KKTC'DE OKUYANLAR VEYA OTURANLAR YARDIM LÜTFEN?(ÜNİVERSİTE İLE İLGİLİ)
26 Cevap4559 Görüntüleme1 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

458 Mesaj
24 Mayıs 2007; 15:52:45 

Arkadaşlar üniversiteyi okumaya kıbrısa gitmeyi düşünüyorum 2 tane üniversite var aklımda birisi Doğu Akdeniz Üni. diğeri ise Girne Amerikan Üni. ulaşım,kalite,ortam,iş imkanı bakımından hangi üniversite daha iyidir bilgisayar öğretmenliği için.Birde bu iki üniversite yer olarak birbirine yakınmıdır?Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbrme1 -- 24 Mayıs 2007; 16:09:53 >

458 Mesaj
24 Mayıs 2007; 16:08:24 

up

907 Mesaj
24 Mayıs 2007; 16:20:06 

Daü de iç mimari okuyorum.Magusa ile girne arası minibüslerle 1 saat civarı.Eğer Türkiye'de istediğin bölümler olmuyorsa gel ama önceliği Türkiye'ye ver son çare olarak buraya gel BENCE.Ama alıştıktan sonra gerçekten buralar güzel geliyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
24 Mayıs 2007; 16:20:17 

ben kıbrısta Yakındoğu üniversitesinde okuyorum
Adadaki en iyi üniversite DAÜ bence.Bir çok kişide böyle düşünüyor.Girne Amerikan girnede zaten DAÜ gazi mağusada bu iki şehrin arası yaklaşık 80km kadar.Girne Amerikan üniversitesine hiç gitmedim ama küçük bir üni olduğunu biliyorum girne güzel şehirdir ufaktır.Mağusa bence en güzel şehirdir daü nün kampüsü oldukça büyük vede güzeldir şehirede çok yakındır ayrıca deniz kıyısıdır.ama daü dede bazı sorunlar yok değil okulda mali sorunlar var bildiğim kadarıyla geçen yıl hocaları greve falan gitmişlerdi ama şimdi bir sorun yok bildiğim kadarıyla.Ben olsam yinede daü yazardım.

Sana tavsiyem yaza atla bir uçağa gel buraya 3,4 günde hemen hemen tüm adayı gezersin zaten ona görede tercih yaparsın.okulların temsilciklerinde verilen cd lere fazla aldanma fazla abartılı.

Kıbrıs hakkında genel olarak soruların varsa cevaplamaya çalışırım ama gaü yada daü hakkında çok bi bilgim yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolloturk2 -- 24 Mayıs 2007; 16:23:06 >

458 Mesaj
24 Mayıs 2007; 16:24:57 

Yardımların için çok teşekkürler benim ilk tercihim tabiki Türkiye ben İstanbulda ikamet ediyorum ama son çare olarak kıbrıs düşünüyorum senin sölediklerine bakılırsa daü daha cazip geldi ikisininde internet sitelerine baktım banada daü daha iyi göründü hem fiyat olarak hemde kampüs olanakları bakımından yurları falanda çok güzel ama sonuçta bizde öğrenci olucaz Türkiyeye ulaşım ücretleri falan ne kadar tahminen ve bir öğrencinin yurt haricindeki masrafı nekadar oluyor oralarda?

quote:

Orjinalden alıntı: apolloturk2

ben kıbrısta Yakındoğu üniversitesinde okuyorum
Adadaki en iyi üniversite DAÜ bence.Bir çok kişide böyle düşünüyor.Girne Amerikan girnede zaten DAÜ gazi mağusada bu iki şehrin arası yaklaşık 80km kadar.Girne Amerikan üniversitesine hiç gitmedim ama küçük bir üni olduğunu biliyorum girne güzel şehirdir ufaktır.Mağusa bence en güzel şehirdir daü nün kampüsü oldukça büyük vede güzeldir şehirede çok yakındır ayrıca deniz kıyısıdır.ama daü dede bazı sorunlar yok değil okulda mali sorunlar var bildiğim kadarıyla geçen yıl hocaları greve falan gitmişlerdi ama şimdi bir sorun yok bildiğim kadarıyla.Ben olsam yinede daü yazardım.

Sana tavsiyem yaza atla bir uçağa gel buraya 3,4 günde hemen hemen tüm adayı gezersin zaten ona görede tercih yaparsın.okulların temsilciklerinde verilen cd lere fazla aldanma fazla abartılı.

Kıbrıs hakkında genel olarak soruların varsa cevaplamaya çalışırım ama gaü yada daü hakkında çok bi bilgim yok.

4005 Mesaj
24 Mayıs 2007; 16:26:48 

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü nasıl peki ? Bu üniversite hakkındaki fikirlerinizi rica edebilir miyim ?

Seyahatname'm Yazı kağıda düştüğünde okuyucusunu er ya da geç bulacaktır.

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2007; 16:41:21 

yurt olarak adadaki en pahalı okul bizimki heralde isyan edesim geldi yine

ulaşım olarak uçak fiyatları sürekli değişiyor ama son anda almazsan atlasjet,kthy 90-120 arası bulabilirsin pegasusda o civarlarda sanırsam thy biraz daha pahalı oluyor.Havalimanından DAÜ nün servisi var bildiğim kadarıyla en azından dönem başlarında oluyor gaü nün servisi varmı bilmiyorum.Burada şehir içi toplu taşıma yok maalesef o yüzden okul servislerine mecbur kalıyorsunuz yada taksiye binmek zorunda kalıyorsunuz maalesef.Taksi mağusaya ne kadar yazar bilmiyorum ama tahminimce 50 civarı falandır heralde.Buralarda yurtlar yemek vermiyor maalesef dürüm+ayran 1 ytl olayıda yok burada genelde kampüste yemekte pek ekonomik olmuyor üstteki arkadaş daüdeki fiyatları belirtir sanırsam.harcama olayı tamamen sana bağlı 300e geçinende var 1 milyara geçinende var ama 450-500 yeterli bence.sigara yoksa dahada azda yetebilir.İstanbuldan geleceksen başta kıbrıstan nefret edebilirsin özelliklede lefkoşadaysan çünkü gerçekten çok küçük bi yer ama 1-2 ayda alışırsın.Bu arada diğer ülkelerdeki ünilerede bakabilirsin isveç,norveç,avusturya buralarda üniler parasız.bunları tercih et diye söylemiyorum sadece ben buraya gelirken bunları hiç bilmiyordum sadece bilgin olsun diye yazdım.

Bu arada burada eve çıkmayı düşünüyorsan burada ucuza ev bulmak çok zor maalesef.

EDIT:Yurt fiyatlarından bahsettiğine göre yurtta kalmayı düşünüyorsun sanırım o zaman sorun yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apolloturk2 -- 24 Mayıs 2007; 16:43:12 >

458 Mesaj
24 Mayıs 2007; 16:44:44 

Ya aslında ilk tercihim ew ama pahalı diosan biraz zor olur diğer ülkelere gidipte çok uzaklaşmak istemiyorum türkiyeden bazı nedenlerden dolayı bakalım artık sınawada az kaldı olmazsa gelicez oraya başka çare yok çok teşekkürler.

Uzaklaştırılmış
24 Mayıs 2007; 17:02:33 

bi şey değil hocam.ev kiraları için lefkoşayı baz alırsak 3+1 ortalama bir ev 300 sterin civarı bi kirası vardır genelde 1 yıllık parayı peşin isterler 1 aylıkta depozito.Magusadada ev kiralarının pahalı olduğunu duymuştum www.kktcegitim.com bu siteyede bakmanı tavsiye ederim genelde adaya ilk gelenleri piskopata bağlayıp buraya gelmeyin mesajları attığı bir site ama işe yarar konularda olabiliyor en azından bi fikir verir.

@Bindalmg
hiç bir fikrim yok maalesef sadece güzelyurtta olduğunu biliyorum

907 Mesaj
24 Mayıs 2007; 20:03:22 

Şimdi apolloturk2 arkadaşa aynen katılıyorum.Benim içkim sigaram yok aylık 600ytl eksiksiz yetiyor.Ben magusa da yeni ev tuttum ev okulun kapısının 50 metre karşısında 4750ytl 500ytl de depoziti var daire 1+1.Havalanından magusaya taksiler 40ytl alıyor.Dürüm+ayran 4ytl ye satılıyor.Yurtta kalcaksan Longson ve hasan özok yurtlarından başkası olmamalı.Onlarında fiyatları 2 kişilik oda da 2500dolar yemek çamaşır vs hariç sadece yatak bedeli.Şubat ve eylül aylarında okulun havaalanına servisi oluyor.Bana göre kıbrısa geldiğine deyebilecek okul daüdür.Okulun mali yönden sıkıntıları var fakat öğrencilere yansıtılmış bir külfet henüz söz konusu değil.Ayrıca magusa içi taksi 5ytl sabit palm beach ve glapsides 6ytl

622 Mesaj
24 Mayıs 2007; 20:04:27 

kıbrıstan sevgiler. sorularınız olura yazın arkadaşlar gerek buraya gerek pm e yazın cevaplarım

KKTC

2147 Mesaj
24 Mayıs 2007; 21:08:09 

Kıbrıs'ta gıda ve ev kirası çok pahalı diyorlar.Ev kiralarını arkadaşlar yazmış gördük.
Peki gıda da öylemi?Hemen herşey Türkiyenin 2-3 katı mı?
Ayrıca DAÜ vede YD üniversitelerinde okuyup gerek yurt olsun gerek en yakın ev kiralayacağımız şehirler arası kaç km.Eğer kısaysa bu yolu motorsiklet yada bisikletle alabileceğimi düşünüyorum.
teşekkürler.

907 Mesaj
24 Mayıs 2007; 21:55:51 

Yok arkadaşım inanmayın öyle 2-3 katı diyenlere.Ben magusa için konuşuyorum muzun kilosu Ankarada 2-2,5ytl burda cuma pazarında 1,90ytl idi geçen hafta.Taze ve iyi meyve bulmak biraz problem ama öğrenince halloluyor.

Orgeneral;Daü magusanın kenarından şehrin içinde bisiklet güzel bir çözüm olabilir İranlılar ve Türkler oldukça rağbet ediyor.Ben Ankaralıyım ve hayat pahalılığı olarak inanılmaz bir yükseliş gelmedi bana.Netice dışarda okuduğumuz için ayağımızı dışarı attığımızda para gidiyor.

YDÜ'yü pek bilmediğim için yorum yapıp yanıltmayım ama magusadan pek farklı olacağını sanmıyorum.

1111 Mesaj
24 Mayıs 2007; 22:07:44 

Kıbrısta okumuş ve yatay geçişle yaklaşık 1 yıldır oradan kurtulmuş olan biri olarak.Sakın ama sakın gitme.Gerçekten pişman olursun,şaka falan sanma sana ciddi ciddi kardeş tavsiyesi,kıbrısa gideceğine üniversite okuma daha iyi.Yakma kendini.

SHOGUN

2147 Mesaj
24 Mayıs 2007; 22:23:11 

quote:

Orjinalden alıntı: JoKeYANKARA

Yok arkadaşım inanmayın öyle 2-3 katı diyenlere.Ben magusa için konuşuyorum muzun kilosu Ankarada 2-2,5ytl burda cuma pazarında 1,90ytl idi geçen hafta.Taze ve iyi meyve bulmak biraz problem ama öğrenince halloluyor.

Orgeneral;Daü magusanın kenarından şehrin içinde bisiklet güzel bir çözüm olabilir İranlılar ve Türkler oldukça rağbet ediyor.Ben Ankaralıyım ve hayat pahalılığı olarak inanılmaz bir yükseliş gelmedi bana.Netice dışarda okuduğumuz için ayağımızı dışarı attığımızda para gidiyor.

YDÜ'yü pek bilmediğim için yorum yapıp yanıltmayım ama magusadan pek farklı olacağını sanmıyorum.

Cevapladığın için teşekkürederim Ayrıca bende Ankaralıyım.

Nihonjin
Dostum nedeninide açıklarmısın?Neden gitmemeli?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orgeneral_ -- 24 Mayıs 2007; 22:24:53 >

1111 Mesaj
24 Mayıs 2007; 22:42:29 

http://www.youtube.com/v/YsLR-ie5Tz4

www.antikibris.org diye bi site vardi ama ş.r.fsizlerin işine gelmediği için herhalde hack falan ettiler.

SHOGUN

2147 Mesaj
24 Mayıs 2007; 22:55:44 

quote:

Orjinalden alıntı: Nihonjin

http://www.youtube.com/v/YsLR-ie5Tz4

907 Mesaj
24 Mayıs 2007; 23:03:38 

Nihonjin verdiğin link bende açılmadı.Tekrar yenilersen sevinirim merak ettim videoyu.

1111 Mesaj
25 Mayıs 2007; 1:12:34 

SHOGUN

907 Mesaj
25 Mayıs 2007; 14:22:01 

yine olmadı.Neyse sağlık olsun

2147 Mesaj
25 Mayıs 2007; 14:41:49 

quote:

Orjinalden alıntı: JoKeYANKARA

yine olmadı.Neyse sağlık olsun

Sonki bende de açılmadı, ama ilk link çalışıyor.sayfa açılınca ortadaki play tuşuna basıyorsun değil mi?Muhakkak basıyorsunda yinede sorayım dedim.
Bir daha denesene şu ilk linki.

Uzaklaştırılmış
25 Mayıs 2007; 17:57:21 

quote:

Orjinalden alıntı: Orgeneral_

Kıbrıs'ta gıda ve ev kirası çok pahalı diyorlar.Ev kiralarını arkadaşlar yazmış gördük.
Peki gıda da öylemi?Hemen herşey Türkiyenin 2-3 katı mı?
Ayrıca DAÜ vede YD üniversitelerinde okuyup gerek yurt olsun gerek en yakın ev kiralayacağımız şehirler arası kaç km.Eğer kısaysa bu yolu motorsiklet yada bisikletle alabileceğimi düşünüyorum.
teşekkürler.

Arkadaşım ben ydü'de okuyorum burası için sana durumu söylüyüm evet marketlerde sebze meyve biraz pahalıdır ama öyle 3-5 kat falanda değil yani ayrıca ydü nün hemen yanında eşref bitlis kışlası var buradan alış veriş yapabilirsin fiyatlar tr ile hemen hemen aynı hatta bazı şeyler daha bile ucuz kdv olmadığı için.Ydü şehirden gerçeken uzak astro marketin oralarda falan ev bulursan bisiklet olabilir ama onun dışında çok zor olur okul yolunun az da olsa yokuş yukarı olmasınıda bir etken tabii.motosiklet olursa neden olmasın tabii sonuçta kıbrıs küçük bir yer motosiklet gayet yetecektir.ayrıca 2,5-3 milyara flash,şahin falanda bulup alabilirsin.ydü gerçekten çok garip bir yer yurtlar acaip pahalı maalesef bu arada olurda burayı yazarsan sakın ola ucuz diye 2. yurdu yazıyım deme buraya yeni geleceklere 5. yurdu tavsiye ederim.Burada gerçekten ticari bir kurum havası var örneğin okul taksidini yatırmadan finallere giremezsin ydü şehrin dışında olduğu için yemeği ya kendin yapacaksın yada kampüste yiyeceksin dışardan çoğu yer yemek getirmiyor getirenlerde pek ekonomik değil.İnternetle ilgili ciddi sorunlarımız var arada bir gidip gelebiliyor haberin ola.gelirken maddi olanağın varsa mutlaka bi laptop getir yoksa zaman geçmez burada.

Arkadaşın biri gerekirse üni okumayın ama kıbrısa gitmeyin demiş çok abartılı bir yorum kesinlikle.eğer tr deki bölümlere puanınız tutmuyorsa veya en azından istediğiniz bölüme puanınız tutmuyorsa avrupa ünilerine veya rusya,ukrayna,azerbaycan gibi ülkelere gitmeye gözünüz tutmuyosa yazın gelin ne olacak sanki bir kaç ayda alışırsınız o kadarda kötü değil kesinlikle.

bu arada ydüde eczacılık ve diş hekimliği fakülteleri tamamlandı bu sene öğrenci alacak büyük ihtimalle bu bölümlerin puanı tr de oldukça yüksek sonuçta burayı düşünebilirsiniz.tıp fakülteside yapım aşamasında şu an en geç 1-2 seneye oda öğrenci alacaktır.Hukuk okumayı düşünenlere burayı kesinlikle tavsiye ederim özellikle bu bölümün hocaları çok kaliteli ankara üniversitesi,9 eylül üniversitesi gibi yerlerden gelen proflar giriyor derslerine ayrıca daü gibi ingilizce hazırlıkda yok bu bölümde.Ben elektrik-elektronik müh. okuyorum bu alanda adadaki en iyi üni daü sanırsam mühendisliğe bu okulda yeteri kadar yatırım yapılmıyor maalesef.

yine güverte bölümünü düşünenler varsa o bölümde baya kaliteli bu bölümden mezun olanların iş sıkıntısıda yok görebildiğim kadarıyla maaşlarda çok yüksek tabii herkes kaldıramaz kaptanlık yapmayı oda ayrı bir mesele.

739 Mesaj
25 Mayıs 2007; 18:38:44 

.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MKBATUR -- 3 Eylül 2010; 9:18:19 >

Uzaklaştırılmış
25 Mayıs 2007; 19:09:44 

MKBatur arkadaşım neredesin bilmiyorum daü mi okuyorsun yoksa sadece netten gördüklerine göremi konuşuyorsun?
Ben ydü deyim evet elbetteki tr deki kadar rahat değil burada okumak saçma sapan yorumlarda yapmayın daü de ydü de veya diğer kktc ünilerinde okuyanların kaçı tr de o bölümleri kazanabilekti acaba?Bilip bilmeden saçma sapan cevaplar yazmayın elbetteki burası güllük gülüstanlık değil lakin sakın gelmeyin,aman etmeyin,üniversite okumayın ama buraya gelmeyin gibi saçma sapan yorumlar yazarak milletin kararını etkilemeyin.bizde yazık böyle mesajlar zamanında burayı kazanan ilk birkaç ay depresyon moduna girer sonra her yere sakın gelmeyin yazar bende yazım halada canım çok sıkılınca yazıyorum bazen ama bu kadarda ileri gitmeyelim lütfen.Burayı merak edenler yazmayı düşünenler uçak biletleride o kadar pahalı değil tercihlerden atlayın uçağa 4-5 gün kalın burada ünileri gezin ona göre kendiniz karar verin başkalarının görüşlerine göre saçma sapan hatalar yapmayın

ben size şunu tavsiye ederim ki tutun gözünüz kesiyorsa gidin avusturyada okuyun az bir farkla oradada okuyabilirsiniz hem 2 yabancı dili olur hemde gerçekten bir avrupa üniversitesinden mezun olmuş olursunuz ama gözünüz kesmiyorsada buyrun gelin.

0 Mesaj
29 Mart 2011; 22:58:55 

Arkadaşlar GAÜ hakkında bilgi verebilcek olan war mı.?Bu sene orayı tercih etmek istiyorum ve genel söylenen de burs parasını kitaplardan çıkarıyolar söylentisi doğru mu?

267 Mesaj
29 Mart 2011; 23:07:08 

quote:

Orijinalden alıntı: AchernahR

ben doğu akdeniz üniversitesi öğrencisiyim 4 sene liseyi Magosada okudum ve 2 senedirde üni. deyim DAÜ den başka üni. düşünme kıbrısta GAÜ ve YDÜ de arkadaşlarım var kafalarını taştan taşa vuruyolar

bu arkadaş doğru diyor kıbrısta herşey bir kenara üniversite kültürü ortamı tek daü de var diğerleri amatör üniversite gibi lise gibitaşlar yerine oturmamış

39 Mesaj
29 Mart 2011; 23:09:28 

quote:

Orijinalden alıntı: SYJ Ağır Fan

bu arkadaş doğru diyor kıbrısta herşey bir kenara üniversite kültürü ortamı tek daü de var diğerleri amatör üniversite gibi lise gibitaşlar yerine oturmamış

Hocam sendemi DAÜ desin?

Sayfa:   [1]
Tüm forumlar » [Konu Dışı / Off Topic] » Konu Dışı » KKTC'DE OKUYANLAR VEYA OTURANLAR YARDIM LÜTFEN?(ÜNİVERSİTE İLE İLGİLİ)
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.281