Şimdi Ara

AirDrop benzeri Nearby Share, Google Chrome'da böyle görünecek

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
322
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • AirDrop benzeri Nearby Share, Google Chrome'da böyle görünecek

Google'ın bir süredir üzerinde çalıştığı AirDrop benzeri veri aktarım özelliği Nearby Share'ın Android cihazlarla sınırlı kalmayacağını aktarmıştık.

Daha önce Google Play hizmetlerinin beta sürümünü kullanan sınırlı Android telefonda test edilmeye başlanan Nearby Share'ın, Google Chrome'daki görüntüsü ortaya çıktı.

Ayrıca Bkz.Yedekleme uygulaması Google One, iOS ve Android için 15 GB'a kadar ücretsiz oldu

Nearby Share için Bluetooth gerekli

Ortaya çıkan görsel, Türkçe'ye "yakın paylaşım" olarak çevrilen Nearby Share özelliğini kullanabilmek için Bluetooth donanımının gerekli olduğunu ortaya koyuyor. 

Android 6 ve üzeri işletim sistemi çalıştıran tüm Android telefonlara Google Play hizmet güncellemesi ile gelmesi beklenen Nearby Share özelliği, Google Chrome sayesinde Windows, macOS, Linux ve Chrome OS işletim sistemli cihazlarda da çalışabilecek. Ancak bunun için Bluetooth donanımı şart. 

• Afedersiniz ne işe yarayacak? Kim kullanıyor airdropu da benzerini kim kullanacak? Ha belki fakir ülkelerde iş görür onun dışında pek bir kullanım alanı olmaz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • fhrstw kullanıcısına yanıt

kim mi kullanıyor? iphone'u olan herkes diğer iphone kullanıcılarına kocaman dosyaları çok hızlı ve pratik bi şekilde airdrop'la atıyor. androiddekiler gibi ultra yavaş bluetoothla ya da whatsapptan resimlerin kalitesine tecavüz ederek göndermiyor. Fakir ülkeler ne alaka onu hiç anlamadım.

• le_tatative kullanıcısına yanıt
    Ben androidde yıllardır wifi direct kullanıyorum bu teknolojide wifi direct in kılıf geçirilmiş hali olsa gerek sadece arayüz olarak daha kullanıcı dostu olacaktır wifi direct biraz eski usul çalışıyor.

• Mustafa Dmrl kullanıcısına yanıt
    wifi direct tüm üretciler tarafından sunulmuyordu. hatta bu özelliği kullanan bir sürü uygulama var play storeda ama ortak bi birlik yoktu. Buradaki amaç bunu cilalayıp Android ve Chrome OS için hızlı bir dosya paylaşım standartı oluşturmak. Yoksa airdrop ya da nearby yeni bir teknoloji değil zaten

Airdrop'u iphone kullanıcılarının (akıllı olanlar) hepsi kullanıyor. İşkembeden yorum atmayın artık.

Airdrop ve fakir ülkeler. Oksijen seviyeniz düşmüş.

airdrop'suz asla foto ve videoyu kalitesini bozmadan gönderim yapıyorum ve ultra hızlı :)

• rammizdayyi kullanıcısına yanıt
    Dayıcım cümlede eksiklik var gibi 😎

• azizfikri A kullanıcısına yanıt
    Yaşlandık yigenim 🥺

• azizfikri A kullanıcısına yanıt
    Noktalamadan mı bahsediyorsun?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.