Şimdi Ara

Aras Kargo’nun çoğunluk hissesi yabancılara satıldı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aras Kargo’nun çoğunluk hissesi yabancılara satıldı

Daha önce Aras Kargo’nun yüzde 25’lik hissesine sahip olan Austrian Post, hisse payını yüzde 80’e yükseltti. Böylelikle Aras Kargo’nun çoğunluk hissesi Avusturyalı şirkete geçti.

Austrian Post’un hissesini yüzde 80’e çıkartan satış anlaşması resmen imzalandı. Taraflardan resmi açıklama yapıldı. Anlaşmaya göre; Baran Aras, Aras Kargo´da yüzde 20 hisseye sahip olmaya devam ederek Yönetim Kurulu’nda görev yapacak.

Ayrıca Bkz.ASUS Zenfone 7 ve Zenfone 7 Pro duyuruldu! İşte özellikleri ve fiyatı

Austrian Post'tan yapılan açıklamaya göre; son 3 yılda ortalama yüzde 15'lik bir büyüme ile iyi bir ivme kaydeden Aras Kargo'nun faaliyetlerinin daha da genişletilmesi hedefleniyor. Yıllık yatırım hedeflerinin milyon lira bazında üç hane üzerinde olması planlanıyor.

• Özel şirket tabi, şirket sahibi için satılması güzel olabilir ama ülke için öyle güzel değil.. Arada yorumlarına denk geliyorum, konu yerli üretim vs. olunca güzel haber diyorsun, ama yerli olan bir markanın satılmasına da güzel diyorsun.
    Türkiye'deki tüm kargo şirketlerini sahipleri satsın o zaman, "çok çok güzel haber" diye sevin.

Son 3 yılda ortalama %15 büyüyen şirket, diyor. Büyüyen markanın çoğunluğu Avusturyalı şirkete geçmiş. Aras'ın hisseleri satılmış, yatırım almamış.
  • Kelepire ...

• güzel haber

• Hizmet kalitesi konusunda zerre ilerleme olacağına inanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Satın alıp büyümek varken niye satiliyorsunuz arkadaş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ülkede yerli milli firma kalmadı ya, yazık günah.

• mokoko_TR kullanıcısına yanıt
    Özel şirket tabi, şirket sahibi için satılması güzel olabilir ama ülke için öyle güzel değil.. Arada yorumlarına denk geliyorum, konu yerli üretim vs. olunca güzel haber diyorsun, ama yerli olan bir markanın satılmasına da güzel diyorsun.
    Türkiye'deki tüm kargo şirketlerini sahipleri satsın o zaman, "çok çok güzel haber" diye sevin.

Son 3 yılda ortalama %15 büyüyen şirket, diyor. Büyüyen markanın çoğunluğu Avusturyalı şirkete geçmiş. Aras'ın hisseleri satılmış, yatırım almamış.

• fuckulteli kullanıcısına yanıt
    Arkadaşı ciddiye almayın ne dediğinin farkında değil o. Bugün güzel haber der yarın başka birşey.

+ mokoko kim ki? en son 12 yaşında olduğunu yazmıştı. Sanatçı fotosunu avatar yapıp akılda kalmaya çalışıyor. Sözde barış mançonun oğlundan abisi izin almış kendi de 12 yaşındaymış. İspatlasın. Bu elemanı takmayın eğer 12 yaşındaysa kafa daha şekillenmemiştir eğer +12 ise 25~ o zaman tehlikeli bir zehir nötralize edilmeli izole edilmeli aklınızda olsun.

• Millici arkadaşlar dan SES yok !

• Milliymiş Güvenlik miş ihaymış siaymış s400müş f35 miş milli tüfekmiş..milli tankmış milli araçmış.... iha siacılar nerede? Bakın Atatürk ne demiş? "Her fabrika bir KALE'dir" Sözü alın güne tefsir edin !!! Al sana güvenlik dersi (s2/istihbarat ve haber alma!). Şimdi bu firmayı yabancı alınca ev adresi kişi bilgileri TRnin adres bilgileri ...her türlü dataya kadar inecek ve diğer dış dünya ülkeleri ile paylaşacak. Eğer karlıysa diğer yabancı kurtlar tilkiler ve çakallarda girer.

Milliymiş Güvenlik miş ihaymış siaymış s400müş f35 miş milli tüfekmiş..milli tankmış milli araçmış.... iha siacılar nerede? Bakın Atatürk ne demiş? "Her fabrika bir KALE'dir" Sözü alın güne tefsir edin !!! Al sana güvenlik dersi (s2/istihbarat ve haber alma!). Şimdi bu firmayı yabancı alınca ev adresi kişi bilgileri TRnin adres bilgileri ...her türlü dataya kadar inecek ve diğer dış dünya ülkeleri ile paylaşacak. Eğer karlıysa diğer yabancı kurtlar tilkiler ve çakallarda girer.

• Keşke hizmet kalitesi artsa, çekidüzen veremediler şu paçavra dandik kargo şirketlerine.

• firat_kilic kullanıcısına yanıt
    Vay yine gelmiş komplocular merak etme adam adres bilgisi istese alacağı bir sürü başka yer var.

Yabancı sermaye ülkeye geliyor diye sevineceğinize kızıyorsunuz.

Ülke batsa daha mutlu olacaksınız herhalde.

• firat_kilic kullanıcısına yanıt
    Adres bilgilerimiz Google'da var zaten merak etmeyin. Sabah uyanıyorum telefon işe gidiş süresini gösteriyor, çat diye.

Ülkede üretim ve istihdam önemlidir. Bir de yabancı sermaye.

Şöyle örnekleyeyim, Garanti Bankası ülkedeki en büyüklerden biri ve tamamı İspanyol bir şirkete ait. yani Türkiye batarsa İspanyolara da 100 Milyar Dolar kaçar bir anda.

Borsa gibi al-sat, vur-kaç piyasası dışında, ülkeye doğrudan yatırım ile gelen yabancı sermaye iyidir. Adam yatırımının çöp olmasını istemez, ona iyi bakar ki o da kazansın.

Yabancı sermayeye öcü diye bakılmamalı, evet katma değeri onlar lüpletiyorlar ama bunun dışında ülkeye doğrudan üretim ve istihdam olanağı sağlayan parayı da getiriyorlar.

• Kağıt karşılığı “değer” satmakta üstümüze yok. Elin “az bilen” gelişmiş ülkesi en ufak bir yabancı satışta “ulusal güvenlik” meselesi diyor. Biz maşAllah her şeyi kağıt karşılığı satmaya bayılıyoruz. Satın agalar satın.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Özel şirket tabi, şirket sahibi için satılması güzel olabilir ama ülke için öyle güzel değil.. Arada yorumlarına denk geliyorum, konu yerli üretim vs. olunca güzel haber diyorsun, ama yerli olan bir markanın satılmasına da güzel diyorsun.

eğer şirkertlerin rağbet görüyorsa bu iyi birşeydir aras kargo yerli veya milli olsa ne olur olmasa ne olur hiçbir kritik önemi yok yabancı sermaye veya yatırmcı olmadan ilerleme olmaz bu basit kuraldır

• quote:

Orijinalden alıntı: firat_kilic

Milliymiş Güvenlik miş ihaymış siaymış s400müş f35 miş milli tüfekmiş..milli tankmış milli araçmış.... iha siacılar nerede? Bakın Atatürk ne demiş? "Her fabrika bir KALE'dir" Sözü alın güne tefsir edin !!! Al sana güvenlik dersi (s2/istihbarat ve haber alma!). Şimdi bu firmayı yabancı alınca ev adresi kişi bilgileri TRnin adres bilgileri ...her türlü dataya kadar inecek ve diğer dış dünya ülkeleri ile paylaşacak. Eğer karlıysa diğer yabancı kurtlar tilkiler ve çakallarda girer.

fırat abimizden ardı ardına beyin yakan postlar Aras Kargo’nun çoğunluk hissesi yabancılara satıldı 

• gun kullanıcısına yanıt
    alayı kadrolu boş beleş adamaar reis takma kafana ne anlarlar sermayeden yatırımcıdan ?

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.