Şimdi Ara

Elektrikli Hyundai Kona satışları 100 bin barajını geçti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
554
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Elektrikli Hyundai Kona satışları 100 bin barajını geçti

Hyundai’nin tamamen elektrikli kompakt SUV’si Kona Electric, global satışlarda yüz bin adet barajını geride bıraktı. Kona Electric, Mart 2018’de dünyanın ilk elektrikli B-SUV modeli olarak piyasaya sürülmüştü.

Birçok ülkede “Yılın Elektrikli Otomobili” ödülü kazanan Hyundai Kona Electric, tam dolu batarya ile 415 kilometre sürüş menzili vadediyor. Hızlı şarj özelliği, güvenlik ve konfor donanımlarıyla dikkat çeken modelde 201 beygir (150 kW) güç üretebilen yüksek verimli elektrik motoru bulunuyor. Söz konusu motoru beslemek için de yüksek voltajlı 64 kWh batarya kullanılıyor.

Ayrıca Bkz.Boring Company'nin inşa ettiği tünellerde ulaşımın hangi araçlarla sağlanacağı netleşti

Birçok aktif ve pasif güvenlik sistemiyle donatılan Kona Electric, kablosuz akıllı telefon şarj ünitesi, 10.25 inçlik dokunmatik multimedya ekranı ve Apple Car Play – Android Auto desteğine sahip. Almanya’da iki farklı versiyonla satılan Kona Electric’i teşvikler dahilinde yaklaşık 23 bin euro’dan başlayan fiyatlarla satın almak mümkün. ABD’deki başlangıç fiyatı ise vergi ve teşvikler hariç 37.190 dolar.

Ülkemize Mayıs 2018’de benzinli motorlarla giriş yapan Hyundai Kona, ardından dizel seçeneğe de kavuşmuştu. Fakat otomobilin tamamen elektrikli versiyonu henüz ülkemize giriş yapabilmiş değil. Hyundai Kona’nın Türkiye’deki güncel fiyatları 1.0 T-GDI 6 ileri Düz Style (Benzinli) versiyon ile 163.950 TL’den başlıyor.

Ayrıca Bkz.Türkiye'de ilk defa Gigabyte'ın yeni anakartları

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt
    quote:

Teslimat Durumu: Almanya'da Hazır, 2 hafta

• Mr.Data M kullanıcısına yanıt

yani resmi satış olmadığı için kendileri ithal edip satıyorlar belli orası da.

b segment E-SUV 450 bin lira ise TOGG C-D segmenti 550-600 binden aşağı satamaz gibi Elektrikli Hyundai Kona satışları 100 bin barajını geçti 

350 bine alma hayallerim suya düşer. Elektrikli Hyundai Kona satışları 100 bin barajını geçti 

daha 200 bin çok diyen vardı bi de Elektrikli Hyundai Kona satışları 100 bin barajını geçti 

• Almanya'da 20 bu n Euro tr de 60 bin Euro , 1 almana, 1 galeriye, 2 devlete, durun kendimi unuttum, hesap şaştı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kona degil de niro tam Turkiyeye gore arac bence, genis yuksek donanimli menzili iyi, ama malzeme kalitesi ve tasarimi kotu hele arkasi:(

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tr de kaç tane satmış.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kanal istanbul'da jet sky le dolaşacağımız için gerek yok kalsın hacı ! :)

• Çok iyi çok iyi

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gelişini her 6 ayda bir ertelediler. sanırım ülkemizde ciddi bir teşvik olmadan getirmeyecekler.
    Ben araç değiştirmeyi erteledim, Kona-elektrik ekliyorum.
    onlarca video izledim, aynı platformada üretilen Kia Niro ile hemen hemen aynı, her ikisininde daha iyi oldığu bir kaç madde dışında.
    bakalım gelirse fiyat ne olacak?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.