Şimdi Ara

Bilim Kurulu açıkladı: Okulların açılışına yeni düzenleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bilim Kurulu açıkladı: Okulların açılışına yeni düzenleme

Ülkemizde koronavirüs salgını Mart ayından bu yana devam ediyor ve Haziran başlarına doğru kısıtlamalarla vaka sayıları 700 seviyesine kadar çekilmişti. Ne var ki yeni normalleşme sürecinde dikkatsiz davrananlar nedeniyle vakalar 1200 seviyesini zorluyor. Okulların açılışı da bu yüzden sıkıntıya girdi.

Vakalar düşmedi

Ramazan Bayramı ile birlikte başlayan yeni normalleşme sürecinde vatandaşların kurallara riayet etmeye çalıştığı gözlenmişti ancak bir süre sonra toplu düğünler, cenazeler, yemekler derken tatil beldelerinde adeta yığılmalar oluşunca vakalar da fırladı. Bugün vaka sayıları okulları da riske soktu.

Ayrıca Bkz.Galaxy Note 20 Ultra tüm detayları ile karşımızda: İşte özellikleri ve tasarımı

Milli Eğitim Bakanı kısa bir süre önce dışarıya çıkan herkesin 18 milyon öğrenciyi düşünmek olduğunu paylaşmıştı. Korkulan oldu ve tedbirsiz davranışlar devam edince okulların açılışına da müdahale gecikmedi.

Normalde 17 Ağustos itibariyle özel okulların yüz yüze telafi eğitimi başlayacaktı. 31 Ağustos tarihi ile de 2020 Eğitim-Öğretim yılının başlaması planlanıyordu. Bugün toplanan Bilim Kurulu okulların açılışına yönelik tavsiye kararını açıkladı.

Kurul yüz yüze eğitimin en az bir ay daha ertelenmesini tavsiye olarak Milli Eğitim Bakanlığına iletti. Sonrasında ise geçişin kademeli olarak yapılması gerektiğini belirtti. Yani 17 Ağustos tarihindeki özel okulların yüz yüze eğitimi ertelenmiş oldu. Özel okullar isterse telafi eğitimini uzaktan yapabilecek.

31 Ağustos tarihinde eğitim-öğretim yılı yine uzaktan başlayacak. 21 Eylül tarihinde ise kademeli olarak yüz yüze eğitimin başlaması bekleniyor. Hangi sınıfların ilk olarak açılacağı sonra açıklanacak. Elbette bunlar yine salgının gidişatı ile doğrudan ilgili. 

• Dikkatsiz insanımız kendi etti kendi buldu...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ee yani 31 ağustosta mı açılıyo?

• Her toplantıda bişey değişiyo. Bu gidişle cyberpunk 2077 gibi olacak

• diji_irfan33 kullanıcısına yanıt
    Devlet gerekli önlemleri almadı, sen halka ne bakıyorsun. Cahil cesareti var bana birşey olmaz kafasında

• Devletin önlem alması gereken o kadar çok şey var ki artık o taraftan çok umut vaad edici şeyler yok
    Ama bu konu hayati devlet dikkat etmiyor diye millette gevşeklik göstermek zorunda mı?

• Gel ufacık çocuğa arkadaşları ile oyun oynamamasını söyle.

Bence açılmamalı.

• Yuksek ogretim kurumundan bir haber var mi universiteler ile ilgili ?

• Aracınızla yol alırken görmüyormusunuz? Dışarıda arkadaşları ile oynamayan çocuk kalmadı, ebebeynler sosyal mesafe dinlemiyor.Tatilede gittiler ama okulllar açılmasın.Bırakın lütfen boş konuşmaları!Okullar açılmaz ise çocuklar için çok büyük psikolojik sorunlar ortaya çıkacak

• Arkadaşlar okulda Covid bulaşma riski önemli değil.

Çocuk uzak durur olur biter.

Millet işe gidiyor dolmuşlar zaten dlu 23-26 milyon liseli gelince ne olacak ?

Benim olduğum yerde bir sürü vaka var haritada kocaman kıp kırmızı babam 2 dolmuşla gidecek

Babam enfekte olmayacak mı ?

okula virüs götürmeyecek mi adam günde 400 adamla muhattap oluyor.

4-5 ay daha ertelenir.

• Çocukları evde tutmak kolay sanki. Kas ve iskelet yapılarıda ağırlıklı evde durunca psikolojileri ile beraber bozuluyor. Anne babalarda çocuklara ders yaptırmakla cebelleşiyor. Öğretmen online basıyor ödevi biz de akşama kadar ders yaptırmakla uğraşıyoruz.

Erteleme sebebi devlet okullarındaki kalabalık. O kadar çok öğrenci varki maşallah. 18 milyon yunanın nüfusunun iki katı neredeyse.

Bu iş çok sıkıntılı. Özel okullar bu senenin parasının çoğunu topladı bile ama iadeye yanaşmıyorlar. Buna bir yasa çıkarılmalı.

Özel okul konusunda devlet yasa çıkarmalı öyle yarı yarıya eğitim ver ama paranın tamamını veli ödesin.

• özel okulların paraya ihtiyacı var tabi o yüzden bu kadar acele ediyorlar. milletin çocuğu kimin umurunda...

• dobisco kullanıcısına yanıt

%80 uzaktan devam edecek üniversitelerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ama özel dershanelere açabilirsiniz diyorsunuz. derse başladılar...

• Bir ay sonra tekrar değerlendirilir.

Ek olarak soğuk eklenince, en erken Kasım diyor okul müdürü arkadaş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 12 Ağustos 2020; 22:41:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu nesil ileride bu işin sıkıntısını çok çekecek.

• Çocuklar sokaklarda parklarda itiş kakış oynuyorlar zaten, semt pazarlarında insanlar birbirine çarpa çarpa alışveriş yapıyor, AVM'ler açık, turistik yerler kalabalık, say say bitmez.
    Bu işin günahını çocuklar çekiyor sanki. Uzaktan eğitim bir yere kadar iş görür, bence açmamak yerine farklı çözümler düşünülmeli, sonuçta bu dünyadaki tek virüs Kovid19 değil, hayatı zindana çevirmeden her türlü hastalığın yayılmasını azaltacak formüller bularak eğitimi devam ettirmek lazım, devam etmeli ki kaliteli doktor, bilim adamları da yetişebilmeli.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.