Şimdi Ara

GeForce RTX 3000 fiyatları belli oldu iddiası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
1
Favori
3.723
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GeForce RTX 3000 fiyatları belli oldu iddiası

Nvidia’nın önümüzdeki haftalarda piyasaya sürmesi beklenen Ampere mimarili GeForce ekran kartları ile ilgili detaylar gelmeye devam ediyor. Bu yıl farklı bir isimlendirme alacak olan GeForce 3000 serisinin fiyatları da ortaya çıktı.

GeForce RTX 3090 fiyatı

Nvidia bu yıl artık grafik dünyası açısından çok da bir fark oluşturmayan Titan isimlendirmesine son vermeyi planlıyor. Bunun yerine RTX 3090 ve türevleri en üst seviyede profesyoneller için konumlanacak.

Ayrıca Bkz.Elephone en uygun fiyatlı kamera telefonunu duyurdu

Daha önce RTX 3090 ekran kartının 1400$ seviyesinden başlayarak 2000$ seviyesine kadar çıkacağı gündeme gelmişti. Bu noktada RTX 3090 Ti şeklinde bir isimlendirmenin 24GB GDDR6X bellek ile Turing Titan kartlarının yerini alması bekleniyor. En yüksek fiyat bu seviyede olacak.

Sonrasında RTX 3090 SUPER 20GB GDDR6X ve standart RTX 3090 versiyonları bekleniyor. Bunlar tek bir model de olabilir. 384-bit veri yolu ile en yüksek bant genişliği bu kartlarda olacak.

RTX 3080 10GB GDDR6X ve RTX 3080 Ti 11GB GDDR6X ekran kartları da yine şimdiki 2080 serisinin yerini almaya geliyor. SUPER konusunda bir detay yok ancak RTX 3080 serisinde 799$ fiyat beklentisi var. Bellek veri yolu 320-bit olarak belirlenmiş.

RTX 3070 ise 8GB ve 16GB GDDR6X bellek seçenekleri ile geliyor. Bu seçeneklerin birisinin Ti olduğu tahmin ediliyor. 600$ fiyat etiketi iddia edilse de ya Ti versiyonu biraz daha fark çıkaracak ya da standart versiyon biraz daha düşük olacak.

Önceki nesillerin popüler modeli olan xx60 yine alınabilir bir seviyede oyuncuların karşısına çıkacak. RTX 3060 ekran kartının 8GB GDDR6X bellek ile 400$ civarında olacağı tahmin ediliyor. Hem bellek, hem bant genişliği hem de çekirdek açısından gelişen RTX 3060, yine serinin en popüler üyesi olacak gibi.

Henüz RTX 3000 serisi ile ilgili net çıkış tarihleri yok ancak Eylül ayının ikinci yarısından itibaren en azından RTX 3090 ekran kartının piyasada olması bekleniyor. 2 Eylül tarihinde ise Nvidia’nın bir tanıtımı olacak.

Kaynak:https://wccftech.com/nvidia-rtx-3000-series-rumored-pricing-rtx-3090-for-1399-rtx-3080-for-799-rtx-3070-for-599-and-rtx-3060-for-399/

• Fiyatlara bak! Dolar kuru ve vergiler derken Türkiye gibi üçüncü dünya ülkesinde evi arabayı satıp bu kartlara para bayacak tipler var. Hemen alın. Hiç durmayın. Yaşasın tüketim çılgınlığı.

• 3080ti fiyatı hayla belirlenmedi delircem ya. Bi sistem toplayamadım bu yıl. İşlemci bekle geldi gelecek dedim 3950x almaya karar verdim. 3080 ti bu işlemcinin yanında on numara gider. Hele bir de sli olursa off aman of. Nerdeyse render sistem oldu. 4K 144 fps olur mu bu sistemle acaba?

• Vallaha yurtdışı fiyatları oldukça uygun. Koskoca PS5 bile 500 para olunca, bu kadar güçlü kartların 800 - 1400 gibi fiyatta olması gayet normal. Burada 1500 tl olduğunu düşünün. Havada kapışır millet. Biz kedinin ciğere baktığı gibi bakıyoruz. Yazık !

• Ben Almanya'da yaşıyan biri olarak bile sistem fiyatlarını çok uçuk kaçık buluyorum oyun bazlı olarak.

Bu sebepten Konsol seçeneği daha mantıklı. Bana bile lüx geliyorsa Almanya'da ... Türkiye'de arkadaşları düşünemiyorum. Aynı kalitede iki sistem ve fiyat farkı.

• Mesutzgvn M kullanıcısına yanıt
    Hocam bence siz sistem toplamadan önce forumdaki arkadaşlara bir danışın derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ebavamqko

Ben Almanya'da yaşıyan biri olarak bile sistem fiyatlarını çok uçuk kaçık buluyorum oyun bazlı olarak.

Bu sebepten Konsol seçeneği daha mantıklı. Bana bile lüx geliyorsa Almanya'da ... Türkiye'de arkadaşları düşünemiyorum. Aynı kalitede iki sistem ve fiyat farkı.

Abi yalnız sen de gidip en iyi parçalardan toplamışsın sistemi. :) Yeni konsolların attığın sistemdeki kadar güçlü bir GPU'su, hızlı RAM'i, soğutması, anakartin sahip olduğu overclock kabiliyeti, işlemcinin sahip olduğu boost frekansları gibi özellikleri yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    Kardeşim döviz lobiciliği yapmayın. 2380 Birime burada sadece işlemci alabiliyorsun.

• ebavamqko E kullanıcısına yanıt
    Ayrıca sana bile lux geliyorsa bu fiyata bu sistem gel yer değiştirelim. Ben gideyim almanyaya sen türkiyeye gel.

• Alınmaz abi sistem toplamak için çok geç kaldım 2000 serisi güzel bir sistem toplayacaktım zamanında şimdi 1050 ile devam yapacak bir şey yok

• Yalnız ilk başlarda tasarımı beğenmezken şimdi niyeyse gözüme güzel görünmeye başladı acaba neden

• Açık söylim 16 GB 3070 ti 10 GB 3080 den daha çok ilgi çeker.

• Ben daha ilk sunumda neden 3070 3080 arasina ti koyacaklar anlamis degilim. bir suru leak gorduk bunla ilgili ama sanki 3070ti bir sure daha piyasada olacakmis gibi gelmiyor bana.

• Türkiye satiş giyatini acikliyorum min 15,ile 20 bin tl arasi olucak yazik günah..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DemiGo

Hocam bence siz sistem toplamadan önce forumdaki arkadaşlara bir danışın derim.

Daha önce konum var kararlaştırdık hatta ama ilk önce monitöre para bayılınca sistem toplayacak para kalmadı. Hem yeni bileşenleri beklerim dedim ama dolar kurunu hesaplamadım. Aslında eli çabuk tutup sistemi bir an önce toplamak lazım. 3080 ti ile 2080 ti arasında max 100$ lık bir fark olursa alınacak diye bakarım ama baktım 250$ fark var aralarında 2080 ti alıp yola devam edeceğim. 2080 ti şuan bile açamayacağı oyun yok ama 144 fps almak hayal tabi 4K için söylüyorum. Monitör de tam 4K değil 3840x1080 32:9 monitör. Bazı oyunlar 1080p çalışıyor mesela gta 5 ultrawide desteği yok. Online girerken ekranın ortasında bildirimler insanı çıldırtıyor. Rdr 2 nin kısmen olsa bile 32:9 desteği var çözümünü buldum. Genelde simulasyon oyunlarında ya da no mans sky ya da subsistence, minecraft gibi oyunlarda güzel oluyor. GTA 5 de yine iyi oluyor aslında ekranın 2 tarafı da boş kalıyor bir yana tarayıcı diğer tarafa discord yerleştiriyorum orası rahat oluyor işte. 3 monitör gibi. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: IceRulez

Ayrıca sana bile lux geliyorsa bu fiyata bu sistem gel yer değiştirelim. Ben gideyim almanyaya sen türkiyeye gel.

biz bu konuyu daha önce tartıştık.

senin gibi Almanya'yı 30 sene önceki gibi sananlar var.

https://forum.donanimhaber.com/alemenya-ya-gidedcem-coh-para-gazanacjam-eski-almanya-bitiyor-muhendis-maaslari--145124777-6#145193493

orada hesaplamasını da yaptıl. senelik 60.000 euro bürüt alan adamın eline aylık 2900 euro geçiyor. bu adamın iki çocuğu varsa ve anaokuluna gönderiyorsa her ay 350 euro masrafı var. şans eseri büyüttü ise devletten aldığı 200 er euro bu çocukların okul masraflarına gider ama çocuğun da masrafı sadece okulla kalmıyor.

ek olarak 60.000 euro gibi bürütü alabildiğin birkaç şehir var. Stuttgart , Berlin, Müchen gibi ama burada 3 odalı ev fiyatları 1200 euro'dan başlıyor 3 odalı. elektrik 100 koy. et NRW de 8.50 ... Stuttgart'ta 10 euro. yani 60.000 euro bürüt aldığında devlet bunun 20.000 eurosunu senden kesiyor ve sadr'leri , azukewawewu'ları besliyor. dediğim gibi davulun sesi hoş gelir. yakında burası da sıradan bir arap ülkesi gibi olacak bu gidişle.

dünde NRW de iki suriyeli araba yarışı yaparken , kaldırımda yürüyen 6. yaşında alman çocuğu ezip öldürdüler. sosyal medya olmasa adamın arap olduğunu bilmiycez. BİLD, DW, ZDF gibi gazeteler bu tür olaylarda işin içinde arap veya siyahi varsa genelde kimlikleri saklı tutarlar falan. Ama ben her ay ZDF tv'sine mecburen 17 er euro vergi veriyorum.onların saçma sapan liberal sol politikaları daha iyi millete empoze edilsin diye.

neyse konunun yeri burası değil ama kıssadan hisse.

• Cpt. MacMillan kullanıcısına yanıt
    üzdün kardeşim.

• Yanfo kullanıcısına yanıt
    Sağol kanka ne yapalım artık you tube game play no commentary takılırız 😞

• Nvidia tamam yeter piyasayı yoklayıp duruyorsun anladık.

Çık dürüstçe 3000 serisi kartların bütün fiyatlarını açıkla da rahatlayalım.

• Series X - 12.15 tflop , 1 tb Ssd, 16 gb gdd6 + gamepad + ses yongasi = 500 dolar
    Ps5 - 9.2 tflop 825 gb ssd - 500 dolar
    Gtx 3060 - 8 gb = 400 dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Periah -- 24 Ağustos 2020; 16:35:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.