil.
    Sinemaya çok az gitmişimdir. Filme gidecek arkadaşın denk gelmeyişinden vs. olabilir ama film izlemeyi severim. Sinemada film izlerken ise milletin mısır/cips vs yemesinden çıkan sesler rahatsız ediyor. Telefonu çalıyor, yanındakiyle uzun konuşuyor. (Bir defa tiyatrodan biri telefonda 3-5 dk konuştu) Kaliteli sinema perdesi nasıl olur, projektörü nasıl olur bilmiyorum ama sinemadaki görüntüyü net bulmuyorum, çoğu kez flu/bulanık görüntü gördüm. (netlik tam kaybolmamış ama perdenin ortası daha net iken kenarları daha puslu) Görüntü boyutu hariç küçük bilgisayar ekranında izlediğim toorrent'ten indirdiğim filmler bile çok daha temiz bir görüntüye sahipken sinemadaki görüntü hoşuma gitmiyor. (perde büyüklüğü ise kesinlikle sinemada farkını ortaya koyuyor.)

Referans alabileceğim seviyede kaliteli bir sinema salonu görmek isterdim. Belki benim gittiğim sinema salonları sorunludur.
    Ben sinemaya gelenlere laf ettim. Sektöre veya çalışana bir şey yazmıyor orada. Siz niye alevlendiniz anlamadım. İkinci olarak Dünya sürekli değişiyor, bununla birlikte iş kolları sektörler yenileniyor veya kayboluyor. Ekonomi denilen şey arz- talep meselesi. Sinemaları açsınlar ama kimse gitmek istemezse zorla mı götüreceksiniz. Ya da “biz buradan ekmek kazanıyoruz lütfen gelin” mi diyeceksiniz. Böyle işletme anlayışı olmaz. Karlılığı azalan veyahut biten işten vazgeçilir başka iş yapılır. THIS MEANS SERBEST PİYASA EKONOMISI
  • İstanbul'da eliyüzü düzgün bir sinema salonu 50-60 liradan kapı açıyordu. Şimdi 15 TL'ye bir kullanıcılı Netflix hesabı açılıyor. 60 TL'ye 4 farklı platformda 30 gün sınırsız sinema salonun mevcut.

Bu kafanın değişmesi lazım. Sinema dediğinin tek artısı Imax o da her yerde ve kaliteli bir ekranda mecut değil.

• Benim Televizyon Sinema ekranından daha kaliteli ve daha konforlu 2 tl ye netflix aldım onu kullanıyorum.

kişi başı 60-70 tl sinemaya vermem

• Sinema benim için biteli çok olmuştu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Vakalar artarken daha da zor artık izleyici bulmaları. Ayrıca pahalı ve gereksiz görüyorum. Digital sinema 10 seneye ortada mekan sineması birakmaz.

• Haşır huşur cips yiyen , telefonuyla oynayan salaklardan sonra

• İnternet'te on binlerce film FULL HD olarak emrindeyken salgın döneminde sinemaya gitmek normal bir olay olmasa gerek.

• çoğu sinema o kadar kalitesiz ve bulanık ki filmi izledikten sonra gözlerim ağrıyor. birde perdede saçma bir grilik oluyor karanlık sahnelerde hiç bir şey anlaşılmıyor. Ankamall'de imax izlemiyorsanız sinemanın pek bir gereği yok bence artık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E19076E5A -- 31 Ağustos 2020; 16:35:53 >
  • Cinemaximum ve film yapımcıları beter olun

• Millet evden film izlemeye alıştı. Alışkanlıklardan vazgeçmek kolay değil hele bu salgın döneminde. Hem beter olsun.

• Sinemaya çok az gitmişimdir. Filme gidecek arkadaşın denk gelmeyişinden vs. olabilir ama film izlemeyi severim. Sinemada film izlerken ise milletin mısır/cips vs yemesinden çıkan sesler rahatsız ediyor. Telefonu çalıyor, yanındakiyle uzun konuşuyor. (Bir defa tiyatrodan biri telefonda 3-5 dk konuştu) Kaliteli sinema perdesi nasıl olur, projektörü nasıl olur bilmiyorum ama sinemadaki görüntüyü net bulmuyorum, çoğu kez flu/bulanık görüntü gördüm. (netlik tam kaybolmamış ama perdenin ortası daha net iken kenarları daha puslu) Görüntü boyutu hariç küçük bilgisayar ekranında izlediğim toorrent'ten indirdiğim filmler bile çok daha temiz bir görüntüye sahipken sinemadaki görüntü hoşuma gitmiyor. (perde büyüklüğü ise kesinlikle sinemada farkını ortaya koyuyor.)

Referans alabileceğim seviyede kaliteli bir sinema salonu görmek isterdim. Belki benim gittiğim sinema salonları sorunludur.

• 146281 mal.
    Şaka gibi..
    Pandemi var yapabilecek bişey yok sinemalar..

• Dijitalleşmeye birlikte kaybolan bir sektör daha.

Maalesef gerçek bu. 10 sene sonra açık sinema salonu kalmaz bile.

• İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt

aynen. pandemi de bu sureci oldukça hızlandırıyor.

• Hem gidilecek film yok hemde patlamış mısır ve kolanın 2 bilet parası ettiği yer! yok ben almayayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7FA365660 -- 1 Eylül 2020; 0:13:56 >
  • 300-500 lira ile ay sonunu bekliyorum 15 yatmasi gereken maas yatmadi oyle surunuyoruz bir de cinamaya mi para verecem en son bildigim kadari ile biletler 12-15 tl falandi o bile luks geliyordu bana

• Netflix vs varken bu dönemde para verip sinemaya gitme riskini almak çılgınlıktan başka bir şey değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Salgından önce de son 3 - 4 yıldır sinemaya gitmeyi bırakmıştım. En fakirin evinde bile hayvan gibi HD televizyonlar internetler, bu neye yarıyor? Al bir blu ray versiyonunu seyret gitsin istediğin filmin, rahatlığı da cabası.

• Mesut Çevik'in sinemalar üzerine çektiği videodan sonra böyle bir pandemide gayet normal bir durum.

Sinema izleyicisini keriz yerine koyan işletmeler sağolsun kendi topuklarına sıktılar. Sinemada izlemek güzel oluyordu ama bir bilete 50tl vermek varken evde koltuğumda uzanarak TV'de izlemek de benzer keyfi yaşatıyor ki yiyecek içecekler de market fiyatlarına bağlı sadece :)

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.