Şimdi Ara

2020 Mercedes-Benz S-Serisi'nin dikkat çeken güvenlik teknolojileri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
1
Favori
1.072
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2020 Mercedes-Benz S-Serisi'nin dikkat çeken güvenlik teknolojileri

Alman otomotiv devi, eylül ayında dünya lansmanı gerçekleşecek olan yeni Mercedes-Benz S-Serisi ile ilgili paylaşımlarına devam ediyor. İlk gösterimde yeni MBUX bilgi-eğlence sistemi gösterilmişti. Bu kez yeni S-Serisi’nin güvenlik teknolojilerine ağırlık verildi.

Mercedes, yeni S-Serisi’nin arka koltukta seyahat eden yolcular için önden gelen darbelere karşı açılan hava yastığının sunulduğu ilk otomobil olduğunu belirtiyor. Opsiyonel olarak sunulan yeni arka hava yastığının silindirik boru şeklindeki tasarımının tamamen yeni olduğu belirtiliyor. Hava yastığı bu yenilikçi yapı sayesinde hafifçe açılıyor ve arkadaki yolcuların önden çarpışmalarda baş ve boyun bölgelerindeki stres seviyelerini önemli ölçüde azaltıyor. Yeni S-Serisi’nde ayrıca sürücü ve ön yolcu koltukları arasında açılan orta hava yastığı da bulunuyor.

Ayrıca Bkz.Hyundai Tucson'a yeni donanım seviyesi: Power Edition

Yeni Mercedes-Benz S-Serisi’nde E-Active Body Control özelliği de dikkat çekiyor. Beş çok çekirdekli işlemci, 20’den fazla sensör ve stereo kamera kullanan bu sistem, sürüş koşullarını saniyede 1.000 kez analiz ediyor ve yürüyen aksamı ayarlıyor. E-Active Body Control ile her bir tekerlek üzerindeki yay ve amortisör, kuvvetlerini ayrı ayrı düzenliyor ve böylece salınım, esneme ve kaldırma kuvvetleri önleniyor.

Söz konusu sistem, yeni bir Pre-Safe fonksiyonunu da beraberinde getiriyor. Impulse Side adı verilen bu fonksiyon, olası bir yandan çarpma durumunda saliseler içerisinde karoseri 80 mm’ye kadar kaldırıyor ve darbenin etkisini aracın çok daha sağlam olan alt kısmına yönlendiriyor.

Mercedes-Benz S-Serisi’nin yeni nesille birlikte kazandığı özelliklerden biri de 4WS yani dört tekerlekten yönlendirme sistemi olacak. Diğerleri gibi opsiyon olarak sunulan bu özellik sayesinde yeni S-Serisi kompakt bir otomobil kadar kıvrak ve kullanışlı bir yapı sunuyor. Alman marka bu özelliği iki farklı versiyonla sunuyor. Bu sayede müşteriler, 10 dereceye veya 4,5 dereceye kadar arka aks yönlendirmesinden birini seçebiliyor.

Yeni S-Serisi’nin yenilikleri arasında bulunan Aktif Park Asistanı ve yeni 3-boyutlu 360 derecelik kamera sayesinde park yerine girme, park yerinden çıkma ve dar alanlardaki manevralarda sürücü destekleniyor. Bunun yanı sıra Aktif Kör Nokta Asistanı ve Aktif Direksiyon Asistanı gibi güvenlik özelliklerine de sahip olan yeni Mercedes-Benz S-Serisi Eylül ayında tanıtılacak.

Resim Galerisi

Resimin Açıklaması
    2020 Mercedes-Benz S-Serisi kamuflajsız görüntülendi

• Tasarımı falan bir kenara bırakırsak bu konunun bu forumda haber değeri olduğuna inanmıyorum hatta genellersek Türkiye'de haber değeri yok diyebiliriz. Türkiye'den kaç kişi son S serisi alabilecek güce sahip ki. Bize ne güvenlik teknolojilerinden bilmem neyinden. Ancak malum şahıs ve çevresindekiler alır koyunları da alkış tutar !
    Şaka mı bu? Ben Almanyadayim burda göremediğimiz araçları gördük turkiye de. Sokakta en eski araba 2018 model en ucuz arac bmw valla sokakta dagitmis gibi. Gormesek inanacagiz vallahi ne diyim gözü doymuyor bu miletin. Ben almayna da o kadar calisiyorum aldim para 4632 euro turkiyede meselektaşlarim 11500 den maas aliyorlar. Duzeni kurduk buraya malesef keske elimde olsa csnim ulkemde yaşasam. Degerini bilin ülkenin. Sabah akşam turkiye haberi yapılıyor televozyinda
  • Hala bu tasarımın mercedes olduguna inanamıyorum.Tasarım çizgilerinden tamamen sapmış bir markaya dönüştü.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tasarımı falan bir kenara bırakırsak bu konunun bu forumda haber değeri olduğuna inanmıyorum hatta genellersek Türkiye'de haber değeri yok diyebiliriz. Türkiye'den kaç kişi son S serisi alabilecek güce sahip ki. Bize ne güvenlik teknolojilerinden bilmem neyinden. Ancak malum şahıs ve çevresindekiler alır koyunları da alkış tutar !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu tanıtılan teknolojiler zamanla alt segment araçlara gelecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Moueson

Tasarımı falan bir kenara bırakırsak bu konunun bu forumda haber değeri olduğuna inanmıyorum hatta genellersek Türkiye'de haber değeri yok diyebiliriz. Türkiye'den kaç kişi son S serisi alabilecek güce sahip ki. Bize ne güvenlik teknolojilerinden bilmem neyinden. Ancak malum şahıs ve çevresindekiler alır koyunları da alkış tutar !
    Şaka mı bu? Ben Almanyadayim burda göremediğimiz araçları gördük turkiye de. Sokakta en eski araba 2018 model en ucuz arac bmw valla sokakta dagitmis gibi. Gormesek inanacagiz vallahi ne diyim gözü doymuyor bu miletin. Ben almayna da o kadar calisiyorum aldim para 4632 euro turkiyede meselektaşlarim 11500 den maas aliyorlar. Duzeni kurduk buraya malesef keske elimde olsa csnim ulkemde yaşasam. Degerini bilin ülkenin. Sabah akşam turkiye haberi yapılıyor televozyinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Tasarım olarak en tırt S serisi

• audi gibi duruyor

• jesipikmin J kullanıcısına yanıt
    11.500tl alan arkadaslarin milletvekilimi? . Sen hangi tozbembe dunyada yasiyorsun. Alip alinmamasi problem degil bende yurtdisinda yasiyorum. Burdaki arac fiyatlari nerdeyse iki kati turkiyede. Bence sen euroyu tr de harcamayi seviyorsun yoksa bunun adi memleket sevgisi degil....

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arabayı tam görmeden neyini beğenmiyorsunuz? Çok güzel araba olacağından eminim biraz sabredin

• Mis gibi olacak

• ZİYAAAAAAA

Klasik bir Alamanci mesaji. Aynen en eski arac 2018 ama ne hikmetse trafikteki araclarin yas ortalamasi 13.2020 Mercedes-Benz S-Serisi'nin dikkat çeken güvenlik teknolojileri  At yalani aaat.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/trafige-kayitli-arac-sayisi-23-milyonu-asti-/1718789

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zerathull -- 31 Temmuz 2020; 1:34:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jesipikmin

Alıntıları Göster

Gözleri doymuyor çoğu genç çalışmadan lüks hayat peşinde 2020 Mercedes-Benz S-Serisi'nin dikkat çeken güvenlik teknolojileri 

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Gözleri doymuyor çoğu genç çalışmadan lüks hayat peşinde  

Alıntıları Göster
    Buraya yazanların yarısı çoluk çocuk. Okulda gırgır şamata bir şekilde bitiriyor şıp diye 15 bin maas bekliyorlar. Sanıyorlar ki avrupada herkes istedigine sahip ayri eve cikmak bile bir servet. Adamın gözü yaşına bakmıyorlar avrupada vallahi ne diyeyim ulkenin eski zamanini gormemisler ki üstadım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: jesipikmin

Buraya yazanların yarısı çoluk çocuk. Okulda gırgır şamata bir şekilde bitiriyor şıp diye 15 bin maas bekliyorlar. Sanıyorlar ki avrupada herkes istedigine sahip ayri eve cikmak bile bir servet. Adamın gözü yaşına bakmıyorlar avrupada vallahi ne diyeyim ulkenin eski zamanini gormemisler ki üstadım

Alıntıları Göster

Aynen öyle. Zorluk görmediler ki.

Babaları ve dedeleri ekmek almak için, yağ almak için kuyruğa girdiler şimdi Mercedes BMW VW kuyruğu var. Açlık görmediler, sıkıntı görmediler. 2020 Mercedes-Benz S-Serisi'nin dikkat çeken güvenlik teknolojileri 

• o kadar para verdikten sonra bir zahmet güvenli olsun

Canım memleketim miş , almanya size vatandaşlık seçin , burada kalmak için Türk vatandaşlığından çıkmanız gerekiyor dese , anında kuyruğa koşarsınız Türk vatandaşlığından çıkmak için. Yakında o da oluyor merak etmeyin, o zaman görücem vatan sevginizi. İyi de olur, benim ülkemde yaşamayıp, benim ülkemin sıkıntılarını sorunlarını bilmeyen insanların , T.C. VATANDAŞLIĞI haklarından da faydalanması ahlaklı değil zaten.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ibrahim Akca

Aynen öyle. Zorluk görmediler ki.

Babaları ve dedeleri ekmek almak için, yağ almak için kuyruğa girdiler şimdi Mercedes BMW VW kuyruğu var. Açlık görmediler, sıkıntı görmediler.  

Alıntıları Göster

Bence gördüler. Ambargo dönemindeki yokluğu açlığı arıyorsanız artık çok zor. Dünya değişti, ekonomiler değişti. Ayrıca artık ambargo yiyecek yürek de kalmadı. Doların biraz yükselmesi istedikleri her şeyi yaptırıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

Bence gördüler. Ambargo dönemindeki yokluğu açlığı arıyorsanız artık çok zor. Dünya değişti, ekonomiler değişti. Ayrıca artık ambargo yiyecek yürek de kalmadı. Doların biraz yükselmesi istedikleri her şeyi yaptırıyor.

Alıntıları Göster

Varlık kuyruğu bu varlık... İhtiyaçi olmayan bile ordaydi. Provakatorler hep o siraya giriyordu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.