Şimdi Ara

Google Chrome web sitelerinin enerji tasarrufu moduna geçmesine olanak sağlayacak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
182
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Google Chrome web sitelerinin enerji tasarrufu moduna geçmesine olanak sağlayacak

Google Chrome'un en can sıkıcı yanlarından biri de şüphesiz ki dizüstü bilgisayarların pil ömrüne olumsuz yansıyan güç tüketimi. Arama devi şu an web tarayıcısını daha "enerji tasarruflu" hale getirecek yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Ayrıca Bkz.Starlink uydudan internet hizmetinin ilk hız testi sonuçları ortaya çıktı

Şirketin mobil ve masaüstü sistemlerde kullanılacak yeni "Pil Tasarrufu Meta Etiketi" özelliğini test ettiği bildirildi. Söz konusu özellik sadece tarayıcının kendisinde değil aynı zamanda web sitelerinde de uygulanabilecek. Böylelikle Chrome'da açılan internet siteleri "enerji tasarrufu" özelliklerini aktif hale getirebilecekler.

Google Chrome web sitelerinin enerji tasarrufu moduna geçmesine olanak sağlayacak

Web siteleri pil ayarlarına göre davranacak

Pil Tasarrufu Meta Etiketi, web sitelerinin video veya animasyon kare hızlarını düşürmesine ve komut yürütmesini yavaşlatmasına olanak sağlayacak. Tabii bunun için sayfalara belirli kodların eklenmesi gerekecek. Ayrıca internet siteleri, pil ayarlarına göre işleyiş şekillerini değiştirebilecekler. Yeni özelliğin Chrome 86 ve 87'de kullanıma sunulması hedefleniyor.

Kaynak:https://news.thewindowsclub.com/chrome-will-allow-websites-to-switch-to-battery-saving-mode-102329

• Duracell ürün yerleştirmesi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Chrome önce bellek yönetimini iyileştirsin. Şu anda bile sadece 5 sekme ile 668 MB ram kullanılıyor. Ki yeri geliyor 20 sekme de açıyorum işim gereği. Sırf şu hesap senkronizasyonu için kullanıyorum alternatif arayışı içindeyim.

• Chrome tabanlı EDGE ye geç farkı gör.

• Chrome kullanmayi birakali cok oluyor. Pil tasarrufu konusunda en iyisi Opera.

• 9 yıldır opera kullanıyorum. Şu an opera gx e geçtim. Adblock özelliği henüz tam anlamıyla çalışmıyor o konuda biraz üzgünüm.
    Chrome ios kullanıyorum ondan da gayet memnunum:)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu özelliğini sevdim en azından şarj sömürmezler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.