- x
Deniz neden tuzludur?
25 Cevap1404 Görüntüleme
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Yazdır
Sayfa: [1]
Giriş

662 Mesaj
23 Mayıs 2007; 14:06:57 

Deniz neden tuzludur?Balıklar kokmasın diye banada arkadaş söledi bayaı güldüm sizce nasıl YORUMLARINIZI BEKLİYORUM..

637 Mesaj
23 Mayıs 2007; 15:18:35 

K.bakma ama iğrenç bi espiri

4139 Mesaj
23 Mayıs 2007; 15:26:42 

intihar saldırısı gibi

Bu kullanıcı ek$i sözlük yazarı
Kişisel blogum - Enteresaninsan.
Twitter - Okisht
Cokteknolojik.net
Formspring me! - Okisht
Alkışlarla yaşıyorum - Okisht

662 Mesaj
23 Mayıs 2007; 15:32:01 

quote:

Orjinalden alıntı: gizemli_boy

K.bakma ama iğrenç bi espiri

vala bana komık geldi

3074 Mesaj
23 Mayıs 2007; 16:59:47 

Ya aslında bu tür şeyler tartışılmaz..

3 sene önce de bana bu tür espriler inanılmaz komik geliyordu...Durmadan bu tür espriler yapıyodum...ilk başlarda arkadaşlar gülüyordu..ama sonra sabırları kalmadı tabi bende artık az ve öz espri yapıyorum...yaparsam adam gibiespri yapıyorum

Bana kalırsa bu tür kısa esprilerden çok yaşanmış,ortalığı kopartan,akılda kalan esprilerden ilham almalısın.Bununla ilgili kitaplar piyasada sürüsüyle var.. Ve sana tavsiye bu tür espriler yapmayı burada bitir...yoksa toplum arasında '' Soğutucu,klima....vs '' istenmeyen damgaları zorla yersin Ben bu tecrübeyi yaşamış biri olarak sana tavsiyede bulunuyorum..

ŞAMPİYONLUK ŞARKISI BÖYLE YARIM KALMAYACAK,O KUPA BİR GÜN ELLERİNİZ DE KALKACAK!

1748 Mesaj
23 Mayıs 2007; 17:26:37 

quote:

Orjinalden alıntı: hnyrkl

vala bana komık geldi

neden komik geldi? balık tuzsuz suda kokuyor muymuş ondan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sleep -- 23 Mayıs 2007; 17:28:25 >

73 Mesaj
23 Mayıs 2007; 19:58:31 

ahahahahah manyak bi espiri.muahahahahahahahhzahaa laahahahahaha (sizde gülünde üzülmesin cocuk)

594 Mesaj
23 Mayıs 2007; 20:54:29 

quote:

Orjinalden alıntı: psyco_oki

intihar saldırısı gibi

bak bu espri iyi

ama seninki çok kötü

2607 Mesaj
23 Mayıs 2007; 21:31:21 

quote:

Orjinalden alıntı: VGroove

Ya aslında bu tür şeyler tartışılmaz..

3 sene önce de bana bu tür espriler inanılmaz komik geliyordu...Durmadan bu tür espriler yapıyodum...ilk başlarda arkadaşlar gülüyordu..ama sonra sabırları kalmadı tabi bende artık az ve öz espri yapıyorum...yaparsam adam gibiespri yapıyorum

Bana kalırsa bu tür kısa esprilerden çok yaşanmış,ortalığı kopartan,akılda kalan esprilerden ilham almalısın.Bununla ilgili kitaplar piyasada sürüsüyle var.. Ve sana tavsiye bu tür espriler yapmayı burada bitir...yoksa toplum arasında '' Soğutucu,klima....vs '' istenmeyen damgaları zorla yersin Ben bu tecrübeyi yaşamış biri olarak sana tavsiyede bulunuyorum..

sana katılıyorum .. ben az espri yaparım ama yaptığtm zaman etrafımdakiler gülmekten konuşamazlar..artık bunun gibi esprileri hepimiz bildiğimiz için gülmüyoruz benim tavsiyem kendine ait espriler yapman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kralkobra_kralkobra -- 23 Mayıs 2007; 21:33:21 >

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #

1148 Mesaj
24 Mayıs 2007; 16:00:49 

quote:

Orjinalden alıntı: hnyrkl

Deniz neden tuzludur?Balıklar kokmasın diye banada arkadaş söledi bayaı güldüm sizce nasıl YORUMLARINIZI BEKLİYORUM..

bukadar kotu bi espiri gormedim

☻ AMD Athlon 64 3000+ AM2 ☻Kingston 512 MB DDR2 533 MHZ RAM ☻Samsung SpinPoint 1TB HDD ☻Bi klavye bi mause ☻Tüplü Monitör ☻Ekran Kartı Yok(Onboard) ☻Hoparlör Yok ☻Kasmadan oynayabildiğim oyunlar : Hearts, Solitarie, Mayın Tarlası bide paintte resim çizebiliyom okadar.

977 Mesaj
24 Mayıs 2007; 16:08:29 

çok komikmiş yaa

Karmakarışıklaşmaktayım!

2592 Mesaj
24 Mayıs 2007; 17:06:26 

espri durduk yerde yapılmaz öyle yapılanlar güzel değildir zaten.
iyi espri doğaçlama yapılır espri yapılacak anı beklemelisin

2607 Mesaj
24 Mayıs 2007; 21:26:45 

quote:

Orjinalden alıntı: windsurf

espri durduk yerde yapılmaz öyle yapılanlar güzel değildir zaten.
iyi espri doğaçlama yapılır espri yapılacak anı beklemelisin

aynen katılıyorum.. espri anlayışımız aynı

BMW M POWER TEAM
strobist = SmT #

124 Mesaj
24 Mayıs 2007; 22:08:02 

bunlar ılkokul zamanlarında kalmıstı

6436 Mesaj
25 Mayıs 2007; 11:06:50 

denize "billur tuz kamyonu" düşmüş ondan tuzluymuş

böyle espirikler yapma işte

32 Mesaj
1 Haziran 2007; 15:36:37 

benım bıldıgım en azından natıoanl geography de duydugum buydu

mavı balınanın bosalmasıyla bılmem kac kılo spermın etkısıyle denızde kı tuzluluk oranı artmakta, hatta duydugumda kulaklarıma ınanamadım yetıskın bır mavı balınanın penısı 100 metre dolaylarına varıyormus, adamlar helıkopterle yukardan boyutunu cekmıslerdı

..::..ANNE ÇOCUĞUNUN GÖZÜNDE TANRIDIR..::..

..::..CEHENNEMİNDEN KURTULABİLENLER,CENNETLERİNE ERİŞEBİLİRLER..::..

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
2 Haziran 2007; 10:40:12 

quote:

Orjinalden alıntı: ozalyilmaz

mavı balınanın bosalmasıyla bılmem kac kılo spermın etkısıyle denızde kı tuzluluk oranı artmakta, hatta duydugumda kulaklarıma ınanamadım yetıskın bır mavı balınanın penısı 100 metre dolaylarına varıyormus, adamlar helıkopterle yukardan boyutunu cekmıslerdı

100 metremi apartman gibi bea

1961 Mesaj
2 Haziran 2007; 10:46:57 

Bu espriyi hatırlamadınız mı Laurel ve Hardy'den arkadaşlar?

Hatta şu şekildeydi.

"L - O Hardy bu denizler niye tuzludur?

H - O aptal balıklar kokmasın diyedir." Bunların kendine ait bir de konuşma tarzı vardı. O da çok güzeldi... Ah eski günler ah!

2736 Mesaj
2 Haziran 2007; 10:47:49 

Hayvanlar alemindeki en büyük penis 3,35 metre uzunluğundadır.(mavi balina)

bi yerden buldum ama o yeri kaynak veremem isteyen googledan araştırsın biraz açık bi site

http://www.gercektakipci.com Twitter Youtube Facebook Instagram ve tum sosyal aglarda populeritenizi arttirmak hic bu kadar kolay olmamisti

1682 Mesaj
2 Haziran 2007; 12:01:29 

espırı yapma kursu açacam valla kırarız parayı

Attığım mesajlara cevap istiyorsanız Pm atınız

951 Mesaj
2 Haziran 2007; 12:49:16 

quote:

Orjinalden alıntı: ozalyilmaz

bak buna güldüm işte

902 Mesaj
2 Haziran 2007; 15:30:39 

arkadaşlara katılıyoım

DH Webmaster Grubu

*** Cesur Yürek ***

1175 Mesaj
2 Haziran 2007; 21:35:19 

ARKADAŞLAR BÖTLE İĞRENÇ KULLANMAYIN LÜTFEN. ESPİRİNİN DE Bİ ANLAMI OLSUN!

YAĞMUR_YÜREKLİM

SEVDAN BİR ATEŞ OLDU BENDE!!!

1217 Mesaj
3 Haziran 2007; 1:08:06 

Bu espiri daha iyiydi

quote:

Orjinalden alıntı: Energ_Drink

ahahahahah manyak bi espiri.muahahahahahahahhzahaa laahahahahaha (sizde gülünde üzülmesin cocuk)

ABS Arızası ve Otomobil Elektronik Sorunlar:
Hızlı Ulaşım için:
Tel:0 536 949 13 16

"Sorunlarınıza kolay, hızlı, zamanında ve yerinde kararlar için mutlaka beni arayın yanlış yerde yanlış işler yaptırmayın paranızın fazlası cebinizde kalsın."

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
7 Haziran 2007; 2:21:41 

copyalama sonucunda alıntı durumuna düşmüştür :

Deniz suyu neden tuzludur?
Yirminci yüzyılın başlarında bilim insanları bu konuyu çok basit bir şekilde açıklıyorlardı. Bu açıklamaya göre, her ne kadar nehirlerin suları tatlı ise de içlerinde bir miktar da erimiş mineral vardır. Yataklarındaki bu mineralleri ve içlerinde tuz bulunan kayaları erozyona uğratarak okyanuslara taşırlar. Bu mineraller içinde en çok olanı kimya dilinde sodyum klorür (NaCl) diye adlandırılan bildiğimiz sofra tuzudur ve bir daha karaya geri dönmez.
Bilim insanları bu teoriden yola çıkarak dünyanın yaşının da hesap edilebileceğine inanıyorlardı. Ancak nehirlerdeki tuz oranı ile okyanuslardaki tuz oranı mukayese edilerek yapılan hesaplamalarda dünyanın yaşı 300 milyon yıl çıktı. Dünyamız ise gerçekte 4,5 milyar küsur yaşındadır.
Ayrıca bu teoriye göre denizlerdeki tuzun her geçen yıl artması gerekir. Her ne kadar denizlerdeki tuz oranı bölgelere ve zamana göre değişiklik gösterse de içindeki belli başlı elementlerin yoğunluklarının yüz milyonlarca yıl hemen hemen aynı kaldıkları bilinmektedir. Öyleyse bu yüksek miktardaki tuz başlangıçta denizlere nereden gelmiştir? Bilim insanları da tam olarak bilemiyorlar ve emin değiller ama iyi bir tahminleri var.
Tuz iki çeşit atomdan yapılmıştır. Sodyum (Na) ve Klor (Cl). Bilim insanları Sodyum'un ilk teoride olduğu gibi nehirler yolu ile karalardan denizlere taşındığını, Klor'un ise dünya tarihinin ilk dönemlerinde, yer kabuğu ile yer merkezi arasında kalan katmanlardan, okyanusların diplerindeki çatlaklar ve volkanlar yolu ile denize karıştığını ve bu ikisinin birleşerek denizin tuzunu oluşturduklarını tahmin ediyorlar.
Ama hala niçin denizlerin gittikçe tuzlu olmadığının cevabını alabilmiş değiliz. Bilim insanları bunun açıklamasını da şöyle yapıyorlar: Tuz nehirler yolu ile denizlere ilave edilmektedir,ama aynı zamanda denizdeki diğer kimyasallarla birleşerek, okyanus tabanındaki kayalar tarafından emilerek veya deniz suyunun çözeltisinden ayrılıp çökelti haline gelerek bir şekilde deniz suyunun içinden eksilmektedir.
Yüz milyonlarca yıl, eksiltme ve ilave etme yolu ile deniz suyunun tuzluluk oranını hep aynı tutan bu müthiş ayar gerçekten çok etkileyici.

1384 Mesaj
7 Haziran 2007; 11:55:52 

@Musatek

Bilgi için teşekkürler...

Sayfa:   [1]
Sayfa: [1]
Foruma Git
Bölümde Ara
Başa Dön

Reklamlar

DH VİDEO

Forum Software powered by ASP Playground Advanced Edition 2.3
Copyright © 2000 - 2006 ASPPlayground.NET

Bu sayfanın mobil sürümü / tablet sürümü / mini sürümü.

0.375