Şimdi Ara

AMD Ryzen 7 4700G APU’su giriş seviyesi bir ekran kartı kadar hızlı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • AMD Ryzen 7 4700G APU’su giriş seviyesi bir ekran kartı kadar hızlı

7nm sürecinde tasarladığı Zen 2 çekirdek mimarisinin yanına yine Vega grafik mimarisini koyarak pek çok farklı APU piyasaya süren AMD, belirli seviyede oyun performansı arayan oyuncuları tatmin etmiş durumda. Yakın dönemde Renoir G APU serisi de bütçesini düşünen oyuncular için piyasaya çıkacak.

AMD Ryzen 7 4700G neler sunuyor?

Bugüne kadar farklı mühendislik örnekleri internete sızdırılan 8 çekirdekli AMD Ryzen 7 4700G APU modeli ile ilgili bazı test ve karşılaştırma verileri bu sayede elde edilmişti. Ryzen 7 3700X ile benzer bir performans sergileyen yonga Cinebench R15 testlerinde Ryzen 7 3800X işlemcisine yaklaşırken tek çekirdek testlerinde ise Core i9-9900KF ve Core i7-10700K işlemcilerini geride bırakıyor. Ayrıca düşük bellek gecikmeleri ve yüksek bellek bant genişlikleri oyuncuları sevindirecek.

Ayrıca Bkz.Twitter saldırısının kökleri kara borsa forumlarına kadar gidiyor

Testlerde grafik gücü de masaya yatırılmış. Vega 8 grafik birimi DDR4 4200MHz bellek ile 2.4GHz seviyesine hız aşırtıldığında 3DMark Firestrike testlerinde 5100 puan, 3DMark Firestrike Extreme testlerinde ise 2700 puana ulaşıyor. Testlerin mühendislik örneği üzerinde yapıldığını hatırlatalım.

Bu sonuçlarla Vega 8 grafik biriminin Radeon RX 550 ve RX460 ekran kartlarını geride bırakırken Nvidia GeForce GTX 950 ekran kartı ile benzer bir performansa imza atıyor. Bu bakımdan hız aşırtma durumunda işlemcinin giriş seviyesi bir ekran kartına yaklaştığı anlaşılıyor. Ryzen 5 4000G modellerinin ise daha düşük bütçede oyuncuları sevindireceği ifade ediliyor. Yarın itibariyle Ryzen 4000G serileri resmiyet kazanacak.

• İntel sanki bi tık bi tık yerin dibine girdi

• DDR5 gelse 4800MHz zaten en düşük ram hızı olacak. 6000-7000MHz+ Ramlerle kim bilir neler yapılabilecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bellece45 -- 20 Temmuz 2020; 19:58:54 >
  • yahu en azından 1050ti ayarında bir apu seçeneği olsaydı, gerekirse pahalı olsun ama yinede seçenek olarak olsaydı. amd 780g chipseti bile çıktığı dönemde bunlarla aynı pozisyondaydı. onca rüzgar yaptılar apu apu diye performans seviyesi olarak hiç mi ilerlemez arkadaş.

• Evet şimdinin lüksü o zamanın krosu olacak ben hala 1600 mhz takılıyorum 6000 ler 7000 ler nerede.

oyy oyy ama teknolojinin bilgisayarların bu denli yükselmesi iyi birşey aslında. amd den dahada iyilerini bekliyorum inşAllah yapacak. Teknoloji ilerliyor bakalım ne olacak.

• O zaman kadar vram hızları da yerinde durmayacak. 5000 serisi apu'lar büyük ihtimalle ddr4 ondan sonraki nesil ddr5 ile gelecek. Bir de Apu'lar ana seriye göre geç çıkıyor, tahmini 2022 sonlarına doğru 4800mhz bellekli bir apu çıkıp gpu'su ile çığır açmaz, en azından sadece bellek yönüyle bunu sağlayamazlar. Apu'yu pazarlama kafası, market yeri bizim hayalimizle aynı değil, eski seri 3000'e bakıyorsun gpu tarafında bir yenilik yapılmamış bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .V. -- 20 Temmuz 2020; 19:29:8 >
  • gerçektan harika, sonraki nesillerde rdna2 onboard ekran kartlarına geçerlerse süper olur sanki. o zaman ekran kartsız ufacık bir j-hack pure kasa içerisine sistem toplar her gittiğim yere çok kolay taşırım.

• Sanırım bu da zen 2 ile geliyor. AMD nin kafa karıştırıcı politikası

• İyi güzel değerler de fiyat olarak baktığımızda apu f/p sistemleri hedef alıyordu bu apunun fiyatı 289 dolar şu an 2700 lira civarı olan 3700x'in yurtdışı fiyatı 279 dolar yani hemen hemen bu apu 3000 lira civarı satılacak,hele bir de yeni minumum 1500 civarı x570,b550 alınsa yanına fiyat iyice uçup gidiyor.

Ama gene de hem güçlü bir 8-16 işlemciye hemde giriş seviyesi olsa da ekran kartına bişey olduğunda idare edebilecek bir igpuya sahip olayım diyenler olursa tecih edilebilir bir seçenek olmuş.

• Gayet iyi, gt1030 seviyesinden 750ti seviyesine gelmesini bekliyordum. AMD, apu isini 950ye dek tasimis

• bu işlemci notbook kanadındaki 4800u ve 4800h masaüstü versiyonu gayet iyi

• Bu sefer hedef F/P değil, Dual System, Mini PC'ler, güçlü işlemciye ihtiyaç duyulup ekran kartına ihtiyaç duyulmayan iş bilgisayarları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ulan AMD sen işini biliyon

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TakemasterTR

Bu sefer hedef F/P değil, Dual System, Mini PC'ler, güçlü işlemciye ihtiyaç duyulup ekran kartına ihtiyaç duyulmayan iş bilgisayarları.

+1

• Ryzen 4000 serisi çıkalı aylar oldu Türkiye'de hala bu seriyi içeren bir laptop yok neden tr ye gelmiyorlar?

• Güzel olmuş mini pc de çıkarsa tak klavye mause bağla tv ,monitör, projektör istediğin yere her iş için çok ideal ve intelin devri bitti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ben mi yanlış anladım? 4000 serisinde Vega 8 mi olacak? Ve OC ile GTX 950 gücüne yaklaşacak, öyle mi?
    Yeni bir APU ve daha fazla grafik gücü bekliyorduk.

• Uzun zamandır Amd A8 7600 Apusu kullanıyorum. 700 TL ye toplamıştım sistemi. Amaç sadece Mmorpg oyunları oynamaktı. Ramleri 1800Mhz de çalıştırıyorum. Neverwinter oynadım en cok mmorpg olarak gayet yetiyor(6100saat). Eso oynadım 800saat onda da sorun yoktu. Sadece pvp haritası çok oyuncu olduğu için kasiyordu. Bende pvp yapan biri degildim zaten. Onu da o şekilde gormezden geldim.

2020'ye 700TL lik sistem ile girdik. Şimdi yeni nesil mmorpgler için yetmiyor sistemi tazelemem gerekecek. Yeni Apularda güzel bir fiyat bulursam bir indirim yakalarsam geçmeyi planlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teknoert -- 21 Temmuz 2020; 14:46:6 >
  • vakti zamanında geforce ekran kartları çıkmıştı.
    bir satırlık kod atif edilmediği için bu oyunu oynayamazsınız şeklinde yazılar çıkıyordu. özetle linux kaynak erişimi noktasında DX12 olmayan ekran kartları bile DX12 standartlarına alternatif yollardan ulaşabiliyor. %100 kaynak kodunu açmadıkları sürece o yüksek performans daha oyunu açmadan 2gb raminizi yiyen işletim sistemi tarafından hiç edilecektir. linux ortamında masa üstü hala 200 MB sınırlarında tüketimle en yüksek performansı açıkca vadetmiyor ! gösteriyor :)

• onder.t O kullanıcısına yanıt

O günlerin en fazla 2-3 yılı var gibi geliyor bana da çok güzel olacak. tabi oyun yapımcıları fırsattan istifade gereksinimileri uçurmazsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mxsr -- 21 Temmuz 2020; 15:14:9 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.