Şimdi Ara

Bu uygulama iOS 14'ün arkaya dokunma özelliğini Android telefonlara getiriyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu uygulama iOS 14'ün arkaya dokunma özelliğini Android telefonlara getiriyor

iOS 14'ün arkaya dokunma özelliği, Tap Tap isimli uygulamayla Android telefonlara geliyor. Android 7.0 Nougat ve üstü Android işletim sistemli telefonlara yüklenebilen uygulamayla önceden atanan kısayolları telefonun arkasına iki kez dokunarak çalıştırabilmek mümkün.

Ayrıca Bkz.AirDrop benzeri Nearby Share, Google Chrome'da böyle görünecek

Tap Tap uygulaması, arkaya dokunma özelliğini Android telefonlara getiriyor

Arkaya dokunma özelliği, daha önce Android 11'in geliştirici önizleme sürümünde "Columbus" ismiyle kendini gösterse de Google, yeni işletim sisteminin halka açık beta sürümlerinde bu özelliğe yer vermedi. Haliyle arkaya dokunma özelliğinin akıbeti hakkında resmi bir bilgi bulunmazken, bazı kaynaklar da bu özelliğin yalnızca Google Pixel serisi telefonlarda yer alacağını belirtiyor.

Arkaya dokunma özelliği Android 11 güncellemesiyle tüm Android telefonlara eklenir mi bilinmez ancak Tap Tap isimli uygulama, herhangi bir özel donanıma ihtiyaç duymadan geri dokunma hareketlerini Android kullanıcılarının hizmetine sundu bile.

Bu uygulama iOS 14'ün arkaya dokunma özelliğini Android telefonlara getiriyor

Android 7.0 ve daha yeni Android sürümleriyle uyumlu olan uygulama, ivmeölçer ve jiroskop sensörlerinden gelen verileri okuyarak, telefonun arkasına iki defa dokunulmasıyla birlikte önceden atanan kısayolları çalıştırıyor. Bu kısayollar arasında kamerayı başlatma, önceden belirlenen bir uygulamayı başlatma, el fenerini açma, ekran görüntüsü alma ve Google Asistan'ı çağırma gibi pek çok seçenek yer alıyor. 

Geliştirilmesine devam eden uygulama henüz alfa aşamasında ve APK olarak indirmeye sunulmuş durumda. Şimdilik iki kez dokunma işlevini destekleyen uygulamaya ilerleyen sürümlerinde dokunma hassasiyetini ayarlama, belirli durumlarda geri dokunma özelliğini devre dışı bırakma (örneğin telefon kilitliyken bu özelliğin devre dışı kalması) ve üç kez dokunma işlevi özellikleri eklenecek.

Tap Tap uygulamasını buraya tıklayarak indirebilir, ardından aşağıdaki kurulum videosunu izleyerek uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz. 

Kaynak:https://www.xda-developers.com/tap-tap-brings-ios-14-android-11-back-tap-gesture-any-android-device/

• Ne ise yarıyor bu gardaş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 7nbitirdin 7 kullanıcısına yanıt
    Telefonunun arkasına iki kere dokununca kamera açılıyor falan :)

• Bu arada aylar önce android 11'in kodlarında görünen arkaya tık tık olayı 2 ay önce ios da göründü diye mi ios özelliği oldu. yapma, haberin başlığını atarken rezil olmayın şöyle

• Millet ben denedim düşündüğümden iyi çalıştı alpha sürümü olmasına rağmen. Ama uygulamaları açmada gecikme yaşayabiliyor. O belki telefondan kaynaklı olabilir

• klasik android, özellik sunulunca çat çat telefonun arkasına vurup kısayolları çalıştırmaya çalışan kullanıcıların rezilliğini görürüz

• Bunu nasıl indirecez APK olarak ben bulamadım yardımcı olur musunuz

• Ee ne olacak

• anilburak kullanıcısına yanıt

Evet, eğlenceli olmuş :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DH Misafiri D kullanıcısına yanıt
    Android 7.0 ve daha üzeri Android sürümü çalıştıran bir akıllı telefonunuz varsa aşağıdaki linkten uygulamanın APK dosyasını indirebilirsiniz. Haberin sonundaki videodan da uygulamanın kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Link:https://drive.google.com/file/d/1ERGyfTVpcUROlmF4_Db--OY4X1ykDzsy/view?usp=sharing

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi antoffensive -- 2 Ağustos 2020; 19:30:43 >
  • tayfunjean T kullanıcısına yanıt
    oraya bakarsan androide gelen özelliklerin çoğu jailbreak tweaklerinden araklanmış.bu kıyaslamalar çok anlamsız.ikisi de iyi.ikisinin de birbirlerine göre iyi olduğu yanlar var.

• Arkaya dokunma özelliği derken?

• asertyu kullanıcısına yanıt

ben android daha iyi demedim. dedim ki ios özelliği denilmesi saçma. dedim ki ios özelliğini android de kullanacak demeleri saçma. zaten varsayılan halde geliyordu önizlemede. şimdi ne oldu bilmem kaldırmışlardır belki.

• Galaxy s9 için kamera ışığını açmayı denedim çok güzel çalışıyor :) karanlık ortamda kullanmak için çok pratik olmuş

• KemalSanlii kullanıcısına yanıt

Ben diyorum Android 10 çıktıktan sonra 11'in kodlarında sızıntı oldu sen diyorsun nereden biliyorsun belki İOS'ta daha önceydi bu. bu nasıl aklamak ya. ayrıca karşılaştırmıyorum diyorum hala aynı şeyler

• Linke tıklıyorum indire basiyorum inmiyor tekrar basa donuyor ? Niye Acaba

• Bende neden olmiuo telefon huawei y7 2019 yardımcı olurmusunuz

• Samsumg A71 de güzel çalıştı teşekkürler

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.