Şimdi Ara

LG ikinci OLED panel fabrikasını açtı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

LG Display ikinci OLED panel fabrikasını Çin'de açtı. Şirketin ilk fabrikası Güney Kore'de bulunuyor. Aylık 70.000 ekran üretme kapasitesine sahip.

Ayrıca Bkz.Huawei Maimang 9'un lansman tarihi açıklandı

LG Display, yeni fabrika ile birlikte üretim hacmini iki katına çıkarmayı planlıyor. Şirketin hedefi ayda 130.000 panel üretmek.

LG Display başkanı konuyla ilgili yaptığı açıklamada Çin fabrikasının zamanla ayda 90.000 OLED ekran üretebilecek kapasiteye ulaşacağını söyledi.

LG ikinci OLED panel fabrikasını açtı

Güney Kore'de LCD üretimi sonlanıyor

2018 yılında OLED paneller şirketin gelirinin %30'luk kısmını oluşturuyordu. 2021 yılına kadar bu rakamın %50'ye yükselmesi bekleniyor.

LG daha önce 2020'nin sonuna kadar Güney Kore'de LCD üretimini durduracağını açıklamıştı. Şirket fabrika altyapısını modernize etmek için 11.25 milyar dolardan fazla yatırım yaptı.

• LG, OLED ekranlar için yeni fabrikalar açabilecek kadar kendilerine güvendiklerine göre, demek ki ekran yanığı sorununu gidermişler. Acaba öyle mi ?

• adamlara bi de batıyo batıcak falan diyolardı sdjdfjksdka nokia mı bu 2 telefon satamadı diye batsın. her alanda var adamlar

• kayamtky K kullanıcısına yanıt
    Lg v30 kullandım bir sene oled yanığı olmadı v30 dan sonra bir sıkıntı kalmadı diye okudum sürü psikolojisi hep aynı var var gidiyor ama bitti artık o sorunlar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaggeredByRuhtan

Lg v30 kullandım bir sene oled yanığı olmadı v30 dan sonra bir sıkıntı kalmadı diye okudum sürü psikolojisi hep aynı var var gidiyor ama bitti artık o sorunlar

bilgi için sağol hocam. Ben daha çok TV için sormuştum. Çünkü en çok şikayet Tv tarafında vardı zamanında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kayamtky -- 25 Temmuz 2020; 22:20:7 >
  • bu ekran üretimi çok mu zor ?

• Yahu dünya çinden uzaklaşmaya çalışırken koreliler çine fabrika açıyor. Teknolojisini çaldıracak salaklar!

• Bu fabrika aslında 2019 da özel izin ve büyük yerel teşvikler ile açılmıştı. Üretim ve verimlilik sorunları ile uğraştılar uzun süre. Şu an mass production resmen başladı. 48 inç oled paneller de gelecek.

• hdtv H kullanıcısına yanıt

48” LG OLED CX satışa çıktı bile ama TR ye gelmeyecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lg pişmanlıktır. Ölü pikselli c9 larımız ne olacak? Bir açıklama bekliyoruz

• Samsung microled ten ses yok

• Ekran yanığı sorununu çözmeden ya da garanti kapasamına almadan 30 tane fabrika açsalar ne olacak ? İlk defa oled ile tanışacaklara satarlar ancak o da bir kere. Bir daha satamazlar.

Samsung QD-OLED için 11.8 milyar dolarlık bütçe ayırdı. İlk üretim 2021'de çıkacak diye söyleniyor. İddialarına göre ekran yanıklarına çözüm üretirken OLED'in derin siyahınıda aynı şekilde sunacaklar.

lg oled 55b7v 3 sene bile dolmadan, ekran yanıklarından geçilmiyor. İmkanım olmasına rağmen almıyorum yeni TV, Samsung QD-OLED'i bekleyeceğim.

Eğer LG sorunu çözdüm diyorsa ekran yanıklarını garanti kapasımına alır, almadan hiç bir dediklerine inanmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi madonos -- 26 Temmuz 2020; 20:39:23 >
  • madonos kullanıcısına yanıt

Bende de yıllardır Panasonic Neo Plazma var. Onda da ekran yanığı söylentileri vardı ama sadece mağazada teşhir ürünlerinde oluyordu. Üst seviye plazma tv ler LCD den çok öte ve oled tv lere eşdeğerler. Ön yüzü cam olduğu üzerinde gözlük camlarına benzer kaplamar olması sebebiyle üretim maliyetleri çok yüksekti. 4K tv lere geçiş aşamasında panasonic üretimi arge yapmayarak bitirmişti. Halbuki 4k hikaye. Full HD Blueray kalitesi insan gözü hayli hayli yeter...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gökay16

Bende de yıllardır Panasonic Neo Plazma var. Onda da ekran yanığı söylentileri vardı ama sadece mağazada teşhir ürünlerinde oluyordu. Üst seviye plazma tv ler LCD den çok öte ve oled tv lere eşdeğerler. Ön yüzü cam olduğu üzerinde gözlük camlarına benzer kaplamar olması sebebiyle üretim maliyetleri çok yüksekti. 4K tv lere geçiş aşamasında panasonic üretimi arge yapmayarak bitirmişti. Halbuki 4k hikaye. Full HD Blueray kalitesi insan gözü hayli hayli yeter...

Bir kere 4K hikaye değil emin ol :) Ayrıca OLED'in derin siyahı diğer renkleri çok belirgin hale getiriyor oda üstün. Burada sorun LG'nin ekran yanıklarına garanti vermemesi gerçi hiç bir OLED vermiyor sonyde dahil. Samsung oled'e girmedi bu sorunu çözüp girmeye çalışıyor.

• Ekranlar yanmaya devam ediyor, garanti vermiyor sorunu çözmüyor tv çöp oluyor...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • LG oled tv led yanması ghostscreen hataları devam ediyor yaklaşmayın you tube da alacak olanlar için ön araştırma yapsınlar sonucu hayalkırıklığı olur

• DaggeredByRuhtan kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de Vestel Oled kullanıyorum. Ekranları LG'den aldıklarını ve yanma sorunu olabileceğini duymuştum. Tam 9 aydır televizyonu kullanıyorum. Ekranda hiçbir sorun gözlemlemedim.

• Lg panel temizlemede su an daha basarili. Teknoloji magazasindayim gunde 12 saat ayni demo donuyor. Televizyon pixel temizleme onerisinde bulunuyor ve kapanip aciliyor. 10 aydir teshirde herhangi bir sorun yok. Lg yetkilisi beyefendi de yaniklarin artik olmadigini teyid etti. Cunku yeni oledlerde gsync freesync var. Dusuk input lag var. Surekli acik beyaz bir baslat menusu olacak windows'ta. Eskisi gibi olmadigini soyluyorlar. Fakat yeni birsey kesfettik. Tum televizyon markalarinin uzerinde enerji etiketi var. Sabah ve aksam ustu vuran gunesten dolayi etiketin alti koyu kaliyor. Etiketler ust camda iz yapiyor gunesin etkisiyle. Diger taraflarin rengi aciliyor sanirim. Teshir alirken buna dikkat etmenizi oneririm. Ayrica qledlerin ekranlari cok kolay ciziliyor mineral cam oldugu icin, bilginiz olsun. Konuyu nereden nereye getirdim :)

• oled mükemmel bir teknoloji ama şahsen LG'den değil, sony'den alırım.
    bu fabrikanın açılışıyla oled fiyatlarının düşmesini ümit ediyorum.
    Bu arada yanıyor manıyor uzak durun diyenlerin hiç birinde oled veya plasma olmadığına %100 eminim. yandığı falan yok, vitrin ekranı değilse yanmıyor. 10 yıldır panasonic plasma kullanıyorum hiç bir tarafı yanmadı. görüntü kalitesinden anlayan pek yok ama farkı bilenler için oled başka bir seviyedir.

• Çakal Samsung kotuluyor ama oled en iyi panel açık ve net

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.