Şimdi Ara

İstanbul Bilişim'den konkordato açıklaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
0
Favori
5.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul Bilişim'den konkordato açıklaması

Sorunlu siparişlerle gündeme gelen İstanbul Bilişim, konkordato ilan ettiğini duyurdu. Ürünleri göndermeyerek müşterileri mağdur eden ve iptal edilen siparişlerin parasını yatırmayan İstanbul Bilişim, karalama kampanyasına maruz kaldığı için bu duruma düştüğünü söylüyor. Çok sayıda müşteri, parasını alamadığı için İstanbul Bilişim hakkında yaptırım uygulanması için yasal yollara başvurdu.

Faaliyetlerine devam etmek istiyor

İstanbul Bilişim, faaliyetlerine devam etmek için kokordato ilan ederek toparlanmak istiyor. Asliye Ticaret Mahkemesi, firmanın konkordato talebini uygun bularak tedbir kararı verdi.

Ayrıca Bkz.Xbox Series X için geliştirilen Türk yapımı ücretsiz FPS oyunu: EXOMECHA

İstanbul Bilişim’in açıklaması şu şekilde:

"İstanbul Bilişim, 2002 senesinden bugüne, e-ticaret sektöründe ve 160 çalışanı ile tüm Türkiye'yi kapsayan hizmet anlayışıyla çalışmaktadır. Son dönemde ülkemizde yaşanan kur dalgalanmaları ve ardından tüm dünyayı saran Kovid-19 salgını ile dünya genelinde üretim, tedarik ve lojistik sıkıntısı yaşanmıştır. Bunun akabinde oluşan aksaklıkları fırsat bilen bazı kötü niyetli kişiler ve çıkar amaçlı gruplar yüzünden sosyal medya da çıkan şirketimiz aleyhine propagandalar yüzünden şirketimiz çok zorlu bir sürece gelmiştir. Konuya vakıf olmayan, tek amacı firmadan değişik yollarla kazanç sağlamak veya karalama olan kişiler yüzünden müşterilerimiz gereksiz bir paniğe sevk edilmiştir. İcra gibi süreçler kanuni zamanından önce uygulayarak bankalar nezdinde hareket kabiliyetimizi yitirmemize neden olunmuştur. Şirketimiz bu sebeplerden dolayı gereken likiditeyi sağlamak konusunda zorlanmaya başlamıştır. Bu süreç ticari faaliyetlerimizi etkiler hale gelmiştir.

Piyasa koşullarına göre faaliyetimize devam etmek, ödeme yapımızda sürdürülebilir değişiklikler yapmak, yasal süreçleri düzenlemek adına yönetim kurulu kararı ile yeniden yapılandırma süreci başlatılmıştır. Bu kapsamda, yetkili Asliye Ticaret Mahkemesine konkordato talepli başvuru yapılmış, başvuru talebimiz mahkemece uygun bulunarak gerekli tedbir kararı verilmiştir."

Kaynak:https://www.haberturk.com/istanbul-bilisim-konkordato-ilan-etti-2754008-ekonomi

• Ne zor durumu ya, saadet zinciri kurmuşsun en son sipariş verenin parasını ilk verene dağıtıyorsun patlamışsın sonra konkordato.. Yıllardır bağıra bağıra geliyordu istanbul bilişim bombası olacak olan oldu...

• Milletin parasi cevirdiler ama olmadi. Balon patladı

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yapılan pişkin açıklamaya bak ama inanıyorum ki bu ülke böyle firmalara layık bir kaç gün sonra devlet bankalarının kredi ile ayakta tuttuklarını duyarız.

• Nedendir bilmem aklıma Gigatek geldi, en iyi fiyat ve müşteri memnuniyetinde (bana göre) zirveydiler. Bazıları güzel hatırlanır bazıları kötü. Yinede şu ortamda firmaların batması insanların ekmeğinden olması can sıkıcı.

• Son 4-5 aydır her ürün için piyasa ın en dip fiyatını verip para toparladılar şimdi biz iflas ediyoruz konkordato ilan ettik diyip anladınız 😁

• Reklam verirken, olmayan ürünleri satarken konkordato yoktu ama.

• Birilerinin zoruna gidecek ama çok değil bir kaç ay önce teknoloji editörüyüm diyen malum site sahibi kendi kanalında reklamını yapıyordu

• İşletmeyi beceremedikleri gibi Türkçe konuşmayı da becerememişler. Okurken anlatım bozukluklarından gözlerim kanadı.

• quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

Birilerinin zoruna gidecek ama çok değil bir kaç ay önce teknoloji editörüyüm diyen malum site sahibi kendi kanalında reklamını yapıyordu
    Sizce bu firmadan ürün alinirmi

• drjacob kullanıcısına yanıt
    Adını ver de millet öğrensin kimin ne olduğunu.

• Hiç üzülmedim beter olsunlar.

• Vaybe sahtekarlıkta markalaşmış şirketler de konkordato ilan ediyor. #abv

• Planları tıkır tıkır işledi piyasanın güvenini aldılar sonra hopp iflas erteleme ne güzel dünya. Aylardır bu son bekleniyorken ısrarla MAL alan vatandaşlarada ne diyim Allah yardım etsin

• Beter olsun sevindim

• drjacob kullanıcısına yanıt
    adı pm?

• Babasinin şirketiymis gibi istanbul bilişimi savunanlara buradan selam 2 senedir acilan sikayetlerin hatti hesabi yoktu zaten

• Eskiden çok alışveriş yapardım hiç sıkıntı yaşamadım sanırım son zamanlarda zorlu süreçten geçmişler ve parayı bir şekilde döndürmeye çalışmışlar

• Kapatin gitsin zaten hicbir moka yaramiyordu.

• Bayaa DIJ güçlere bağlamışlar ya

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.