Şimdi Ara

ATI R600, HD 2900XT ekran kartı video incelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
182
Cevap
0
Favori
7.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ATI'ın uzun bir süredir merakla beklenen yeni grafik işlemcisi R600 sonunda kullanıcılarla buluştu. Bu grafik işlemcisini taşıyan ilk kart HD 2900XT ise şu anda satın alınabilir durumda. R600'ün oldukça fazla gecikmiş olması kullanıcıların bu grafik işlemcisinden beklentilerini de arttırdı.

Bu videomuzda R600 grafik işlemcisini ve bu grafik işlemcisini taşıyan Sapphire HD 2900XT ekran kartını ayrıntılı bir şekilde inceliyoruz. Ayrıca piyasadaki rakipleri ile de karşılaştırarak, beklentileri karşılayıp karşılamadığını görmeye çalışıyoruz...

R600, mühendislik açısından bir çok başarı içeriyor. 80nm üretim süreci ile üretilmesine rağmen 720 milyon transistör içeren 512bit bellek veri yoluna sahip karmaşık bir grafik işlemcisi üreten ATI mühendisleri, bir çok teknolojik yeniliği de beraberinde sunuyorlar. Fakat iş oyun performansına gelince orada durum biraz karışık. Zira kart köşe yumuşatma ve doku filitreleme açıkken bekleneni vermekten çok uzak bir performans sergiliyor.

Test Sistemi :

• Anakart : Intel D975XBX
    • İşlemci : Intel Core 2 Quad Q6700
    • Bellek : 2x1GB OCZ Reaper HPC Edion PC2-9200
    • Ekran kartı : 2x ATI HD 2900XT 512MB GDDR3
    • Sürücü : Nvidia Forceware XP 158.22 ve Nvidia Forceware Vista 158.18 / ATI Catalyst Vista 8.37.4.3 ve ATI Catalyst XP 8.37.4.3
    • Güç Kaynağı : XILENCE XP800.(135)Redwing 800W 13.5cm fan / 4 PCI-E
    • Not : Hiçbir sistem bileşeninde skorları arttırmak üzere bir değişiklik yapılmamıştır. Tüm testler standart sürücü ayarları ve donanım hızlarında alınmıştır.

Model :

• Sapphire ATI HD 2900XT

Teknik özellikleri :

• Grafik işlemcisi : R600
    • Üretim teknolojisi : 80nm
    • Transistör sayısı : 720Milyon
    • Çekirdek hızı : 742 MHz
    • Bellek hızı : 1650 MHz
    • Memory : 512 MB
    • Slot tipi : PCI-E x16
    • Bellek tipi : GDDR3
    • Bellek veri yolu : 512 bit
    • Direct X desteği : Direct X 10
    • Unified Shader Sayısı : 320

Satış fiyatı :

• Yaklaşık 400$

Sayfanın Linki : http://www.amd.com.tr

• YUMULUN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funnel -- 23 Mayıs 2007; 22:03:01 >
  • Sonunda geldi. İzleyelim bakalım.
  • İşte bu
  • testler için teşekkurler
  • arkadaşlar inceleme en güvendiğim kaynaktan yani dh ten, emeği geçenlere teşekkürler

• xboxmı vga mı
  • teşekkürler , henüz izlemedim ama emeğiniz için ne dense az
  • süpeerrrr

• süper bir video olmuş mesut
  • eline sağlık
  • helal mesut, tebrikler
  • izledim

aslında iyi oldu sürücüler çıkana kadar kart nasıl olsa fiyat kırıla kırıla 300 dolar olacak o zaman alcam
  • Sonunda geldi.Elinize sağlık.
  • Bizim 2900 CF testlerınde kullandıgımız Abit AW9D-MAX 975x anakartta yer sıkıntısı yoktu.Abıt ın bu modelını kullanan kısıler rahatlıkla CF yapabılır

ATI R600, HD 2900XT ekran kartı video incelemesi
  • İşte test diye buna derim, 21 dakika sürmesine rağmen sonuna kadar heyecanla izledim.Mükemmel yorumcumuz Mesut abimizle, mükemmel kartlar ve testler aynı video da.Daha ne isteriz

Ha bu arada gts serisi dahil Nvidia kartlarının Lost Planette gayet güzel bir performans sergilediğide ortaya çıktı.(8500 ve 8600 tabiki hariç)

Yeniden teşekkürler...
  • Videoyu izledim emeği geçenlere tşkr.Görünen o ki HD 2900XT tam hazırlanmadan alel acele piyasa sürülmüş bi kart niteliğinde.Ama buna rağmen 8800GTS'yi egale etmiş. Yinede Dx10 performansı görmeden kimse bu kartı almaz.(EXPANDER Hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OPTİMİST -- 23 Mayıs 2007; 22:37:23 >
  • izleyemiyorum tamda şampiyonlar finaliyle birlikte verilmiş video kaç dakika ona göre maçtan sonra izlerim
  • 256bitlik bağlantıyla zor açıyorum; ama sabredecem.Bu arada tam 21dakika.Yoğun izlemeden telekom internet ağı çökmez inşallah

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkacmaz -- 23 Mayıs 2007; 22:46:14 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.