Şimdi Ara

Japonya'da uçan otomobil için dev adım: İlk insanlı test sürüşü yapıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Japonya'da uçan otomobil için dev adım: İlk insanlı test sürüşü yapıldı

Toyota destekli Japon SkyDrive şirketi, uçan otomobilin saha testlerine başladı. SD-03 isimli araç, Toyota test sahasında "yolculu" şekilde denendi.

Ayrıca Bkz.Volkswagen ID. Buggy, uygun fiyatlı bir arazi aracına dönüşecek

SD-03, dikey kalkış ve iniş yapabilen en küçük elektrikli araç olarak tanımlanıyor. Projenin hedefi pazara "şehir yaşamı için yeni bir araç" sunmak.

SD-03, görünüm olarak drone'u andırıyor ancak bir kokpiti ve normal bir quadcopter'den iki kat fazla pervanesi var. Dört çift pervanenin kullanılması aracı daha güvenli kılıyor.

Test başarı ile tamamlandı

Tek koltuklu araç insanlı test sürüşünde, yerden yaklaşık 2 metre yükseğe kalktı ve ağla kaplı alanda 4 dakika boyunca havada kaldı. Böylelikle insanlı ilk test sürüşü başarıyla tamamlandı.

Uçan arabanın yolculu deneme uçuşu başlamış olsa da araç hemen piyasaya sürülemeyecek. SkyDrive bu yılın sonuna kadar test sahası dışında uçmak için gerekli izinleri almayı umuyor.

SD-03'ün iki koltuklu ticari versiyonu, Japonya'da uçan otomobillerin aktif olarak kullanılmaya başlanacağı 2023 yılında hazır olacak.

• yerçekimi kısıtlı bir alanda yok edilemesse havada insanlar için gelişim kısıtlı olur

• Önce Nfc teknolojileri çok gelişmeli ki , şimdiki bir kaç santim öteden şarj etmek yerine metreler öteden şarj edebilmeli . Böylece otoyol bariyerleri gibi havadaki nfc şeritleri arasındaki rotada ilerlemek ve pil ağırlığının , tabii maliyetinin de çoğundan kurtulmak mümkün olacaktır. Geçen sene tanıtılan " Cezeri " gibi prototipler de çeşitlenebilsin.

• ONIONBUD kullanıcısına yanıt
    ben bugüne kadar halk için üretilen araçların yada cihazların hiçbirinin, ülkemizde prototipten ileri gittiğini görmedim . prototip bile değil hatta sadece görüntü ..

• Jetgiller geliyorlaaaaar....

• TheJudgé kullanıcısına yanıt
    Umarım yatırımı ve imkanı bulurlar da bir yere varırlar. Yoksa savunma sanayi Arge masraflarını devlet ödüyor dediğiniz gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bana mantıklı gelmiyor drone’a binip uçmak . Yer altı tünelleri veya hyperloop çok daha iyi bir çözüm.

• Millet Ay'a... 

Biz yaya...

• Ufo teknolojisi Gravite sevk sistemleri şart geliştirilmeli

• Tam kafa kopartmalık alet yapmışlar.

• Bi ara biz de yaparız. Söyleyin ajandaya eklesinler. 3023’de ön sipariş başlatalım.

• Ahaa japonya bizi nasıl kıskanıyor, 2023 yılında çıkacakmış özentilik, reis duymasın 🤣

• çok güzel görünüyor, bence gelecek bu tarz araçlarla olacak. bakalım inşallah biz de bu yeni trendleri bu kez kaçırmayız ve üretim yapabiliriz.

• bi cezeri değil

• ee bu bildiğin jetgiller
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.