Şimdi Ara

Dokunmatik taşınabilir ekran Lumonitor, bağış rekoruna koşuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dokunmatik taşınabilir ekran Lumonitor, bağış rekoruna koşuyor

Son dönemde taşınabilir monitör ürünlerine ilgi artmış durumda ve pek çok marka farklı özelliklerle pazarda yer almaya çalışıyor. Lumonitor taşınabilir dokunmatik ekran projesi ise beklenmedik bir ilgi görüyor.

Lumonitor özellikleri ve fiyatı

Lumonitor modeli 15.6 inçlik ekranında 4K çözünürlük sunuyor. Ekran geleneksel monitörlerin 2 katı parlaklık sunuyor. Dokunmatik ekranı kalem kullanımı için de oldukça hassas. Çift stereo hoparlör berrak ses üretirken 2 adet USB Tip-C, microUSB ve HDMI girişleri mevcut. Birden fazla Lumonitor ekranını birbirine bağlama imkanı da var.

Ayrıca Bkz.Taşınabilir SSD ve WiFi 6 bu projede bir araya geliyor

Ekranın 4 saate kadar kullanım süresi sunabilmesi önemli bir avantajı. Böylece taktığınız mobil cihazlarınızı da şarj edebiliyor. Mobil cihazlar yanında konsollar için de oldukça iyi bir alternatif durumunda.

Aslında pazardaki rakiplerinden büyük bir farkı yok ancak beklenmedik bir ilgi görmüş durumda. Lumonitor Full HD versiyon için 225$, 4K versiyon için 325$ bağış gerekiyor. Bağış hedefini tutturan proje 1 milyon dolara yaklaştı. Teslimatlar Ekim ayında başlayacak.

• Laptop’a 15,6” ikinci ekran aramıştım, bulamadım. Sonra gittim kendim yaptım. Ürünün ilgi görmemesinin sebebi olanların çok pahalı olması ya da milletin böyle bir ekrandan haberinin olmaması olabilir. Kendi sorununu arayan bir çözüm biraz da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • var olanlar gerçekten aşırı pahalı. Üstelik onlar dokunmatikte değiller hoparlerleri de yok. Lumonitor boşluğu görmüş bence. İyi satacaktır.

• 15,6" 4K (x² = 3840² + 2160²) x = 4405 buradan 4405 / 15,6" = 283 ppi (Neredeyse telefon ekranı gibi)

15,6" 8K (x² = 7680² + 4320²) x = 8812 buradan 8812 / 15,6" = 564 ppi (Üst seviye telefon ekranı)

1-2 yıl sonra 15,6" te 8K ları görünce

27" monitörde full HD önerenlere el sallayın

27" Full HD - Türkiyede Teknolojik Ömrü Bitmiştir (x² = 1920² + 1080²) x = 2203 buradan 2203 / 27" = 82 ppi

27" 2K (27" monitör en az 2K olmalıdır) - Teknolojik Ömrü 3 Yıl

27" 4K (27" monitörün gerçek hakkı budur ) - Teknolojik Ömrü 10 Yıl

Tarih : 31.08.2020 (4 yıl sonra hortlatın)

15,6" Full HD dizüstünün ppi değeri (x² = 1920² + 1080²) x = 2203 buradan 2203 / 15,6" = 141 ppi

30 yıl önce kullanılan Tüplü monitör 1024x768 çözünürlüğe sahip ppi değeri (x² = 1024² + 768²) x = 1280 buradan 1280 / 15" = 85 ppi

Dokunmatik taşınabilir ekran Lumonitor, bağış rekoruna koşuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjkyener -- 31 Ağustos 2020; 13:5:56 >

• nintendo switch çıkalı çok olmadı mı ya? :D

• bjkyener kullanıcısına yanıt
    Türkçe mi bu?

• mczaga kullanıcısına yanıt
    Valla bende çoğu yeri 2-3 kere okudum. Adama noktalama işareti öğretmemişler :)

Gün geliyor tüplü monitördeki görüntü kalitesini arıyorum. Yıllar önce sattığım 24 inç sony fw900'ü özlüyorum. Kafama s.çayım gittim sattım.

• Yahu şu input/output girişleri kenara niye yapıyorlar. İğrenç görüntü.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.