Şimdi Ara

Samsung; amiral gemilerinde güncelleme garantisini üç yıla çıkarıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
1.232
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung; amiral gemilerinde güncelleme garantisini üç yıla çıkarıyor

Android ekosisteminde sistem güncellemeleri halen bir sıkıntı olmaya devam ediyor. Fiyat olarak yüksek modellerde güncellemeler daha sık yapılırken aşağı tarafta özellikle alt sınıf markalarda durum kötüleşiyor. Google, HMD Global ve OnePlus markaları kullanıcılarına 3 yıla kadar güncelleme garantisi sunmaya çalışıyor. Samsung da bunlara katıldı.

Amiral gemilerine has

Galaxy Unpacked etkinliğinde yapılan açıklamaya göre amiral gemi akıllı telefonlarda 3 yıl güncelleme garantisi başlıyor. Galaxy S10 serisinden itibaren bundan sonra tüm amiral gemi serilerinde bu garanti geçerli olacak.

Ayrıca Bkz.Dünyanın ilk çalınabilir piyano LEGO seti piyasada

Galaxy S10 serisinin Android 11 ve Android 12 sürümlerine güncelleneceği kesinleşmiş oldu. Galaxy S20, Galaxy Z Flip, Galaxy Note 20 serisi ve Galaxy Z Fold 2 için ise Android 11, Android 12 ile Android 13 güncellemeleri de kesinleşti.

Tablet tarafında herhangi bir açıklama yapılmadı ancak kaynaklar Galaxy Tab S6 modelinden başlayarak amiral gemisi tablet modellerinde de 3 yıl güncelleme garantisi olacağını düşünüyor.

Kaynak:https://www.gizmochina.com/2020/08/05/samsung-promises-three-years-of-os-updates-starting-with-the-galaxy-s10-series-and-later/

• S20 serisi satış adetleri yerlerde sürünüyor.

Ama Exynos ve Isocell ile olmaz bu işler...

İnsanları aptal yerine koymaktan vazgeçmeli...

3 yıl değil 5 yılda destek verse Samsung için yaklaşıyor yaklaşmakta olan.....

Orta segmenti de Çin lilere kaptıracak.

2. Güncellemeyi 5 ay

3. Güncellemeyide 9 ay gecikmeli verecekse hiç vermesin daha iyi. Bunuda eline yüzüne bulaştıracaklarda neyse...

Samsung S20 leri tanıtırken Ultra model için 100× zoom yapıyor diyerekten reklam yapıp durdu. Sonuç ne oldu? :D

Bu güncelleme işide reklam olarak kalmaz umarım :Dff

Ya hepsi tamam, yazılımı falan gayet iyi de olabilir ama apple yazılım güncellemesi denince kaçınılmaz aklıma şu kasti olarak yazılım ile kullanıcılarını salak yerine koyup, telefonların güçlerini düşürmesi olayı geliyor. Böyle olunca da yani gerisi biraz komik kalıyor. 4-5 yıl güncelleme aldım he süper ama son 2 yılı kasti yavaşlatma güncellemesi :D Keşke almasaydım o zaman 3 güncelleme yeterdi.

Yani bilemiyorum tabi, belki başka firmalarda yapıyordur diyeceğim gerçi android pazarında rakip çok olduğu için kolay kolay yapamazlar. Diğer yandan ios kullanan tek seçenek gideceğinden yine avucunun içinde.

Zaten bunu başka bir firma yapmış olsa şuan üstünü çizmişlerdi. Amerikan firması diye böyle büyük bir rezalet kişi başı 25 dolar tazminat ile kapatıldı. O da sırf amerikan vatandaşlarına :)
  • 3 sene bile az bence 4 sene yapsalar flagship güncellemelerini daha iyi olurdu.

• Çok güzel bir haber umarım artar.

• Samsung artık bir şeyler yapması gerekiyordu. Eğer bu kararını stabil şekilde uygulayabilirse satış rakamlarına ve kar miktarına olumlu yönde yansıyacaktır.

• Doğru karar. Android amiral gemilerinin fiyatları artık iPhone'lar ile yarışıyor; fakat yazılım destekleri çok daha önce kesiliyor. En az 3 yıl temel güncellemeler, 5 yıl güvenlik güncellemeleri verilmeli.

• S20 serisi satış adetleri yerlerde sürünüyor.

Ama Exynos ve Isocell ile olmaz bu işler...

İnsanları aptal yerine koymaktan vazgeçmeli...

3 yıl değil 5 yılda destek verse Samsung için yaklaşıyor yaklaşmakta olan.....

Orta segmenti de Çin lilere kaptıracak.

2. Güncellemeyi 5 ay

3. Güncellemeyide 9 ay gecikmeli verecekse hiç vermesin daha iyi. Bunuda eline yüzüne bulaştıracaklarda neyse...

Samsung S20 leri tanıtırken Ultra model için 100× zoom yapıyor diyerekten reklam yapıp durdu. Sonuç ne oldu? :D

Bu güncelleme işide reklam olarak kalmaz umarım :Dff

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mıknatıs20 -- 5 Ağustos 2020; 22:15:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple gibi içeriği kısıp sorunlu güncelleme verecekse kalsın. Sürüm numarası değişiyor içi boş cihaz yavaşlıyor

• yıllardır konuşuluyor 3 yıl + 1 yıl güvenlik yamasıyla 4 yil oluyor zaten fazlada zorlamaya gerek yok 5 yil kullanılır o cihaz bu şekilde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumur -- 5 Ağustos 2020; 21:58:53 >
  • up to yazıyor :(

• GoldPunch kullanıcısına yanıt

• Hiç bir ürünün fanı asla olmadım fakat telefon dedin mi iphonedan başkasını gerçekten tanımıyorum.

• Apple neden değerli cevabı çok basit 4-5 yıl güncelleme her cihaza eş zaman her ülkeye aynı günde güncelleme yapmak işte bunlar marka değerini artırıyor efendim android 12 çıkmış ama Türkiye’dekiler 4 ay sonra alacak eee tüm dünyadan daha çok para ödüyoruz üstelik dolar bazında niye en son güncellemeyi biz alıyoruz? Neyse hemen kızmayın farazi yazıyorum 4 ay değildir de 1 ay 2 haftadır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gkn89 kullanıcısına yanıt
    Ben size ictenlikle katiliyorum 4 yilda 100 den fazla cihaz aldim,sattim,kullandim ama iphone kadar hic biri geri dönmek istediğim telefon olmadi. Stabil işletim az enerji vs vs vs diyebilirim

• Amiraller satmayınca, fiyat düşürmek yerine yazılım desteği süresi artmış.

• fhrstw kullanıcısına yanıt
    Ya hepsi tamam, yazılımı falan gayet iyi de olabilir ama apple yazılım güncellemesi denince kaçınılmaz aklıma şu kasti olarak yazılım ile kullanıcılarını salak yerine koyup, telefonların güçlerini düşürmesi olayı geliyor. Böyle olunca da yani gerisi biraz komik kalıyor. 4-5 yıl güncelleme aldım he süper ama son 2 yılı kasti yavaşlatma güncellemesi :D Keşke almasaydım o zaman 3 güncelleme yeterdi.

Yani bilemiyorum tabi, belki başka firmalarda yapıyordur diyeceğim gerçi android pazarında rakip çok olduğu için kolay kolay yapamazlar. Diğer yandan ios kullanan tek seçenek gideceğinden yine avucunun içinde.

Zaten bunu başka bir firma yapmış olsa şuan üstünü çizmişlerdi. Amerikan firması diye böyle büyük bir rezalet kişi başı 25 dolar tazminat ile kapatıldı. O da sırf amerikan vatandaşlarına :)

• Apple da 5 YIL major surum guncellemesi ve 5 yil sonrasinda da guvenlik guncellemeleri ile net 7 YIL guncelleme vermektedir... Samsung yine beceremedi!

Samsung ayrica verdigi guncellemeler de gec cikartiyor : Aylik guncellemeler hep gec geliyor. Major Android guncellemeleri cok gec. Android BETA programi Google ile es zamanli degil aylar sonrasi anca baslaniyor!

Tabletlerde ise 3 ayda 1 guncelleme veriyorlar!

Tabletlerin Turkiye fiyati web sitelerinde niye yok?

Tablet RAMleri niye belirtilmemis ? Yoksa kirpilmis 6 GB RAM liler mi kitlenecek ?

RAM 12 GB beklerdim baslangic olarak tabletlerde. Hayal kirikligi ...

• smart1978 kullanıcısına yanıt

Nasıl geç geliyor, amiral gemi modellerinde güvenlik güncellemeleri konusunda çok iyi Samsung, bende oneplus var 2.5 ayda bir güvenlik güncellemesi geliyor cihaz 7T , babamın s10 plus ayda 1 net alıyor.

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    O yavaşlama işi biraz ilgiylede alakalı. Siz Apple olsanız İPhone 6S’le mi uğraşırsınız yoksa son çıkardığınız telefonla mı? Apple eski telefonlarına çok ilgi göstermiyor sonucunda onlara daha kötü yazılım sunuyor. Bu yüzden de kasma, batarya tüketimi gibi sorunlar yaşanıyor. Ama şöyle bir şey de Apple dünyasında. Tek rakamlı sürümleri Apple geçiş sürümü yani deneysel sürüm olarak çıkartıyor. Hemen ardından gelen çift rakamlı sürümse bir önceki sürümün stabil edilmiş, düzeltilmiş hali olarak piyasaya çıkıyor. Mesela İOS 11 ile eski cihazlar acayip hantallaşmıştı. Hele 5S’ime İOS 11’in ilk betalarını kurduğumda cihaz fırına dönmüştü. Tabii sonra İOS 12 ile çok iyi çalışmaya başladı hala da öyle.

• kaç yıla çıkarırsa çıkarsın. önemli olan o güncellemeyi ne zaman vermesi.

Android 10 olarak aldığım telefon, Android 11 çıkalı 2 yıl çıktıktan sonra bana verecekse eğer. 3 yıl garanti vermesinin bi anlamı yok. Ben yine 1 adet büyük sürüm güncellemesi almış olacağım.

• ımı sımsıng gıncıllımı vırmıyı ehe ehe ımı ıpıl vırıyı ehe ehe tılıfın yıvıslısıdı ılır

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.