Şimdi Ara

Quick Charge 5 ile 100W üzeri şarj mümkün oluyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Quick Charge 5 ile 100W üzeri şarj mümkün oluyor

Akıllı telefon dünyasında amiral gemisi sınıfında artık 100W üzeri hızlı şarj seviyeleri ilgi görmeye başladı. Üreticiler 125W ve sonrasına doğru yelken açarken Qualcomm da 100W seviyesini müşterilerine sunuyor.

Quick Charge 5 nedir?

Quick Charge 5 teknolojisi Snapdragon 865 ve Snapdragon 865 Plus amiral gemisi yonga setlerine özel olarak sunuluyor. Bugüne kadar Snapdragon 865 kullanan üreticiler genelde kendi hızlı şarj teknolojilerine yer veriyordu. Rekabetin giderek artması üzerine Qualcomm da düğmeye bastı ve amiral gemisine üst düzey bir hızlı teknolojisi hazırladı.

Ayrıca Bkz.Twitter saldırısının kökleri kara borsa forumlarına kadar gidiyor

Quick Charge 5 teknolojisi 100W üzerine çıkan enerji aktarımı ile 4500mAh kapasiteli bataryayı sadece 5 dakikada yüzde 50 seviyesine getiriyor. Dual Charge çözümünü kullanan teknoloji çift batarya üzerinden gidiyor ve her bataryayı 45W-50W arasında şarj ediyor.

Qualcomm dünyanın en hızlı ticari çözümü olduğunu ifade ettiği Quick Charge 5 için Smart Identification of Adapter Capabilities özelliğini kullanıyor. SIAC özelliği; takılan adaptörün enerji aktarımı, voltaj aralıkları, voltaj davranışı gibi karakteristiklerini analiz ediyor ve şarj gücünü buna göre ayarlıyor.

Quick Charge 4+ çözümünden yüzde 10 daha soğuk olabilen yeni çözümde tasarruf modu, USB PD desteği, 3.3V-20V arasına destek ve 3A-5A+ desteği gibi özelliklere sahip. Quick Charge 5 orta seviye Snapdragon yonga setlerine de sunulacak ancak biraz kırpılmış halde olacak. Önümüzdeki haftalarda ilk örneklerin duyurulması planlanıyor.

• Apple hala kumda oynuyor millet 100w - 120w şarj standartına geçiyor yeni iPhone'ları 20w ile bile şarj edemeyeceğiz...

• Bunlar önemli gelişmeler de batarya ömrü nasıl etkileniyor ona bakmak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Katalikitci

Bunlar önemli gelişmeler de batarya ömrü nasıl etkileniyor ona bakmak lazım.

Onu bırak kutudan şarj aletini çıkarmayı planlıyorlar Quick Charge 5 ile 100W üzeri şarj mümkün oluyor 

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Iphone'larada gelecek ama sene 2025'den sonra.

• Bu işi yaparsa en güvenilir Qualcomm yapar

• Yöööh. İşte bu gördüğüm EN HIZLI şarj şu ana kadar...

• Apple niye böyle bir ürün çıkarsın ki? Bu halde iken alan alıyor. Yıllık maliyeti yarım milyar dolar olabilecek bir özellik. Olgunlaştığında ucuzlar ve Apple kullanır diyorum.

• daha qick charge 4+ adaptörü alamadık, nerede satılıyor belli değil, 5 i nereden bulucaz acaba.

• Katalikitci kullanıcısına yanıt
    Hızlı şarj başlarda iyiydi fakat şimdi sadece üreticilerin sidik yarışına çevirdiği bir kulvar haline dönüştü. Bir pil ne kadar hızlı şarj edilirse o kadar yıpranır. 100W ile şarj olan pil 18W ile şarj olan pile göre kat be kat daha fazla yıpranır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr20mouse

Onu bırak kutudan şarj aletini çıkarmayı planlıyorlar  

Alıntıları Göster

Onu Samsung ve Çin'li firmalarda izleyeceği için lafım yok hocam seneye hiçbir markadan güç adaptörü beklemiyorum hadi o dandik kutudan çıkan kulaklıkları kullanmıyordum ama şarj adaptörü nedir yani.

• hızlı şarj olup batarya hızlı yıpranmasın sonra

• Labtop şarj cihazlarıyla birleştirsinler. Standart yapsınlar öyleyse.

• Quick Charge 5 ile 100W üzeri şarj mümkün oluyor

bunu yollayalım?

• Mr. Jingles kullanıcısına yanıt

Ben güvenlik şartlarını yerine getirdiklerini gördükten sonra (güvenilir kuruluşlardan alınan sertifikalar) 200 watt bile olsa çok iyi bir gelişme olarak görüyorum ve heyecanla bekliyorum. Eğer sizin batarya ile ilgili bir düşünceniz varsa hızlı şarj etmeyen bir adaptör kullanabilirsiniz. Bir araba 200 km hızla gidebiliyor diye siz 200 km yapmak zorunda değilsiniz gibi düşünün. 10 watt bir adaptör ile şarj edersiniz olur biter. Zaten çoğunun içinden 100 watt adaptör çıkmaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.