Şimdi Ara

Japonya hükümeti, Nissan ve Honda'nın birleşmesini istiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Japonya hükümeti, Nissan ve Honda'nın birleşmesini istiyor

Otomotiv dünyasının değişen trendleri, elektrikli ve otonom araç teknolojileri geliştirmenin maliyetli olması ve gittikçe artan rekabet koşulları gibi nedenlerle son dönemde pek çok üreticinin birleşmesine ya da iş birliği yapmasına şahit olduk.

PSA Grubu ve Fiat Chrysler arasındaki ilişkiler ilk etapta söylenti olarak başlamış ve zamanla iki tarafın da resmi olarak açıkladığı bir sürece dönüşmüştü. Bu tarz bir sürecin daha önce iki Japon otomotiv devi Nissan ve Honda için de gündeme geldiği ortaya çıktı. Financial Times’ın haberine göre Japonya hükümeti, geçtiğimiz yılın sonunda Nissan ve Honda’ya birleşmeleri yönünde öneride bulundu.

Ayrıca Bkz.700 beygirlik arazi canavarı 2021 RAM 1500 TRX tanıtıldı

Şirket kaynaklarına dayandırılan haberde, söz konusu birleşme fikrinin Japonya Başbakanı Shinzo Abe’nin danışmanları tarafından ortaya atıldığı belirtildi. Nissan’ın eski CEO’su Carlos Ghosn’un yolsuzluk suçlamalarıyla tutuklanmasının ardından Nissan ve Renault arasındaki ittifakın bozulmasından endişelenen danışmanların bu yüzden böyle bir öneride bulunduğu ifade edildi.

Haberde ayrıca hükümetin birleşme önerisine iki tarafın da sıcak bakmadığı belirtildi. Ardından koronavirüs salgınının ortaya çıkması ve tüm dünyayı etkisi altına almasıyla bu plan tamamen rafa kalktı. Honda’nın birleşme teklifini Nissan ve Renault arasındaki karmaşık sermaye yapısı nedeniyle reddettiği ifade edilirken, Nissan’ın da başka bir birleşme yerine Renault ile ilişkilerini düzeltmeye ve var olan ittifakını güçlendirmeye odaklandığı belirtildi.

Honda ve Nissan’ın birleşmesi yeniden gündeme gelir mi bilinmez fakat uzmanlar bu iki şirket arasındaki yapısal farklılıklar nedeniyle bu tarz bir durumun taraflar için pek de elverişli olmayacağını düşünüyor.

• Haberde de belirtilmiş, ortaklık yapısı biraz karışık.

Renault, Nissan'ın %40 civarı bir hissesine sahip. Nissan'da da Renault'un %15 hissesi var.

Ana ortaklık dışında Nissan, Mitsubishi'nin %34 hissesine sahip.

Ama bunun yanında Renault'un %3 hissesi Daimler'de, Daimler'in de %1.5i Renault'da.

Renault'un %15 hissesi Fransız hükümetinin, kalanı da halka açık. Yani Nissan büyük ortağı görünen Renault'da sadece %15 ile ciddi bir söz sahibi olmalı.

Honda bu yapıya bakınca gözü korkmuş olabilir...

Araba mi nissan ? Cahilce yorumlar bunlar..abd de yasarken gordugum nissanlar fenaydi.. 370z arabami hala unutamiyorum.

Nissan arabami derken.. nissanin tarihini oku.. motor sporlarina katkilarina bir bak. Gelistirdigi motorlari bir incele. Sen renodan aldiklari dci motorla 3.dunya ulkelerinden pay kapma stratejileriyle 1. Sinid dunya ulkelerine yaptiklari araba ve motorlari karistirma..

• nissanın başına ne geldiyse reno ortaklığıyla geldi. Yeni bir belaya gerek yok. Uçida san düzlüğe çıkaracak nissanı

• O zaman Honnis hayırlı olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • susesa S kullanıcısına yanıt

Yillardir renonin dci motorunun ekmeğini yedi nissan .Ne belasından bahsediyon ?

Araba mi nissan ?

• Haberde de belirtilmiş, ortaklık yapısı biraz karışık.

Renault, Nissan'ın %40 civarı bir hissesine sahip. Nissan'da da Renault'un %15 hissesi var.

Ama bunun yanında Renault'un %3 hissesi Daimler'de, Daimler'in de %1.5i Renault'da.

Renault'un %15 hissesi Fransız hükümetinin, kalanı da halka açık. Yani Nissan büyük ortağı görünen Renault'da sadece %15 ile ciddi bir söz sahibi olmalı.

• Arkadaşlar bilenlere,kullananlara soruyorum
    Toyota,honda ve mazdayı kıyaslarsak hangisi daha iyi?
    Sıralama yapabilirmisiniz?

• MencRarin kullanıcısına yanıt
    sonra herkes renault'ya

• Hacım, motor şanzıman uyumu dersen honda. Zaten araba çekicilere sor. En az çektiği araç honda ve toyota. Bana göre 1. Honda, 2. Toyota, 3. Mazda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avcar -- 18 Ağustos 2020; 23:37:55 >
  • nissan çok güçlü spor araba üretmek dışında neyi başardı ki ? nissanın araçları bana göre şu mantıkla yapılıyor biz bir markayız işte ismimizde var şöyle böyle satarız yani satarız kanka diye konuşuyorlar öğlen kahve aralarında.

Honda çok daha oturaklı gidiyor belli bir çizgisi var onun altına hiç düşmüyor hatta bu çizgiyi sürekli yukarılara taşıyor.

• aslında sıralamayı yapmıssın 😂Toyota ve Honda favorim, Mazda eski modellerinin berbat kalitesinden pek tavsiye edebileceğim söylenemez (belirli spor modeller hariç) ama yeni son modellerinde bu sorunu aştığı söyleniyor etrafımda kullananlardan,ancak nedense japonyada bile tutulmuyormuş mazda daha çok Toyota ve Honda sağlamlık ve dayanıklılık olarak özellikle sıcak ülkelerde en verimli ve en çok satılan araba markaları bu ikisi olarak gözüküyor.sonrası zevkler renkler,bir arabadan ne aradığın ile alakalı 😉

• quote:

Orijinalden alıntı: MencRarin

Haberde de belirtilmiş, ortaklık yapısı biraz karışık.

Bu ne la yalan rüzgarı gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-400988AF7

nissan çok güçlü spor araba üretmek dışında neyi başardı ki ? nissanın araçları bana göre şu mantıkla yapılıyor biz bir markayız işte ismimizde var şöyle böyle satarız yani satarız kanka diye konuşuyorlar öğlen kahve aralarında.

Honda çok daha oturaklı gidiyor belli bir çizgisi var onun altına hiç düşmüyor hatta bu çizgiyi sürekli yukarılara taşıyor.

Evet çizgisinin üstünde gidiyor, eg civic cizgi altında yere yakın iken 2020 civic epey yukarıda

Biz honda nın çizgisi altta yere yakın diye sevdik.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamer_0461

Arkadaşlar bilenlere,kullananlara soruyorum
    Toyota,honda ve mazdayı kıyaslarsak hangisi daha iyi?
    Sıralama yapabilirmisiniz?

Uzak Ara 1.Toyota 2. 3. 4. 5. icin birsey diyemiyorum.

Toyota da hersey var.1.2 Turbo, 1.5 Hybrid 1.6 Atmosferik 1.8 Hybrid ayrıca Yerli Uretim

Honda %85 Tuplu Atmosferik Satıyor zaten yarın fabrika kapanıyor.Yerli Uretim Yok.Belki Fabrikasyon Tup de olmayacak.Cok tutulan Jazz gelmiyor 1 seneden fazladır,Japonya da Sedan Civic Uretimi Bitti.HB Uretiliyor.Sedan sadece Avrupa ve ABD icinuretiliyor.Avrupa da da cok parlak bir pazar payı yok.

Mazda ne guclu bir distribitoru var.Ne bol yedek parca var.

Subaru oyle,Suzuki oyle...

Bence Toyota dısında Japon Markası yok.Ayrıca servisi ve yedek parcası uygun olan bir Japon yok.Toyota yerli uretim oldugu icin servis,yedek parca,yan sanayi orada da daha farklı olabilir.

• japon otomobil endüstrisi için güzel olur fakat hondaya bunun ne faydası olacak ben anlamadım.

honda zaten elektrikli otomobile geçişin adımlarını attı.

nissanın elinde hondanın sahip olmadığı ne var ki ? olay ucuz suv üretmekse onu honda da yapabilir.

hondanın bunu kabul etmesi için sağlam bir teşvik alması gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Jocker35

Yillardir renonin dci motorunun ekmeğini yedi nissan .Ne belasından bahsediyon ?

Araba mi nissan ?

Araba mi nissan ? Cahilce yorumlar bunlar..abd de yasarken gordugum nissanlar fenaydi.. 370z arabami hala unutamiyorum.

Nissan arabami derken.. nissanin tarihini oku.. motor sporlarina katkilarina bir bak. Gelistirdigi motorlari bir incele. Sen renodan aldiklari dci motorla 3.dunya ulkelerinden pay kapma stratejileriyle 1. Sinid dunya ulkelerine yaptiklari araba ve motorlari karistirma..

Carlos Ghosn 1999'da başa geçtiğinde Nissan 20 milyar dolar borç içindeydi. Yıllar içinde toparlanıp kara geçti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-7F946B81C

Bu ne la yalan rüzgarı gibi

Alıntıları Göster
    Japonya hükümeti, Nissan ve Honda'nın birleşmesini istiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso

Uzak Ara 1.Toyota 2. 3. 4. 5. icin birsey diyemiyorum.

Toyota da hersey var.1.2 Turbo, 1.5 Hybrid 1.6 Atmosferik 1.8 Hybrid ayrıca Yerli Uretim

Honda %85 Tuplu Atmosferik Satıyor zaten yarın fabrika kapanıyor.Yerli Uretim Yok.Belki Fabrikasyon Tup de olmayacak.Cok tutulan Jazz gelmiyor 1 seneden fazladır,Japonya da Sedan Civic Uretimi Bitti.HB Uretiliyor.Sedan sadece Avrupa ve ABD icinuretiliyor.Avrupa da da cok parlak bir pazar payı yok.

Mazda ne guclu bir distribitoru var.Ne bol yedek parca var.

Subaru oyle,Suzuki oyle...

Bence Toyota dısında Japon Markası yok.Ayrıca servisi ve yedek parcası uygun olan bir Japon yok.Toyota yerli uretim oldugu icin servis,yedek parca,yan sanayi orada da daha farklı olabilir.

Alıntıları Göster

Ülkemiz piyasasını değerlendirirsek yanılabiliriz. Evet toyota ürün gamı olarak muhtemelen japonya değil dünyanın en geniş üreticilerinin başında gelir lakin mesela hondanın abd pazarında buraya hiç gelmemiş garip modelleri var.

• Bu birlesme olda da olmasa da bizim ülke için ter gercek var o da japon dedin ni Toyota neden cunku fabrika acik uretim devam ediyor honda fabrikayi kapatiinca yillar sonnra tipki mazda suzuki nissan gibi olacak yani az tutulacak malesef durum bundan ibaret bir de mesela corolla hem dunyanin en cok satan araci hem de ulkemizde uretildigi gibi fiyati da emsallerine gore cok daha uygun surumden kazaniyorlar sanki bu sartlar altinda Türkiye de tek japon Toyota 👍

Nissan batmıştı. Öğrenme gel

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.