Şimdi Ara

Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
273
Cevap
2
Favori
11.123
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
117 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş

İnternet hız testi platformu Speedtest, ülkelerin internet hızını kıyasladığı tabloyu güncelledi. Haziran 2020 verilerine göre dünya genelinde sabit internet ile indirme hızı (download) 78,26 Mbps, yükleme hızı (upload) 42.06 Mbps olarak ölçüldü. Ülkeler arası kıyaslamaya baktığımızda ise Türkiye’nin mobil internet fena değil ancak sabit internet hızı epey vahim durumda.

Ayrıca Bkz.Dijital Mecralar Komisyonu'nun görevleri ve yetkileri açıklandı

Türkiye'nin sabit internetle ortalama indirme hızı: 26.30 Mbps (101. sırada)

Türkiye’nin sabit internet üzerinden indirme hızı ortalaması 26.30 Mbps olarak ölçüldü. Geçen yıl Haziran ayında 20.64 Mbps olarak ölçülmüştü. Ortalama upload hızı 9.05 Mbps, ortalama gecikme ise 27 ms olarak belirlendi. Geçen yıla göre artış var ancak bu artış diğer ülkelerin gerisinde olduğu için Türkiye sıralamada 2 basamak aşağıya düştü. Türkiye, ortalama indirme hızıyla 101. sırada yer alıyor. Teknolojiye meraklı ve dijitalleşmenin desteklendiği bir ülkede yaşamamıza rağmen sabit internet hızının bu kadar düşük olması, teknolojik açıdan diğer ülkelerin gerisinde kalmamıza neden oluyor.

Türkiye'nin mobil internetle ortalama indirme hızı: 37.21 Mbps (48. sırada)

Mobil internet hızlarına baktığımızda ise Türkiye ortalama 37.21 Mbps indirme hızı ile geçen yılın Haziran ayına göre 10 basamak birden yükselerek 48. sıraya çıktı. Ortalama upload hızı 14.51 Mbps, ortalama gecikme ise 30 ms olarak ölçüldü.

Sabit internetin en hızlı olduğu ülke ortalama 208.16 Mbps indirme hızıyla Singapur, mobil internetin en hızlı olduğu ülke ise ortalama 110.10 Mbps indirme hızıyla Güney Kore.

• Sen ağlamıyorsun hatta bende ağlamıyorum. 86mbps Download ve 6mb Upload olan hattımla evet ben ağlamıyorum ama sen benle bitmiyor ülkenin geri kalanı bu hızları bulamıyor sağlayıcı hız veriyorum dese dahi kutular hatlar vs sakat bağlantı eve gelene kadar bozuluyor. Ülkenin durumu ağlanası yani. Her ne kadar sen ağlamasan da.
    Dün Türk Telekom dan aradılar taahhüt bitiyormuş bana özel indirimli kampanyaları varmış, şuan kullandığım 50mbps 80 liralık pakete devam etmek istersem 129.99 lira ödemem gerekiyormuş
    Dedimki abla bak büyük ülkeleri de söylemiyorum Bulgaristan da bile 100mbps sınırsız internet 50 60 lira bu ne pahalılık?
    Biz sonuçta Türkiye deyiz bizi onlar ilgilendirmez dedi ya la
    Agliyorum cunku iskenderun mustafa kemalde oturuyorum. Tarifem turktelekom 12mbit. Eve gelen hiz 8 mbit. Burasi köy degil kalabalik nezih bir mahalle istersen konumda atabilirim. Turktelekoma altyapi icin sayisiz basvuru yapilmis burada. Mahallenin 1/3 i port yok dalgasina internetsiz oturuyor. Yaptigin muhasebeye gore zamaninda hepimiz agliyorduk ama sadece bazilarimiza emzik vermisler. Artik aglamiyorsan bile aglayanlarin halinden de anla biraz guzel kardesim

Adı sanı bilinmeyen ada ülkelerinin bile altyapısı bizden iyi. Reklama gelince bol duygu sömürülü anaların babaların ağladığı, işte biz böyle altyapı kurduk temalı reklamları oynatırlar. Üç büyük operatöre sesleniyorum buradan, işiniz gücünüz şov ve duygu sömürüsü ! Daha geçen gün adamlar internet kutusunu değiştirmek için imza ve para toplayın diyorlar. Yahu yatırım yapmak senin işin benim değil ! Vatandaşa en iyi hizmeti vermek zorundasın.

• Olsun en azından sıralamamızda 1 rakamı var bizi tatmin eder.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • o 100 ülkede kaç kişi yasıyor ne kadar abaza var? onuda ölçmek lazım

• Ac gözlü internet sağlayıcıları ve vergi sistemi olduğundan hersey olabilir.

• Sabitte rezil durumdayız, bu zaten aşikâr.

Mobil tarafında özellikle Turkcell ve TT hızları gayet iyi. Muhtemelen Vodafone kullananlar bol bol test yaptıkları için ortalamayı düşürüyor

Turkcell ve TT kullananlar abanın testlere.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10 sene önce 4GB kota var diye ağlıyorduk. 3 sene öncesine kadar da AKN vardı ağlıyorduk. Şimdi kota yok AKN yok 88mbit down 8mbit up ben ağlamıyorum da hala ağlayanlar var..

• 2020 yilinda 16 mbit, 0.5 mb uploadli adsl internet kullaniyorum. Turkiyenin yarisi hatta daha fazlasi gibi. Yabancilara falan soyledigimde kaba etleriyle gulup dalga geciyorlar.

• neyse üzülmeyin. 2023 de reyis her eve 100 mbit internet sözü vermiş. Uçmayı bekliyoruz

• Türkiye ... güldürmeyin beni hahahahahaha

• gowlet kullanıcısına yanıt
    Sen ağlamıyorsun hatta bende ağlamıyorum. 86mbps Download ve 6mb Upload olan hattımla evet ben ağlamıyorum ama sen benle bitmiyor ülkenin geri kalanı bu hızları bulamıyor sağlayıcı hız veriyorum dese dahi kutular hatlar vs sakat bağlantı eve gelene kadar bozuluyor. Ülkenin durumu ağlanası yani. Her ne kadar sen ağlamasan da.

• Jazzalyn kullanıcısına yanıt
    Abandık

• quote:

Orijinalden alıntı: SomeoneWhoCares

Abandık

Kapat kapatSpeedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş 

• İki sıfır atıp sadeleşiriz ve alın size birinciyizSpeedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş 

O internete ne kadar veriyorsunuz merak ediyorum.

Bunu cidden söylediysen senin gibilerden tiksiniyorum bencil ve yaşamayi haketmeyen kisi tiplemelerinden birisindir.

Agliyorum cunku iskenderun mustafa kemalde oturuyorum. Tarifem turktelekom 12mbit. Eve gelen hiz 8 mbit. Burasi köy degil kalabalik nezih bir mahalle istersen konumda atabilirim. Turktelekoma altyapi icin sayisiz basvuru yapilmis burada. Mahallenin 1/3 i port yok dalgasina internetsiz oturuyor. Yaptigin muhasebeye gore zamaninda hepimiz agliyorduk ama sadece bazilarimiza emzik vermisler. Artik aglamiyorsan bile aglayanlarin halinden de anla biraz guzel kardesim

• Speedtest'e göre Türkiye'nin internet hızı 100 ülkeden daha yavaş

24 mbit üstü kaç abonemiz varki? dünyayla ortalama hızı kıyaslıyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ashbringer59 -- 28 Temmuz 2020; 19:29:32 >
  • şaşıran var mı?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.