Şimdi Ara

Bu da “Alien Facehugger” yüz maskesi!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
1.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Koronavirüs salgını, başta yüz maskesi takmak gibi birçoğumuzun alışkın olmadığı ancak sağlıklı kalabilmenin ön şartlarından biri olarak gösterilen yöntemleri günlük hayatta zorunlu getirdi. Salgının dünya çapında yayılmasıyla birlikte artık “yeni normal” haline gelen yüz maskesi takma mecburiyeti, genelde standart olan maskelerde çeşitliliğin ortaya çıkmasını sağladı.

Üzeri motifli bez maskelerin sık sık görüldüğü bir ortamda İngiliz sanatçı James Pirate ise tamamen gerçek deriden oluşan bir yüz maskesi üretti. Pirate’ın ürettiği maske ise Alien filmlerinden tanıdığımız “Facehugger”. Alien yaşam döngüsünün ikinci aşaması olan ve Ovomorph adlı yumurtadan çıkarak uygun konak canlıya embriyosunu yerleştiren facehugger, Pirate’ın hummalı çalışması sonucu yüz maskesi haline gelmiş.

Tam 59 farklı deri parçasını bir araya getiren sanatçı, Etsy üzerinden satın aldığı bir model üzerinden ürettiği maskenin ilk örneğini üç günlük yoğun mesai sonucu ortaya çıkarmış.

Ayrıca Bkz.Sony, Horizon Zero Dawn PC sürümü üzerindeki inceleme ambargosunu kaldırdı

Facehugger maskelerini kendi Etsy mağazası üzerinden de satışa çıkaran Pirate bir maske için yaklaşık 170 dolar talep ediyor. Oldukça yüksek bir fiyat olmasına rağmen tamamen el işçiliği ile üretilen maske, İnternet üzerinde satılan muadillerine kıyasla oldukça havalı görünüyor.

Son maskenin görsellerine galeride göz atabilirsiniz. Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşmayı lütfen ihmal etmeyin. Sanatçının Instagram sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması

Kaynak:https://interestingengineering.com/artist-crafts-59-piece-leather-alien-facehugger-face-mask-in-two-days

• Önce ilkini izle. 1979 yılında nasıl korku filmi çekilir onu benimseyerek izle tabi. O dönemde nasıl böyle bir film çekilir şaşırarak izle. Sonra 1986’da çekilen 2. filmi izle. Aksiyon ve korku nasıl harmanlanır, boss dövüşünü izle.

3’üncüsü de iyidir. Ama diğer serilere göre iyidir. Sonra diğerlerini nasıl izlersen izle.

• Donanımhaber tarihindeki en gereksiz haber. Teşekkürler

• Havalı falan değil arkadaş Alien filmindeki bu sahne aklıma geldikçe hala gerilirim

• Eleman Ridley Scott'ı anımsatıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Millet sapıttı, ne yapacağını şaşırdı artık ilgüç olacağız diye. Bence iğrenç duruyor.

• Çok beğendim, koleksiyonluk olmuş.

• Alien film serisine hiç başlamadım. Hangi filmden başlamam gerekiyor? İzlemek istiyorum hep ilgimi çekmişti ama bir türlü başlayamamıştım

• Vizyona çıkış sırasıyla.

• 4-5-6-1-2-3

• Mugetsuga kullanıcısına yanıt
    1-3-4-2-6-5-9-.....

• Guhong01 kullanıcısına yanıt

sen daha gereklilerini yaz... biz okumayız korkma...

• quote:

Orijinalden alıntı: berkellyum

Alien film serisine hiç başlamadım. Hangi filmden başlamam gerekiyor? İzlemek istiyorum hep ilgimi çekmişti ama bir türlü başlayamamıştım

Önce ilkini izle. 1979 yılında nasıl korku filmi çekilir onu benimseyerek izle tabi. O dönemde nasıl böyle bir film çekilir şaşırarak izle. Sonra 1986’da çekilen 2. filmi izle. Aksiyon ve korku nasıl harmanlanır, boss dövüşünü izle.

3’üncüsü de iyidir. Ama diğer serilere göre iyidir. Sonra diğerlerini nasıl izlersen izle.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendi iğrenç ruh dünyasındaki pislikleri insanlara yıllardır pazarlayan satanist bir herifin hezeyanları bence havalı değil, insanların ruh ve kalp dünyasını kirletmekten başka hiçbir amacı yok...

• koleksiyon olarak kullanılabilir.

• detanaoq kullanıcısına yanıt
    Buralarda yazmaz, nivyorkır, gardiyan, haretz gazetelerinde yazar.

• fiyatı oldukça yüksek mi? TL ye çevirdiğiniz için yüksek, normalde fiyatı el işçiliğine ve uğraşa rağmen gayet makul. 170 birim...

• infom@n kullanıcısına yanıt
    ilk dört hane 4silindirli motorun ateşleme sırası ama son 3 haneyi çözemedim :):):)

• deniz_sea kullanıcısına yanıt
    O da benim kabamın eseri

• Arkadaşlar aldığım duyum bu şirketlere uygulanacak. Vatandaştansa aracın noter bedeli üstünde ise vergisi alınacak. Yani aracın 100.000 sen 105 e verdin 5 bin liranın vergisi alınacak.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.