Şimdi Ara

Twitter'a devlet yetkilileri ve hükümet destekli hesaplar için yeni etiketler geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
387
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Twitter'a devlet yetkilileri ve hükümet destekli hesaplar için yeni etiketler geliyor

Twitter, kullanıcılarının devlet yetkililerinin ve hükümetlere bağlı medya kuruluşlarının resmi hesaplarını tanıyabilmelerini kolaylaştıracak yepyeni bir özelliği kullanıma sundu. Artık bu tarz kişi ve kurumların profillerinde mavi tik benzeri etiketler yer alacak ve etiketlerde hesap sahibini veya hesabın bağlı olduğu kuruluşu tanıtan açıklamalar bulunacak. 

Hükümetlere bağlı olduklarını veya resmi kurum ve kuruluşların sözcüsü olduklarını iddia eden binlerce internet kullanıcısı her yıl dünya çapında sayısız yalan haberin yayılmasına sebep oluyorlar. Halkın asılsız haberlerle vakit kaybetmemesi, güvenilir kaynakları tanıyabilmesi için yeni etiketler oldukça faydalı.

Ayrıca Bkz.Facebook, 1 sene boyunca evden çalışacak

Twitter'ın konuyla ilgili açıklamasına göre profiline etiket eklenecek hesaplar arasında dışişleri bakanlarının, büyükelçilerin, kanaat önderlerinin, liderlerin, hükümet yetkililerinin, hükümetlere bağlı medya kuruluşlarının hesapları yer alıyor. Etiketler hem hesapların profillerinde ve hem de attıkları tweetlerde yer alacak.

İlk etapta yeni etiketler yalnızca ABD, İngiltere, Rusya, Çin ve Fransa'da kullanıma açılacak ve ilerleyen süreçte çok daha fazla ülkeye dağıtılacak. 

Kaynak:https://www.engadget.com/twitter-labels-state-media-and-government-accounts-173350020.html

• Trolle troll demenin ne sakıncası var. Adamlar milletle kafa bulmak için üstüne para kazanıyor. Aile terbiyesine nasıl bağladınız onu hiç anlayamadım. 2 kuruş için vatanını satacak adamları lütfen sevgi pıtırcığı gibi göstermeyiniz. (Söylediğim siyaset üzerinden trollüğünü yapıp para alanlar için geçerli)
    niye sürekli birileri lakap takma gereği hissediyorsunuz ?Aile terbiyesi almayıp terbiyesizliğinizi burada göstermenin amacı ne ? Siz istediğiniz partili olabiliyorsunuz da millete gelince neden sürekli "koyun", aktroll"...!!!

Ülkenin eğitim düzeltme noktaso kesinlikle siz ve sizin gibilerle başlamalı.

Daha karşı tarafın takımına, partisine , düşüncesine katlanamıyorsunuz.. Allah akıl ihsan eylesin.
  • Ak troller bunu beğenmedi.

• tühh aktrollerin ekmeğine kan doğrandı

• teksastommiks kullanıcısına yanıt
    niye sürekli birileri lakap takma gereği hissediyorsunuz ?Aile terbiyesi almayıp terbiyesizliğinizi burada göstermenin amacı ne ? Siz istediğiniz partili olabiliyorsunuz da millete gelince neden sürekli "koyun", aktroll"...!!!

Ülkenin eğitim düzeltme noktaso kesinlikle siz ve sizin gibilerle başlamalı.

Daha karşı tarafın takımına, partisine , düşüncesine katlanamıyorsunuz.. Allah akıl ihsan eylesin.

• Kötü söz sahibine aittir ayrıca yarası olan gocunur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Trolle troll demenin ne sakıncası var. Adamlar milletle kafa bulmak için üstüne para kazanıyor. Aile terbiyesine nasıl bağladınız onu hiç anlayamadım. 2 kuruş için vatanını satacak adamları lütfen sevgi pıtırcığı gibi göstermeyiniz. (Söylediğim siyaset üzerinden trollüğünü yapıp para alanlar için geçerli)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 3qzotix -- 8 Ağustos 2020; 0:9:30 >
  • Konudan sapiyorum ama, hic bir teknoloji sitesi neden ama neden Sony'nin yaptigi kapali lanmanda tanitigi "SONY WH-1000XM4" yeni kulakligi ile ilgili tek bir haber yok teknoloji sitelerinde.

• Birileri "bizim trollere söyleyin biraz paylaşım yapsınlar" diyordu. Belki bunun içindir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mementopolis

Konudan sapiyorum ama, hic bir teknoloji sitesi neden ama neden Sony'nin yaptigi kapali lanmanda tanitigi "SONY WH-1000XM4" yeni kulakligi ile ilgili tek bir haber yok teknoloji sitelerinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi interwap -- 8 Ağustos 2020; 7:24:43 >
  • Twitter artık kullanımı düşmeye başlayan bir platform . Bizde web sitelerimizden kaldırmaya başladık. Firmamızda artık kullanmıyoruz. Karel Santral Servisi

• Türkiye de nasıl işleyecek bilmiyorum zira bizde havuz medyanın resmi haber kuruluşları yalan haber kaynağının ta kendisi.
    Bu siyasi partilerle ilişkili olan, gizli algı işi yürüten kişilerin fişlenmesi gerek, milletin karşısına çıkıyorsa böyle çıksınlar istemiyorsa da kullanmayacak yok öyle bıktık bu köpeklerden.

• ortada karşı taraf diye bir şey yok, biz vatandaşız, bir partiyi övmek için tutulmadık veya görevlendirilmedik. bu iş için para almıyoruz .tek elden çıkmış gibi hep birlikte manipülasyon ve Dezenformasyon yapmıyoruz. bak twitter ne diyor aşağıda.....

Twitter, AK Trol ağını ifşa edip çökertti; Stanford raporladı: Gezi döneminde, kamuoyu düşüncesini şekillendirmesi ve muhaliflere karşı çıkması için 6 bin kişi işe alındı

https://t24.com.tr/haber/twitter-ak-trol-agini-ifsa-edip-cokertti-stanford-raporladi-gezi-doneminde-kamuoyu-dusuncesini-sekillendirmesi-ve-muhaliflere-karsi-cikmasi-icin-6-bin-kisi-ise-alindi,883839

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teksastommiks -- 8 Ağustos 2020; 14:17:42 >

• Troller beğendimi beğenmedimi bilmiyorum ancak Twitter artık önemini yitiryor. biz ikitelli karel santral servisi firma adresimizde kullanmıyoruz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.