Şimdi Ara

Xiaomi üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisini tanıttı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Xiaomi üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisini tanıttı

Uzun yıllar akıllı telefonların üst çerçevesine bağımlı kalan ön kameralar; çerçevesiz tasarım konseptinin öne çıkmaya başlaması ile adeta nereye konumlanacağını şaşırdı. Alt çeneye entegre, çentik tasarımı, nokta şeklinde çentik, çıkabilir mekanizma gibi pek çok konsept gördük. Son trend ise ekran altı kamera teknolojisi.

Ekran altı kamera teknolojisi nedir?

Ekran altı kamera teknolojisi sensörlerin panelin altına konumlanmasını sağlıyor. Normalde görünmeyen bu sensörler, uyumlu uygulama çalıştırıldığı anda önündeki pikseller kapanarak ortaya çıkıyor. Böylece şimdiki çentik tasarımlarındaki gibi dikkati çeken bir nokta olmuyor.

Ayrıca Bkz.Taşınabilir SSD ve WiFi 6 bu projede bir araya geliyor

ZTE Axon 20 5G; ekran altı kamera teknolojisi ile gelen ilk telefon olacak. Bununla birlikte Xiaomi yoğun bir çalışma sürdürüyor ve normalde Mi 10 Ultra modelinde sunmayı planlıyordu. Ne var ki ikinci nesil ekran altı kamera tasarımı beklentilerin altında kalınca bundan vazgeçildi.

Firma şimdi bu teknolojiyi üçüncü nesle terfi ettirmiş durumda. Önceki sıkıntıların da giderildiği ekran altı kamera teknolojisinin olgunluğa ulaştığı ifade ediliyor. Bu bakımdan gelecek yılın ilk aylarında görme imkanımız olacak. Bu da muhtemelen Mi 11 veya Mi 20 amiral gemisinde gerçekleşecek.

• Artık Çinliler çalmıyor, önceki bilgi birikiminin üstüne koyarak üretim yapıyorlar. Helal olsun, nereden nereye geldiler. Aynı anda 5-6 firmayı ayrı stratejiler ile birbirleriyle rekabete sokmadan ilerletmek gerçekten çok zor. İlerleyen süreçte pazar hakimiyetini çok büyük kısmı Çinlilerin eline geçecek gibi görünüyor

Xiaomi yıllardır bununla uğraşıyor. Bir iki yıl sonra Apple benzer teknoloji çıkarınca tüm dünya ilk defa görmüş gibi davranacak. İşte o zaman Xiaomi yukarıdaki Pikachu gibi şok olacak.   Hatırlar mısınız bilmiyorum ama Motorola Atrix parmak izi okuyuculu telefon çıkarmıştı. Kimse ilgi göstermedi. Sonra iPhone 6 çıkınca herkes yeni buluşmuş gibi davranmıştı.

• Xiaomi gümbür gümbür geliyor.

• Zaomi safi rüzgar

• Xiaomi üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisini tanıttı

Xiaomi yıllardır bununla uğraşıyor. Bir iki yıl sonra Apple benzer teknoloji çıkarınca tüm dünya ilk defa görmüş gibi davranacak. İşte o zaman Xiaomi yukarıdaki Pikachu gibi şok olacak. Xiaomi üçüncü nesil ekran altı kamera teknolojisini tanıttı  Hatırlar mısınız bilmiyorum ama Motorola Atrix parmak izi okuyuculu telefon çıkarmıştı. Kimse ilgi göstermedi. Sonra iPhone 6 çıkınca herkes yeni buluşmuş gibi davranmıştı.

• Elenya kullanıcısına yanıt
    HTC tasarımını çaldığı ıhımmm esinlendiği yılları da biliyoruz Apple ın. Iphone 6,7,8 hep esinti tasarım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Artık Çinliler çalmıyor, önceki bilgi birikiminin üstüne koyarak üretim yapıyorlar. Helal olsun, nereden nereye geldiler. Aynı anda 5-6 firmayı ayrı stratejiler ile birbirleriyle rekabete sokmadan ilerletmek gerçekten çok zor. İlerleyen süreçte pazar hakimiyetini çok büyük kısmı Çinlilerin eline geçecek gibi görünüyor

• Elenya kullanıcısına yanıt
    Öncelikle parmak izi 5S ile geldi 6 ile değil. Ayrıca Motorola Atrix’de ki ile kıyas bile edilemez. Taş çağından kalma tekerlekle modern bir tekerleği karşılaştırmak gibi olur. Ayrıca ne yapsın adamlar hocam eklemesinler mi yani. Geri mi kalsınlar teknolojiden. Apple teknolojileri takip ediyor teknolojiler tam olgunlaştığında kullanıyor ve gerçekten de sağlam kullanıyor. Hali hazırda olan bir teknolojiyi adam edip piyasaya sunuyorlar. Steve Jobs’un bir sözü vardı; İyi sanatçılar kopyalar, kötü sanatçılar çalar.

• Apple'ın inovasyonları ürünlerine entegre etmesini eleştirmiyorum. Milletin "Vay canına Apple ne yaptı böyle? Sihir mi bu?" tepkisini eleştiriyorum. Yoksa şu anki smartphone konseptini Apple getirdi. Geri kalan herkes onun kopyası durumunda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.