Şimdi Ara

YouTube, topluluk alt yazılarını kaldırıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • YouTube, topluluk alt yazılarını kaldırıyor

YouTube'da izlediğiniz bir videoya alt yazı ekleyebileceğiniz bir özellik olan Topluluk Katkıları platformdan kaldırılıyor. Google, videolarda neredeyse hiç kullanılmadığı ve bu alt yazıların mevcut olduğu durumlarda genellikle düşük kaliteli, spam içerikli veya başka bir şekilde sorunlu olduğu için YouTube'un Topluluk Katkıları özelliğinin bir süre sonra kullanılmayacağını duyurdu.

28 Eylül'de kaldırılacak

Google blog gönderisindeki açıklamada: "Hem içerik oluşturucular hem de izleyiciler, spam, kötüye kullanım ve düşük kaliteli gönderimler de dahil olmak üzere topluluk katkıları özelliğiyle ilgili sorunlar bildirdiler." ifadelerine yer verilirken Topluluk Katkıları alt yazılarının, videoların %0,2'sinde tercih edildiği belirtildi. 

YouTube, topluluk alt yazılarını kaldırıyor

Google blog gönderisinde ayrıca, kullanıcıların Topluluk Katkıları alt yazıları yerine, büyük bir çoğunlukla içerik oluşturucuların hazırladığı ya da YouTube'un alternatif alt yazı araçlarını kullandığını da ekliyor. 

Ayrıca Bkz.Facebook, lisanslı müzik videolarıyla YouTube'a meydan okuyor

28 Eylül 2020 tarihinden sonra Topluluk Katkıları özelliği tüm kanallarda durdurulacak. O tarihe kadar eklenen topluluk alt yazıları videolarda yer almaya devam edecek.

• O zaman gelsin tekrardan video indirip, altyazı koyup, tekrardan yayınlamak

• Vidyo sahibi ekleyebiliyor. Varsa altyazı çalışmanız, vidyo sahibine yollamanız yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bazı içerik üreticileri izleyenlerden işitme engelliler için alt yazı alabiliyordu. Kaldırılması engelliler için kötü olmuş. Tabii yabancı videolarda Türkçe alt yazı da bulunabiliyordu. İşe yarıyordu. Umarım alternatif özellik eklenir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu iyi oldu. Bir ara kanalımda bir ara saçma sapan altyazılar görmeye başladım çoğu da uygunsuz idi ve direkt müdahale ettim topluluğu kapatıp altyazıları düzenledim. Maalesef kötüye kullanan çok.

• cep telefonundan izlerken
    otomatik çeviri yap seçeneği yok !
    yabancı dilde çok fazla kaliteli içerik var
    bir çok yerli youtuber bile bu kaynaktan beslenmekte.

• İsteyen YouTube kanalkarı kendisi bu özelliği kapatabilirdi aslında, bu şekilde altyazılardan mahrum kalacağız.
    Düzenleme: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denile -- 2 Ağustos 2020; 10:38:14 >
  • interwap kullanıcısına yanıt
    Nasıl ulaşacağız büyük kanallara, verdikleri e postalara ticari değilde döndüklerini zannetmiyorum. Bence bu özellik kaldırılmamalıydı. Birçok kaliteli kanal bu yöntemle Türkçe altyazı ekliyordu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.