Şimdi Ara

WhatsApp, sohbetler için “Her Zaman Sessiz” seçeneği üzerinde çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WhatsApp, sohbetler için “Her Zaman Sessiz” seçeneği üzerinde çalışıyor

WhatsApp, özellikle grup sohbetlerinin bildirimlerinin kullanıcıyı rahatsız etmesinin tamamen önüne geçmek için sessize alma seçeneklerine 'Her Zaman' özelliğini getirmeyi amaçlıyor. WhatsApp, Google Play Beta Programı aracılığıyla sunduğu yeni beta güncellemesinde geliştirilme aşamasında görülen yeni özellik yakın bir zaman sonra WhatsApp Android uygulamasında kullanıma sunulabilir.

'Her Zaman' seçeneği geliyor

WhatsApp bir sohbeti sessize almak isterseyen kullanıcılara 3 seçenek sunuyor: 8 saat, 1 hafta ve 1 yıl. WhatsApp, Android uygulaması için beta sürümlerinde 1 yıl yerine 'Her Zaman' seçeneği üzerinde çalışıyor.

Deneme aşamasında görülen yeni özelliğin kullanılabilmesi için bir sohbette en az 51 iletinin bulunması gerekiyor. Yeni seçenek daha az iletinin yer aldığı sohbetlerde görülmüyor.

'Her Zaman' sessiz özelliği özellikle mecburen bulunmak zorunda olduğunuz ama sürekli bildirim gelmesini istemediğiniz grup sohbetlerinde faydalı olacağa benziyor.

Ayrıca Bkz.Samsung ikinci çeyrekte beklentileri aştı

Yeni özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağına dair bir bilgi bulunmuyor ancak bir sonraki WhatsApp güncellemesi ile yeni özelliği görmeye başlayabiliriz.

• WhatsApp Telegram'ın çok gerisinde bana kalırsa. Telegram'ın iki eksiği var, WhatsApp'a göre yaygın olmayışı ve görüntülü görüşme olmaması. Bunlar dışında WhatsApp Telegram'ın yanından geçemez.

• Bence grup sohbetleri kadar bazı kişilerinizi de sessize alma özelliği olmalı. Bazen bir iş veya arkadaş whatsupsohbet grubunun içinde bulunsanız da sürekli çalan can sıkıcı bildirim sesi ve iletilerine maruz kalmaktan kurtulamıyorsunuz. Bu grupları sessize alma özelliği olmadığında ya gruptan zorunlu olarak çıkmak yada bütün telefonun sesini kapatmak zorunda kalıyorsunuz. Bunun yanında whatsup programını twitter gibi kullanan arkadaşlar da var. Duydukları gördükleri her haber, ileti, karikatür veya resmi habire arkadaş listesindeki insanlara yollamak gibi bir absürt heyecanları var. Onları da sessize alma özelliği olmalı. Çünkü bunu yapmamalarını istediğinizde sizin ile araları bozuluyor. Alınıyorlar. Sessize aldığınızda haberleri olmaz okuduğunuzu sanırlar. Siz de canınız ne zaman isterse yine ne goygoylar yollamış diye gider bakarsınız .

• Bunu getirmek için çalışma yapmaya mı ihtiyaç varmış?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bunu geliştirmek için argeye ihtiyaç var

• Yahu zaten 2 yıl susturuyoruz bunu çözüyoruz da siz önce çevrimiçi gözükmek istemediğimizde gözükmemeyi getirin.

15 yıl önce MSN'de olan özellik bugün en çok kullanılan iletişim uygulamasında yok.

Geçenlerde yaptınız diye sevindik meğerse hataymış..

Düzeltmeyin kardeşim. Böyle hatalara hasret kaldık!

• https://seytanok.blogspot.com/
    Onun yerine direk numarayı engellesin. :)

• Gelsin o da gelsin

• blackimmo kullanıcısına yanıt

Kesinlikle telegram whatsapptan çok daha iyi bir uygulama. Başka seviyeye geçti telegram. Etrafımdaki herkesi telegrama geçirip öylesine whatsapp kullanıyoruz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ribas0

Yahu zaten 2 yıl susturuyoruz bunu çözüyoruz da siz önce çevrimiçi gözükmek istemediğimizde gözükmemeyi getirin.

15 yıl önce MSN'de olan özellik bugün en çok kullanılan iletişim uygulamasında yok.

Geçenlerde yaptınız diye sevindik meğerse hataymış..

Düzeltmeyin kardeşim. Böyle hatalara hasret kaldık!

Ben bununla ilgili mail attım arkadaşlara. Hiçbir şekilde çevrimiçi özelliği gizlenmeyecek tarzında cevap verdiler.

O zaman okundu bilgisinin gizlenmesi ne alaka? Yani mavi tık özelliğini kapatabiliyoruz. İyide karşıdaki adam enayi değil ki. Çevrimiçi olduğunu görünce mesajımı okudu ama cevap vermedi diyecek.

Msn microsoft un hocam. Skype da o özellik hala devam ediyor.

Skype ülkemizde yaygın değil maalesef. Keşke yaygın olsa da wp saçmalığından kurtulsak.

Skype da görüntülü konuşunca karşı taraf ekran resmi aldığında direkt bildirim geliyor. Wp bu özellik var mı bilmiyorum.

Şu görünmez olayını yapmak zor olmamalı.

WhatsApp, sohbetler için “Her Zaman Sessiz” seçeneği üzerinde çalışıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YOURMOVE -- 31 Temmuz 2020; 22:20:55 >

• Alternatif bir uygulamaya geçiş için bir kriz ortamına ihtiyaç var. Saman altındaki bazı şeyler ortaya çıkıp medyada ses getirmeli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YOURMOVE kullanıcısına yanıt

Hocam elinize sağlık dediğiniz gibi mavi tık kapatma özelliği, çevrimiçi olduğumuzu gizlemediğimizde bir hiç hükmünde. Bu kadar gergin bir mesajlaşma uygulamasıyla baş başa kalmak zor. Alternatifine biz geçsek kitle geçmiyor. Ben WP'den hiçbir zaman memnun değildim.

• labtek38 kullanıcısına yanıt
    Bunu yazmaya girmiştim yorumu beğenip çıkıyorum :D

• Telegram getirdiği gibi grup istatistiklerini gösteren bir özellik getirsinler. Gruplarda kim aktif kim pasif değil bilelim.

Yapmak zor olmamalı değil yapmak istememekle alakalı. Açıkcası anket yapsa Whatsapp kararında haklıda çıkar.

• quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

Yapmak zor olmamalı değil yapmak istememekle alakalı. Açıkcası anket yapsa Whatsapp kararında haklıda çıkar.

Neden haklı çıkar?

• quote:

Orijinalden alıntı: YOURMOVE

Neden haklı çıkar?

Alıntıları Göster
    çevrimiçi gözükmesini isteyen normal bir kitle var.

• quote:

Orijinalden alıntı: alemburda34

çevrimiçi gözükmesini isteyen normal bir kitle var.

Alıntıları Göster

Bunu açık/kapalı şekilde sunabilir. İsteyenler yine çevrimiçi gözükür.

• Arkadaş iki aşkım cicim iki kanka o maç yatar abi muhabbetine neler talep edilmiş. Kullanın geçin işte, nedir bu prens prenses havaları, anlamıyorum.

sanırım bunu whatsapp da biliyordur ancak bunu kullanıcının elinede bırakırsan zamanla herkes çevrimdışı olur bir sen ben akıllı değiliz.
    O zmnda çevrimiçi özelliğini koymanın bir anlamı kalmaz. Açıkçası karşımdaki çevrimdışı yapsa ulan bir sen misin akıllı diyip bende yaparım. Hatta engelleyebilirim bile

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.