Şimdi Ara

Yeni Hyundai i20, İzmit'te üretim bandına çıktı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
0
Favori
2.843
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Hyundai i20, İzmit'te üretim bandına çıktı

Hyundai Assan, yılın ikinci ayında resmi olarak tanıtılan yeni i20’nin üretimine başladı. Bugün düzenlenen Hyundai i20 Seri Üretim Töreni’ne Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

Varank, Hyundai Assan’ın Kovid-19 salgınına rağmen 110 milyon euro yatırımla İzmit fabrikasında üretim bandına çıkardığı yeni Hyundai i20 modelinden yılda 100 bin adet üretileceğini ve bunun dünyadaki i20 üretiminin yaklaşık yüzde 50’sini karşılayacağını belirtti. Üretimin yüzde 90’ının ihraç edileceğini vurgulayan Varank, üretilen i20 modellerinin yerlilik oranının da yüzde 60’ın üzerinde olduğunu söyledi.

Ayrıca Bkz.Ford ve Bosch, otonom vale park sistemini sergiledi

Bakan sözlerini “2030'da elektrikli, bağlantılı, otonom hafif ve ağır ticari araçlar üretiminde Avrupa'da lider, dünyada ilk 5 ülke arasında olmak istiyoruz. Batarya modül, paket ve hücre yatırımlarıyla ülkemizi Batarya Üretim Merkezi haline getirmeyi hedefliyoruz” şeklinde sürdürdü.

Düzenlenen törende, Hyundai Assan’ın i10 ve i20 modellerinin ardından Türkiye’de üreteceği 3. model olacak yeni B-SUV da gündeme geldi. Buna göre, söz konusu model i20 platformunda üretilecek fakat tamamen farklı bir araç olacak. Yeni i20’nin bu yılın son çeyreğinde, B-SUV modelinin ise 2021’in ilk çeyreği sona ermeden satışa sunulması planlanıyor.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    Yeni Hyundai i20'nin tasarımı ortaya çıktı!

• Corsa, Polo, 208, Ibiza, hatta Clio... B segmentte güzel görünümlü o kadar araç var ki... Ama bu araç onlardan değil bana göre. Depo kapağının durduğu yer mi desem, bagaj kısmının komple çirkinliği mi desem... On ızgara bile bu araca olmamış bence.

Tabi zevk meselesidir ama görünüm olarak çok daha iyileri mevcut bence.
  • Arabanın içi multimedya takılmış Tofaş'lara benziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gayet şık olmuş. Beğenmeyenler b segment araçtan ne bekliyorlar merak ediyorum.

• Sayın varank bakan mı? Yoksa hyundai ceo su mu? Anlamadım ki!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Göstergeler güzel olmuş

• Corsa, Polo, 208, Ibiza, hatta Clio... B segmentte güzel görünümlü o kadar araç var ki... Ama bu araç onlardan değil bana göre. Depo kapağının durduğu yer mi desem, bagaj kısmının komple çirkinliği mi desem... On ızgara bile bu araca olmamış bence.

• Ön göğüs buram buram dandik plastik kokuyor Yeni Hyundai i20, İzmit'te üretim bandına çıktı 

• 208 ve clio ya bakınca sanki onlarla ayni sinifta değilmiş gibi geliyor. Hyundai'in yillardir tasarim dilinden zerre keyif almiyordum şu sıralar begendigim tek modeli 2021 elantra n line.

• quote:

Orijinalden alıntı: gently weeps

Arabanın içi multimedya takılmış Tofaş'lara benziyor.

Aynen kardeşim hele dış tasarım eski kasa şahin bildiğin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2020 Leon ile Skoda Scala üst üste koy sonra da küçült bu araba oluyor galiba.

• O arka tasarım nedir öyle, şu arabayı tasarladıktan sonra hiç mi dönüp bi alıcı gözle bakmamışlar?

• arka tasarımı ben de beğenmedim ama geri kalan yerlerine söyleyecek bir şey yok. hele iç mekan tasarımı benim hoşuma gitti.

• Abartmayın. O kadar da kötü değil. Yeni Hyundai i20, İzmit'te üretim bandına çıktı 

• quote:

Orijinalden alıntı: CWaRRioR

Corsa, Polo, 208, Ibiza, hatta Clio... B segmentte güzel görünümlü o kadar araç var ki... Ama bu araç onlardan değil bana göre. Depo kapağının durduğu yer mi desem, bagaj kısmının komple çirkinliği mi desem... On ızgara bile bu araca olmamış bence.

O saydığın arabaların tiplerini beğenen çok az kişi var. Hele Clio demişsin. Şimdiki i20 ile yan yana görsen Clio a sınıfı sanarsın. O derece küçük ve dandik kalıyor.

B segment araçtan beklenen geniş hacim ve güvenlik donanımdır ki i20 bu konularda zirveye oynar.

• Görünüşten bahsediyorum hocam, hacim güvenlik ne alaka...

Kaldı ki bu araçların tiplerini beğenen çok az kişi olduğunu hiç sanmıyorum. Kişisel görüşünüze saygı duyarım ancak yazdığınız bir istatistik değil.

• Bizde üretip, bize 200.000 tl'den satarlar artık. Alacak parası bol arkadaşlara hayırlı olsun şimdiden. Bu arada tasarım vasat

• Araba güzel arka lambalar ve depo kapağı hariç

• Ucuz plastik kokusu buraya kadar geldi

• Ucuz plastik kullanarak fiyatları düşürüyorlar. Bu araç ihraç edilecek aynı zamanda. TR piyasasında yine 200'leri zorlar maalesef.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.