Şimdi Ara

Volkswagen, ilk elektrikli SUV modeli ID.4'ün üretimine başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Volkswagen, ilk elektrikli SUV modeli ID.4'ün üretimine başladı

Elektrikli otomobil atılımına hız kesmeden devam eden Volkswagen, bir yandan mevcut ürün gamını hibrit versiyonlarla çeşitlendirirken diğer yandan ID adını verdiği elektrikli otomobil ailesiyle yepyeni bir seri ortaya çıkarıyor.

Alman marka, bu kapsamda geliştirdiği ID.4 isimli elektrikli SUV modelinin seri üretimine kısa süre önce başlandığını duyurdu. Zwickau’da üretim bandına çıkan ID.4, serinin ilk üyesi ID.3’ün ardından modüler elektrik platformu (MEB) üzerine inşa edilecek ikinci model olarak ön plana çıkıyor. ID.4, aynı zamanda Volkswagen’in ilk tamamen elektrikli SUV modeli olma özelliği taşıyor.

Volkswagen, ilk elektrikli SUV modeli ID.4'ün üretimine başladı

Volkswagen ID.4’ün teknik detayları henüz tam olarak belli değil. Fakat toplamda 306 hp güç üreten iki elektrik motoru, dört tekerlekten çekiş sistemi, WLTP’ye göre 500 kilometreye kadar sürüş menzili gibi özellikler şimdiye dek bahsi geçen özellikler arasında. Bunun yanı sıra ID.4’ün ilk etapta arkadan itişli olarak satışa sunulacağı, sonraki dönemde dört tekerlekten çekişli versiyonların da pazardaki yerini alacağı da gelen bilgiler arasında.

Ayrıca Bkz.Etkileyici özellikleriyle dikkat çeken Lucid Air'in batarya kapasitesi de açıklandı

ID.4 ile ilgili önemli detaylardan biri de Türkiye’de satışa sunulacak ilk tamamen elektrikli Volkswagen olması. İlk etapta elektrikli hatchback modeli ID.3’ün gelmesi bekleniyordu fakat görünen o ki Alman marka ilk adım olarak gözüne SUV segmentini kestirmiş durumda. Volkswagen ID.4, Eylül ayının sonunda tanıtılacak.

• 2 gün önce başladı bakalım TR ye ne zaman kaç tl den gelir

• Tipi güzel gibi ama fiyat önemli

• beetle26 kullanıcısına yanıt
    1 milyon

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bilmediğim için soruyorum: Ülkemizin elektrik altyapısı elektrikli araçlar için yeterli mi?

• 0-100 km hızlanmanın 7 saniyenin altında olmasını, pillerin pasif soğutma değil (Nissan leaf deki gibi) sıvı (tesla) veya aktif fan (renault) soğutma ile gelmesini, Neredeyse standart olan Type 2 CSS şarj soketi olması, tam otonom olmasa da en az yarı otonom sürüş donanımının olmasını, gerçek kullanım senaryosunda en az 400 km menzile sahip olmasını, güncellemelerin serviste değil wifi üzerinden evde yapabilmeyi isterim.
    Bekleyelim görelim...

• Ben TOGG'u bekliyorum.

• Vag grubu tasarim dilini artik degistirmeli

• beetle26 kullanıcısına yanıt
    Jaguar I-Pace 825.970 TL'den başlıyor. ID.4 yarın piyasaya girse Doğuş 600-700 bin lira isterdi.

• Elenya kullanıcısına yanıt
    Bu hep distributorlerin arac getirmemek icin sunduklari bahanedir. Trde elektrik olmayan yer var mi? Yok. Elektrikli arac istasyona guvenerek alinmaz m, evde veya iste sarj imkani olmali. Sehirler arasi yollara da plugshareden bakabilirsiniz. İstasyon olmayan 3-5 sehir vardir.

• Volkswagen gruptan vida dahi olmamak lazım. Toplulumuz sırf PKK'ya operasyon yaptık diye fabrika yatırımını durduran bir firmadan çöp dahi almaması gerekir. Görsünler kıçı kırık bir terör örgütü için 80 milyonluk ülkeyi karşılarına almak nasıl olurmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: hollowman_

Volkswagen gruptan vida dahi olmamak lazım. Toplulumuz sırf PKK'ya operasyon yaptık diye fabrika yatırımını durduran bir firmadan çöp dahi almaması gerekir. Görsünler kıçı kırık bir terör örgütü için 80 milyonluk ülkeyi karşılarına almak nasıl olurmuş.

Her alanda Türkiye'nin karşısına dikilen, Türk askerine karşı tatbikat düzenleyip askerlerimizi öldürmeye yeltenen, Akdeniz'de bırakın gemi yüzdürmeyi mayo ile yüzemeyecek kadar alana sıkıştırmaya çalışan Fransanın ürettiği mallara da aynı boykotu yapmalıyız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elenya kullanıcısına yanıt

Bununla ilgili güzel bir rapor var. Çalışmalara ben de keyifle katılmıştım.

Türkiye Ulaştırma Sektörünün Dönüşümü: Elektrikli Araçların Türkiye Dağıtım Şebekesine Etkileri

https://shura.org.tr/turkiye_ulastirma_sektorunun_donusumu_elektrikli_araclarin_turkiye_dagitim_sebekesine_etkileri/

• 500 bin bandından aşağı olmaz...

• VAG grubu avrupayı istila edecek bu araçlarla.

• güzel arcta bu vergilerlke bu dözviz kuruyla cok pahalı olur.

• haberelectro kullanıcısına yanıt

Dizele devam etmeyecek miydi onlarVolkswagen, ilk elektrikli SUV modeli ID.4'ün üretimine başladı 

• Elektrikli araçlar bu vergiler ile daha avantajlı olur. C suv elektrikli aracın ötvsi %15 iken aynı sınıf içten yanmalı motora sahip aracın ötvsi %80 şu anda.

• quote:

Orijinalden alıntı: edgar1899

Elektrikli araçlar bu vergiler ile daha avantajlı olur. C suv elektrikli aracın ötvsi %15 iken aynı sınıf içten yanmalı motora sahip aracın ötvsi %80 şu anda.

sen inanıyormusun elektrikli arclar gelince şuanki yapının yönetimin bunların vergisine zam yapmıyacağına Volkswagen, ilk elektrikli SUV modeli ID.4'ün üretimine başladı Volkswagen, ilk elektrikli SUV modeli ID.4'ün üretimine başladı 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leftercan1907 -- 3 Eylül 2020; 14:25:57 >
  • edgar1899 kullanıcısına yanıt

Edecekler tabi bunları yapmaları onları bırakacaklar demek değilki

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.