Şimdi Ara

Okulların açılması süreciyle ilgi yeni detaylar: Karar bugün açıklanabilir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
0
Favori
2.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Okulların açılması süreciyle ilgi yeni detaylar: Karar bugün açıklanabilir

Covid-19 salgınının etkisini artırarak devam ettiği şu günlerde Türkiye’de en çok merak edilen konuların başında okulların açılması süreci geliyor. Uzun bir süredir özel okulların 17 Ağustos'ta devlet okullarının ise 31 Ağustos’ta açılacağı tartışmaları, Cumhurbaşkanlığı Eğitim Politikaları Kurulu üyesi Selçuk Pehlivanoğlu’nun açıklamalarıyla yeni bir boyut kazandı.

Ayrıca Bkz.TÜBİTAK Başkanı, koronavirüs aşısı için tarih verdi

Habertürk TV’de ‘Gün Başlıyor’ programına katılan Pehlivanoğlu, henüz resmi bir açıklama olmadığının altını çizmekle birlikte özel okullar ile devlet okullarının uzaktan telafi eğitimine başlayacağının anlaşıldığını belirtti. Uzaktan eğitimin telafisinin de uzaktan olacağının anlaşıldığını belirten Pehlivanoğlu, açıklamasının devamında “Eğer kamuoyunda konuşulanlar nezdinde bir açıklama gelirse. Yani okullar 21 Eylül’de açılırsa çok ciddi bir şekilde telafi programlarının gözden geçirilmesi gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Her yer açık, bir tek okullar kapalı

Kendisinin anlamkata güçlük çektiği hususları da dile getiren Selçuk Pehlivanoğlu, “Benim anlayamadığım şu. Bugün halı sahaları açtık, ibadathaneler açık, yazlıklarda ve şehirlerde çocuklar üst üste beraberler akşamları da yaşlılarla bir araya geliyorlar. Hatta risk grubu ile bir araya geliyorlar. Türkiye’de her şey açık. Bir şey kapalı; eğitim kapalı. Buna iyi bakmamız lazım. Çocuklarda sosyal ve psikolojik sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ise milyonlarca veli ve öğrenciyi ilgilendiren süreçle ilgili kararın bugün yapılacak Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonucuna göre alınacağını belirtti. Bakanlık, nihai kararın en kısa sürede kamuoyu ile paylaşılacağını da hatırlattı.

Kaynak:https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/son-dakika-takvim-netlesmeye-basladi-okullar-ne-zaman-ve-nasil-acilacak-5982742/

• Okulların açılması için düşük gösteriyorlar.

Babamın suçu ne 2 dolmuş ile okula gidecek. Adam 5 aydır evden çıkmıyor kronik rahatsızlıkları var.

Liseler açılınca sabah işe gidenlerle gidecekler iş trafiği de artacak amaç ne ? 2. Dalga mı istiyorlar ?

26 milyon liseli trafiğe girecek ne gerek var ocağa kadar ertelenmesi gerekir.

Babam gibi diğer öğretmen ve öğrencilerin büyük kısmı çıkmıyor bir kaç milyon kişi kurallara uymuyor diye geriye kalan 15-20 milyon öğrenci ve öğretmen ailelerinin suçu nedir ?

ekonomi zaten batmış okullar mı ekonomiyi kurtaracak şaka gibi

Okullar açılmazsa özel okullar gümler. Büyük baskı yapıyorlar oralarda çalışan binlerce kişi var bunların işsiz kalmasını göze alamıyor kimse. Olayın birde bu tarafı var. Bunun kitapçısı kırtasiyecisi servisçisi vs.. yani zincir bir anda milyonların geçim sıkıntısı haline dönüşüyor.

her bulduğu fırsatta eğitimle ilgili eleştirilerini sıralayanlar okullar açılmasın diyor ülke online eğitimle hiç bir yere gelemez bunun farkında değiller. Bir nesil eğitimsiz bilgisiz olarak mezun olduktan sonra ne işe yarayacaklar soruyorum sizlere. risklere rağmen açılmalı gerekirse yarı online olsun veya tatilsiz 1 yıl okul olsun günlük ders sayıları azaltılsın sınıf mevcutları azaltılsın vs bol çözüm sunulabilir. tenefüste cocuklar birlikte olmayacak mı diyenler. şuan sahiller ve kafeler full çekerken sırf kendi rahatını düşünenler okul açılmasın istiyor

• Bence tez zamanda açılmalı çünkü anneler evde kafayı yedi. Rahat rahat kısır partileri yapamıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 12 Ağustos 2020; 12:18:21 >
  • Okullarda patlama olmasini bekliyorlar. Cocuklar yeni normlara uymalari pek beklenemez :/ . Bir felaket olacak :/ ... Vebali bastan belli..

• düşünsene ahmetin olu örümcek maskeli mehmetşn kızı batman maskeli okulda değiş tokuş etmişler eve bi geliyolar aileler şok ülke gg yangın yeri

• Açılmaması toplum sağlığı için çok daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ata122 -- 12 Ağustos 2020; 12:22:25 >
  • Bugün konu ile ilgili açıklama olacakmış, merakla bekliyorum.

• Açılmaması gerekiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Paranın gözü kör olsun para için ne diyor bir de eğitimci olacak.

• "Çocuklarda sosyal ve psikolojik sıkıntılar ortaya çıkmaya başladı"

Okul kapalı olduğu için çocuklarin psikolojisinin bozulduğunu mu söylüyor yanliş mi okuyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 12 Ağustos 2020; 13:49:25 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okulların açılması için düşük gösteriyorlar.

Babamın suçu ne 2 dolmuş ile okula gidecek. Adam 5 aydır evden çıkmıyor kronik rahatsızlıkları var.

Liseler açılınca sabah işe gidenlerle gidecekler iş trafiği de artacak amaç ne ? 2. Dalga mı istiyorlar ?

26 milyon liseli trafiğe girecek ne gerek var ocağa kadar ertelenmesi gerekir.

Babam gibi diğer öğretmen ve öğrencilerin büyük kısmı çıkmıyor bir kaç milyon kişi kurallara uymuyor diye geriye kalan 15-20 milyon öğrenci ve öğretmen ailelerinin suçu nedir ?

ekonomi zaten batmış okullar mı ekonomiyi kurtaracak şaka gibi

• Uçaklar tıklım tıklım boş koltuk bırakmıyorlar ama okullar kapalı...

• Tabii ki her kararda olduğu gibi bunda da en saçma kararı verip okulları komple açacağız Okulların açılması süreciyle ilgi yeni detaylar: Karar bugün açıklanabilir 

• Bay Robot kullanıcısına yanıt

Otobüsler de tıklım tıklım geçen sene alanya'ya 80 tl bilet parasıydı şimdi covid yüzünden zam yaptılar 1 koltuk boş olacak dediler 140 tl ye bilet fiyatı çıktı ama tamamen dolu otobüs

• Her yer açık okullar kapalı mı? Çocukların hakettiği 3 aylık yaz tatili sürecinde oldukları için olabilir mi sayın örümcek?

• Okullar açılacak ve açılmalı tabi önlemlerle aklın yolu bir. Haftada iki gün vardiyalı eğitim vs çözüm bulunabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Bence tez zamanda açılmalı çünkü anneler evde kafayı yedi. Rahat rahat kısır partileri yapamıyorlar.

noktaOkulların açılması süreciyle ilgi yeni detaylar: Karar bugün açıklanabilir 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.