Şimdi Ara

Yerli otomobilin hologram teknolojisine 5 milyon dolarlık yatırım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
680
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yerli otomobilin hologram teknolojisine 5 milyon dolarlık yatırım

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) araçlarına hologram teknolojisi geliştiren CY Vision isimli şirket yatırım almaya devam ediyor. Türk girişimciler tarafından kurulan şirket 5 milyon dolar değerinde yeni bir yatırım aldı.

5 milyon dolarlık yatırım, Revo Capital’in yönettiği fondan geldi. Oluşturulan fonda Koç Holding, Vestel Ventures ve Intel Capital’in desteği bulunuyor. Bu şirketler daha önce de CY Vision’a yatırımda bulunmuştu.

CY Vision tarafından geliştirilen hologram teknolojisi sayesinde TOGG sürücülerinin gözüne sanal görüntüler gösterilecek. Navigasyonun yön çubukları, trafik durumu, hız sınırı, seyir hızı gibi bilgiler sürücünün gözüne iletilecek. Head up display teknolojisinden farklı olarak hologram teknolojisi doğrudan göze iletildiği için her koşulda daha net görüntü verecek.

Fabrika inşaatına başlandı

Yerli otomobilin üretileceği fabrikanın inşaatına geçen hafta başlandı. Fabrika 18 ayda tamamlanacak. Fabrikada 2030 yılına kadar elektrikli 5 farklı modelden toplam 1 milyon adet üretilecek. Yerli otomobilin üretileceği fabrikada işe alımlar 2022 yılı başından itibaren başlayacak, üretim yılda 175 bin adetlik kapasiteye ulaştığında çalışan sayısı da 4 bin 300 kişiye ulaşacak.

• Bu işler böyle işte. Yerli otomobil girişimine başlamazsan onun alt yapısını oluşturacak elektronik ve yedek parça sektörün de oluşmaz. Bunlar sadece yerli otoyu beslemeyecek, bu birikimler yatırım aldıkça dünyadaki elektrikli araç sektörüne de yedek parça sağlar hale gelecekler. Böylesi hologram gibi üst teknolojiler ise maddi değeri en üstlerde olanlar olacaktır. Nasıl Bosch sektörde bazı alanları domine ediyorsa, bizim de zamanla bu girişimlerimiz, Aselsan ve Havelsan gibi firmalarımız öne çıkmaya başlayacak. Önemli olan bir ekosistem oluşturabilmekte.
  • mercedesin 2021 s serisi ile tanıttığı hologram teklnojisi ile aynı sanırım.

• 5 milyon USD çok değil mi yahu ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • rash.87 kullanıcısına yanıt
    Ağacı sulamazsan meyve alamazsın ;)

• Hömm

• Her ağaçta meyve vermiyor işte ama bunu yapacaklarına inanıyorum. 2 yıl sonra tesla 800 bin TL olsa bu da muadillerinden uygun olacağına göre 750 bin TL olur

• Aynı saatlerde; salgın nedeniyle geçilmeyen köprü ve otoyollar için firmalara, geçiş garantisi kapsamında hazineden yaklaşık 1,5 milyar TL aktarıldığı haberi basına düştü!

• Yanfo kullanıcısına yanıt
    iyide benim bildiğim otoyol ve köprü geçiş garantisi yılda 1 kez tahsil ediliyor, nerde çıktı bu haber

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    maksat yalan olsun nede olsa dolmayı yutacak seküler z kusagı var

• The Seven Deadly Sins T kullanıcısına yanıt
    Sen överek bir mesaj bıraksaydın da görseydik ne yazabildiğini..

İstemez dediğin parti başka şeyler de olsun istiyor, manasız mesajlar yazıp germek yerine mantıklı destekli yorumlarınla en azından fikrini ortaya koy. Eleştirilecek şey varsa eleştirilir, oh ne güzel ya.. Biz istediğimiz gibi at koşturalım eleştiri de yapan olmasın.. Bu eleştiri habere değil bak sana geldi.. Hadi iyisin dikkatleri üzerine çektin..

• CleanCoders C kullanıcısına yanıt
    Ulkeyi senin kafa yonettigi icin daha cok seneler tahsil ederler

• quote:

Orijinalden alıntı: cocainbar

Ulkeyi senin kafa yonettigi icin daha cok seneler tahsil ederler

haber kaynağını sorgulamak sadece benim gibi kafaların değil herkesin kafası olması gerekir

• TOGG gururmuz ama 5 milyon dolar biraz fazla değilmi bizim paraya çeviremedim bile

• rash.87 kullanıcısına yanıt
    Google VR şirketlerine milyar dolarlar akıtıyor. Bu para kesinlikle çok değil. Sadece teknoloji geliştirme olarak düşünmeyin bissürü iç gider'de var.

• Bu işler böyle işte. Yerli otomobil girişimine başlamazsan onun alt yapısını oluşturacak elektronik ve yedek parça sektörün de oluşmaz. Bunlar sadece yerli otoyu beslemeyecek, bu birikimler yatırım aldıkça dünyadaki elektrikli araç sektörüne de yedek parça sağlar hale gelecekler. Böylesi hologram gibi üst teknolojiler ise maddi değeri en üstlerde olanlar olacaktır. Nasıl Bosch sektörde bazı alanları domine ediyorsa, bizim de zamanla bu girişimlerimiz, Aselsan ve Havelsan gibi firmalarımız öne çıkmaya başlayacak. Önemli olan bir ekosistem oluşturabilmekte.

• komik sifir yerlilik orani ama yerli yersen

• Her şey iyi güzel de bu araba bu maaşlarla nasıl halk arabası olacak çok merak ediyorum. Ha yok hedef halk değilde belli bir kaymak tabakaysa bu arabadan bana ne kardeşim o zaman ben ulaşamadıktan sonra ha alman üretmiş ha sen ancak uzaktan izleriz birileri kullanırken biz iç çekeriz... Bir kere de gerçek halkın yararına bir iş yapsalar şaşarım...

• Alperk87 A kullanıcısına yanıt
    klavye el ile kullanılan bir araç kardeş , üzerine oturarak yazı yazılmaz :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.